Použité foto: od řetězce resortů Attitude na Mauriciu

A je to tady! Vaše svatba! Každá nevěsta vždy chce vypadat perfektně od hlavy až k patě. Navíc taková svatba u moře je dobrým důvodem pořídit si další pár střevíčků ;-), který nejen doladí váš look, ale možná je budete moci využít i později k jiné příležitosti.

Jak ale vybrat svatební botky, když se budete vdávat v zahraničí?

Určitě je vhodné jejich výběr přizpůsobit prostředí, ve kterém se berete.

Na svatbu na místě, které má tvrdou podlahu, jako je například svatba na Santorini, můžete zvolit i jehlový podpatek, na svatbu na pláži na Mauriciu či na svatbu v zahradách v Toskánsku naopak.

Jaké botky se tedy hodí na svatbu na pláži? 

Na svatbu na pláži se hodí botičky s nízkým širokým podpatkem nebo bez podpatku, tedy balerínky, sandály nebo žabky.

Velmi moderní a oblíbenou variantou jsou bosé žabky, které nemají podrážku. Umožní vám ozdobit vaše nožky “šperkem”, který krásně dotvoří celý dojem.

Pro vaši svatbu na pláži ale můžete sáhnout také po elegantních střevíčkách, ideálně na platformě nebo hodně širokém podpatku, které se tolik nebudou bořit do písku.

Pokud jste spíše typ, který má rád causal styl, můžete si obout tenisky, mezi jejich modernější a elegantnější varianty patří ty plátěné se saténovými tkaničkami, ozdobené perličkami nebo krajkou.

Dokonce si můžete vykročit vstříc oltáři, třeba na svatbě na pláži na Zanzibaru, bosky. To si ale trénujte alespoň pár dní po příletu, aby si vaše chodidla zvykla.

Pokud se vaše svatba bude konat na terase pod širým nebem, jako například na svatbě na Santorini, v poledních či odpoledních hodinách, doporučujeme vždy zvolit obuv s podrážkou, protože podlaha bývá hodně rozpálená.

Budete mít svatbu ve svatební síni?

Pro svatbu ve svatební síni je vhodnější zvolit elegantnější boty a vyvarovat se “plážové” obuvi.

Například na svatbu v Trogiru v Chorvatsku, která se sice koná v historickém paláci, ale svatební fotografování může probíhat v kamenných uličkách nebo třeba na loďce, si raději obujte pohodlnější střevíčky, abyste v nich vydržela.

Jaké střevíčky zvolit na svatbu v zahradách?

Pro svatbu v Itálii v zahradách v Toskánsku doporučujeme boty na platformě či se širším podpatkem, abyste se nezabořila do trávy během svatebního fotografování a byla schopná chůze na štěrkovitém chodníku. Stejně tak, pokud budete mít svatbu v Chorvatsku v parku Estrela.

Na svatbě myslete také na pohodlí vašich nožek 

Obecně platí, že byste měla volit obuv, která bude nejen nádherná, ale také v rámci možností pohodlná, abyste celou svatbu včetně svatebního fotografování zvládla.

Pokud si nejste jistá, jestli to v střevíčkách vydržíte, je dobré mít záložní plán ve formě tenisek nebo nízkých sandálků. 

Svatební boty pro svatbu v zahraničí se ale rozhodně nemusí omezovat pouze na praktičnost. Doporučujeme však, aby si nevěsty ještě před svatbou nové střevíčky prošláply – můžete v nich chodit i doma, abyste si na ně zvykla.

Nenosíte-li běžně vysoké podpatky a na svatbu u moře je mít budete, nepodceňte trénink, abyste měla k oltáři jistý krok.

Také můžete mít boty dvoje – jedny na obřad a jedny na svatební fotografování nebo na hostinu, podle svatebního místa. 

Představte si, že scházíte ke svému milému ze schodů, vaše svatební šaty svůdně vlají ve větru, jste děsně krásná a sexy a vy myslíte jen na to, že jste si měla vzít boty na vysokém podpatku místo tenisek.

Chvíli nepohodlí jistě vydržíte, ať máte také fotky v těch děsně tlačících, ale totálně dokonalých vysněných střevíčkách.

Dejte si ale pozor na to, jak dlouhé máte šaty – pokud jsou střevíčky hodně vysoké a šaty podle nich dlouhé, v teniskách si po nich budete šlapat. Nebo naopak, pokud máte šaty dlouhé tak akorát k teniskám, s vysokým podpatkem by mohly vypadat krátce a nepěkně. Určitě to promyslete. Pomoci vám může i salon, kde si vaše svatební šaty vyberete. 

Jak je vhodné na svatbu v zahraničí botky přepravovat?

Svatební boty na svatbu v zahraničí doporučujeme přepravovat zabalené a to buď do obalu pro to určeného, nebo alespoň každou zvlášť do oblečení, hlavně v případě, kdy bojujete o každý milimetr úložného prostoru.

Jsou-li boty vyrobeny z materiálu citlivého na zmáčknutí, je vhodnější botky na svatbu, ať už ty vaše nebo ženichovy, přepravovat v krabici. Zde najdete několik tipů, jak přepravovat svatební šaty.

Jakou barvu by měly mít vaše střevíčky na svatbu u moře?

Pravděpodobně budete chtít boty, které jsou bílé, krémové, stříbrné nebo zlaté.

Jste-li dostatečně odvážná a extravagantní, nebojte se i jiných barev či atypických střihů.

A tak pro svatbu u moře možná doladíte svůj svatební outfit modrými střevíčky, doplňky a modrými květy ve vaší svatební kytici.

Barvičky obzvlášť vyniknou na svatbě na pláži v exotice, například na svatbě na Seychelách nebo na svatbě na Mauriciu.

Nezapomeňte také na úpravu svých nohou pro svatbu na pláži a výběr správného laku na nehty.

Přejeme vám, aby vaše první kroky, které vstříc manželství uděláte, byly dokonale sladěné s vaší představou, byly naprosto dechberoucí, pohodlné a spokojené. Doufáme, že se budete cítit nádherně a šťastně.

Ps.: Velmi krásně vypadá vázání, které se vine kolem kotníku až na lýtko a je zakončeno mašlí. 🙂

Použité foto: od řetězce resortů Attitude na Mauriciu

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :