Použité foto: zakoupeno na iStock.com

Možná jste už o zlaté hodině slyšeli. V souvislosti se svatbou na pláži vyvolává fantastické představy.

Co to tak může být? Je to moment, kdy si řeknete své “ano” třeba na svatbě na pláži na Mauriciu? Nebo je to snad první hodina vašeho manželského života hned po vaší vytoužené svatbě v Itálii?

Možná je to poslední hodina svobody před tím, než své životy spojíte na svatbě v exotice na Seychelách? Ani jedna možnost není správně, i když se jedná o kouzelnou chvíli, která obohatí vaše vzpomínky na svatbu na pláži. Jak to a co to tedy je?

Zlatá hodinka pro svatební fotografování

Zlatá hodinka je označení pro první a poslední hodinu slunečního svitu, během které je odstín barev teplejší, měkčí a má zlatavý nádech.

Stíny jsou dlouhé, takže odhalí strukturu materiálů a povrchů, která je zpravidla jindy během dne méně výrazná a snadno přehlédnutelná.

Co to znamená? Odnesete si okouzlující svatební fotografie se zlatavým nádechem (odtud ten název).

Název zlatá hodinka je mírně zavádějící, protože nelze ohraničit její začátek a konec přesně 60 minutami.

Záleží hlavně na zeměpisné šířce a na sezónách v destinaci, kam se na svou svatbu v zahraničí chystáte.

Není hodinka jako hodinka

Například na svatbě v Trogiru v Chorvatsku v srpnu je to kolem 40 minut, ale na svatbě na Zanzibaru může zlatá hodinka trvat jen něco málo přes 20 minut.

Na Mauriciu se dokonce v rámci tohoto malého ostrova můžete setkat ve stejnou dobu s jinými sezonami. Pro vaši právně platnou svatbu na Mauriciu je tedy důležité správně vybrat také místo, kde si řeknete své ano, s čímž vám pomůže váš specialista na svatbu v zahraničí.

Protože se během dne mění světelné podmínky, souhra slunečních paprsků a stínů dodá vašim fotografiím ze svatby na pláži pokaždé jiný ráz.

Světelné podmínky se mohou zásadně měnit i během samotného svatebního fotografování (záleží na tom, kdy vaše svatba na pláži začíná). Proto doporučujeme služby místních svatebních fotografů.

Místní fotografové vždy umí rychle na případné změny reagovat a vědí, jak se na každé svatební fotografování připravit – od vhodného vybavení až po nastavení fotoaparátů a kamer. To jsou ty chvíle, kdy se přivezený český fotograf bez důkladné místní zkušenosti přestává chytat.

Místní fotografové mimo jiné znají možnosti svatebního místa a jeho zákoutí, které pro vás vykouzlí ty nejlepší kulisy. Navíc si umí pohlídat čas tak, abyste si odnesli krásné svatební fotografie se západem slunce.

Pokud zrovna nebudete mít výhled přímo na zapadající slunce, nezoufejte, protože vám nebe připraví krásnou podívanou i tak. Pokud není možné zorganizovat vaši právně platnou svatbu v zahraničí se západem slunce, například proto, že to místní úřady neumožňují, můžete si na tu dobu naplánovat svatební fotografování.

Za zlatou hodinkou na vaší svatbě u moře nemusíte ale cestovat daleko.

Ve Středomoří je pověstným dechberoucími západy slunce řecký ostrov Santorini.

Svatba na Santorini se západem slunce začíná ještě za bílého dne, provede vás zlatou hodinkou a nakonec, posledních pár minut, než se setmí, si můžete fotit siluety s unikátním nebem za vámi.

Svatba v Řecku se západem slunce má tu výhodu, že se vyhnete silným slunečním paprskům.

Ať už bude vaše svatba se západem slunce nebo jindy během dne, přejeme vám, aby byla nádherná, nezapomenutelná a předčila vaše očekávání. A protože jsou svatební fotografie jednou z nejdůležitějších hmatatelných vzpomínek na vaši svatbu na pláži, přejeme vám, abyste se na ně rádi spolu dívali a hrdě je ukazovali svým blízkým.

Použité foto: zakoupeno na iStock.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :