Použité foto: Andromeda Villas

Řecký ostrov Santorini pravidelně obsazuje přední příčky světových žebříčků pro nejnádhernější svatební destinace světa. Nejlepší na tom je, že se takový skvost nachází jen pár hodin letu od nás. Jistě vás zajímá, jak svatba na Santorini skutečně vypadá a probíhá. Jako takový malý bonus, najdete na konci článku pár užitečných tipů pro vaši svatbu na útesu s dechberoucím výhledem na hlubokou lagunu. 

Jak vypadá svatební terasa na Santorini?

Svatební terasy na Santorini jsou soukromé. Zpravidla jim vévodí bílý svatební altánek (tzv. gazebo), případně slavobrána. Pod gazebem dozdobeným bílými splývavými závěsy stojí svatební stůl, který nese prstýnky, květiny a během obřadu si na něj může nevěsta odložit svatební kytici. Po obřadu na něm rozkrojíte svatební dort. Stůl ale neplní jen praktickou funkci, pěkně dokreslí celý vzhled místa. Svatební terasy mívají nízké nebo průhledné zábradlí, aby výhled nic nenarušovalo. Gazebo totiž stojí na jejím kraji – abyste měli nejen jedinečný zážitek, ale i úžasné svatební fotky. Je jasné, že na Santorini vás nečeká svatba na pláži, ale svatba u moře s výhledem. Na druhou stranu tam ale můžete prožít svatební cestu na pláži, pokud si tedy nevyberete zůstat na útesu.

Jak probíhá svatba na Santorini?

Přenesme se nyní do momentu, kdy stojíte na prahu svatební terasy, jen pár kroků od chvíle, kdy si slíbíte lásku. Před vámi se otevírá nádherný pohled na elegantní gazebo, za kterým vykukuje moře a ostrovy, pro které je svatba na Santorini tolik pověstná. 

Za tónů skladby, kterou jste si vybrali, přicházíte k svatebnímu altánku a postavíte se za stůl.

Svou svatbu na Santorini si můžete udělat podle sebe a to platí i pro to, jak půjdete ke gazebu.

Můžete jít spolu, kdy celý svatební obřad prožíváte společně ruka v ruce od samotného začátku. Můžete ale přijít každý zvlášť. Ženich v takovém případě čeká na svou nevěstu před altánkem. Může se na ni dívat a pozorovat každý její krok, její úsměv a její krásu, která bude za chvilku patřit už jen jemu. Nebo se může kochat výhledem a otočit se ke své vyvolené v okamžiku, kdy bude stát při něm a zažít nádherné překvapení. Snoubenci zpravidla přicházejí k oltáři zvlášť, pokud se chtějí vidět až na místě.

U altánku už na vás čekají oddávající a naše svatební koordinátorka, kteří jsou připraveni na dojemné chvíle, kterých budou za chvíli svědky. Hosté jsou usazeni na svých místech. Hudba utichne a čas se na vteřinu dvě zastaví, všichni se na sebe usmívají. Oddávající vás přivítá a hned na začátku obřadu vám dá pokyn, abyste se otočili k sobě a spojili své ruce. Nevěsta odkládá svou svatební kytici na stůl, podá své ruce ženichovi a oba si vzájemně hledí do očí.

Když se jim zrak zatoulá na jednu stranu, uvidí ten krásný výhled. Když se podívají na tu druhou, uvidí oddávajícího, naši svatební koordinátorku, která vše překládá do češtiny nebo slovenštiny, a své milované hosty, kteří netrpělivě čekají až uslyší jejich “ano”.

Snoubenci mohou opakovat sliby po oddávajícím, napsat si svoje nebo je zcela vynechat. Musíme ale konstatovat, že vlastní sliby nebo vyznání lásky přinášejí ještě větší a silnější romantický zážitek.

Až vyhlásí oddávající pár za manžele, následuje první manželské políbení a po něm se celá terasa roztleská radostí. Rozezní se tóny skladby na oslavu právě uzavřeného sňatku, všichni novomanželům poblahopřejí, připijí si, rozkrojí dort a následuje první tanec.

Hudbu na vaši svatbu – tedy skladby příchod, na oslavu uzavření manželství i k prvnímu tanci si samozřejmě můžete také předem vybrat podle sebe. První tanec může být klidně vynechán, pokud si to přejete. Byla by to ale škoda, protože z něj budete mít moc hezké fotky.

Jediné, co je během svatebního obřadu na Santorini povinné, je řeč oddávajícího, zbytek si mohou snoubenci zvolit podle sebe.

Svatební fotografování probíhá v areálu svatební terasy. Můžete mít ale fotky i z jiných míst – např. z pláže s černým pískem, v moři nebo z některé vesničky na útesu s výhledem – od bílých domečků, ze střechy kostela apod.

A jak je to s úřady? Kvůli legalizaci vaší právně platné svatby na Santorini se tam vydáte jen jednou. Oddací list Vám přijde poštou. V případě symbolické svatby na Santorini na úřady nemusíte. 

Svatba v Řecku na ostrově Santorini je skutečně jedinečná. Má totiž nádech luxusu a elegance, ale zároveň není strojená. 

Na své svatbě na Santorini očekávejte pohodovou sympatickou atmosféru okořeněnou spoustou nádherných zážitků. Ten úchvatný výhled si skutečně zamilujete a vězte, že dodá vaší svatbě o to větší kouzlo.

Pár tipů na závěr:

  • Prstýnky a svatební šaty si přivezte, nenechávejte jejich koupi až na místo, protože se může stát, že neseženete to, co si přejete.
  • Pokud chcete na své svatbě něco opravdu speciálního, doporučujeme, abyste si svatební altánek nebo slavobránu nechali ozdobit květinami.
  • Pokud si přejete mít bílé dekorace a květiny na vaší svatbě na Santorini, doporučujeme je doplnit ještě nějakou další barvou, abyste dosáhli větší dramatičnosti na svatebních fotografiích. Svatební terasy jsou totiž bílé, gazebo je bílé a nevěsta bude pravděpodobně také v bílém. Hodně santorinských nevěst si vybírá k bílé barvě ještě krémovou, zlatou, růžovou, modrou nebo fialovou barvu.
  • Přijde-li vám svatba na Santorini až moc elegantní, nenechte se odradit. I když většina párů volí formálnější svatební oblečení, svou svatbu na Santorini klidně můžete absolvovat ležérně, podle sebe, v nějakém lepším tričku a bosky. Jediné, co se opravdu nehodí, je plážové oblečení.
  • Nebojte se ani svatby se západem slunce – odnesete si celou škálu skvělých fotografií za jedinečných světelných podmínek. Svatba proběhne za denního světla, před tím, než začne nebe hrát různými barvami. Svatební fotografování pak skončí se západem slunce.

Použité foto: Andromeda Villas

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :