Použité foto: Pixabay.com

Svatební fotografie a video jsou důležitou vzpomínkou na den, kdy jste se rozhodli oficiálně spojit své životy a založit rodinu. Jsou to vzpomínky, ke kterým se můžete vracet a ukazovat vnoučatům.

Na svatebních fotografiích i videu záleží.

I přesto vás ale může napadnout, že natočit amatérský záznam ze svatby na mobilní telefon není nic složitého, když už přece jste sami na mobil natočili spoustu jiných videí a některá z nich se povedla. Řeknete si, že vždyť nemusíte hned mít kinematografický záznam s příběhem, ale stačí vám jen dokumentární záznam, který si pak třeba sami ve volné chvíli sestříháte.

Na jednu stranu máte pravdu, namířit kameru mobilu nějakým směrem a spustit nahrávání zvládne i tříleté dítě, u svatby je to ale past – a to jak pro vás, tak i pro toho nešťastníka, který s tímto vašim nápadem souhlasil a převzal na sebe zodpovědnost za výsledek.

Při nejlepší vůli se totiž video nemusí povést a i když předem počítáte s tím, že video bude amatérské, může být ve finále úplně nepoužitelné a vy budete zklamaní – hodně zklamaní, protože to už nepůjde zopakovat a vzpomínka je tak nenávratně pryč.

Pokud i přesto pořád ještě trváte na amatérském záznamu ze své svatby, tak si spolu zkusme udělat takové malé cvičení pod názvem “hledá se dobrovolník”:

První na ráně je svatební koordinátor. Ten má ale u obřadu jinou úlohu, na vše dohlíží, případně v některých destinacích obřad tlumočí do češtiny a u svateb na pláži odhání náhodné kolemjdoucí, aby vám nechtěně nenarušili obřad. Musí se soustředit na svou práci a nemůže být na dvou místech zároveň a tedy nemá jinou možnost, než telefon s nahráváním někde odložit tak, aby vás natočil. Telefon ale může spadnout, bude mu svítit slunce do objektivu, zvukový záznam pod širým nebem přehluší vítr, obraz se bude třást nebo bude z tak nelichotivého úhlu, že byť váš svatební obřad byl dokonalý, tak si budete přát, abyste jeho amatérský video záznam nikdy neviděli.

Dalším adeptem mohou být svědci, ti ale musí při obřadu dávat pozor, být v klidu a průběh obřadu nesmí nijak narušovat – prostě nemohou běhat kolem s telefonem a natáčet sami sebe.

Tímto se okruh možných kandidátů zužuje na některého ze svatebních hostů nebo náhodného kolemjdoucího.

Když pomineme, že náhodný kolemjdoucí vám taky s telefonem může utéct, tak jeho motivace je hodně nízká – tady se asi rovnou shodneme, že to je nesmysl.

Pokud máte na svatbě hosty, kteří na sebe převezmou zodpovědnost za vaše vzpomínky i přes riziko upadnutí ve vaši nemilost, tak jste dosáhli svého a máte, co jste chtěli.

Na druhou stranu ale počítejte s tím, že neuděláte radost svému profesionálnímu fotografovi, kterému se váš host s kamerou bude pořád plést do cesty, takže ve výsledku budou trpět vaše svatební fotografie, byť od profesionála.

Proto rovnou vždy doporučujeme profesionálního kameramana, protože video ve finále není jen pro vaše přátele, ale také pro vás, a to na celý život. Vyplatí se, aby vám svatbu natočil někdo, kdo se tomu může v daný moment plně věnovat, umí se na daném místě pohybovat, má na to profesionální techniku a vaše neopakovatelné zážitky zdokumentuje kvalitně.

Alternativou je, že si instalujete svůj stativ a amatérské video natočíte sami.

Použité foto: Pixabay.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :