Použité foto: archiv YachtWedding.com

Plánujete svatbu v zimním období, hledáte k tomu výjimečné místo a máte rádi Itálii?

Co byste řekli romantickým Benátkám? Městu, které je zasvěceno romantice, vodě a karnevalu.

Itálie není jen o moři v létě a pro svatby a romantiku má hodně co nabídnout po celý rok, ať jsou to zimní svatby ve sněhu na horách nebo přímořská romantika v nezaměnitelném italském stylu a atmosféře.

Na svatbu do italských Benátek si můžete “odskočit” i ze své zimní dovolené na lyžích 🙂

Právně platná svatba v zimě nebo výročí svatby v Benátkách

Právně platný sňatek tady můžete uzavřít v renesančním Palazzo Cavalli, který leží přímo u Canal Grande, kousek od Mostu Rialto.

Z prostorné obřadní místnosti s prosklenými okny a balkonem, kde se můžete po obřadu jako novomanželé vyfotit, je nádherný výhled na okolní paláce a Canal Grande.

Speciálních příležitostí, kdy můžete spojit váš nejdůležitější a nejkrásnější životní krok v zimním období je hned několik a nemusí to být hned právně platná svatba, ale třeba oslava výročí svatby s obnovou svatebního slibu, kdy si v romantických kulisách starých Benátek připomenete proč, jste si před léty řekli to své “Ano”.

Zimní svatba v Itálii během adventu nebo Vánoc

Co byste řekli tomu, mít svatbu v Itálii během adventu nebo o vánocích? Jen takovou malou, intimní… představte si tu romantickou a neopakovatelnou atmosféru vánoc spojenou s vašim nejkrásnějším dnem v životě…

Už od začátku prosince na vás vánoční atmosféra dýchne na každém kroku. Uličky, kterými procházíte jsou zdobené světelnými girlandami, výlohy cukráren lákají na místní vánoční speciality, v kostelích se pořádají vánoční koncerty, na náměstíčkách vánoční trhy, hotely překypují bohatou vánoční výzdobou, všichni jsou tady milí a usměvaví, příjemně vánočně naladěni.

Zkuste se trochu zasnít….

Přijedete do Benátek, ubytujete se v některém z benátských hotelů, v den vaší svatby se necháte krásně nalíčit a učesat skvělou vizážistkou, fotograf za vámi přijde už do hotelu, aby zachytil všechny neodmyslitelné okamžiky spojené s přípravou nevěsty a ženicha, luxusní vodní taxi vás odveze po Canal Grande z hotelu přímo k radnici.

Nevěstě necháme připravit originální vánoční kytičku v místním vyhlášeném květinářství, kterou sladíme s kytičkou do klopy pro ženicha.

Atmosféru vánočního obřadu můžeme dokreslit živou hudbou v podání houslisty, harfisty nebo violončelisty, po obřadu můžete opět nasednou do vodního taxi, které vás proveze nejen po Canal Grande, ale i malými typickými kanály a vy si budete užívat první nezapomenutelné novomanželské okamžiky.

Po projížďce bude příjemné udělat malou procházku, třeba v blízkosti restaurace, kterou společně předem vybereme.

Možná budete trošku prokřehlí, protože venku bude přece jenom zima, ale pak už vás bude čekat jenom příjemný novomanželský oběd při svíčkách a vás bude zahřívat vaše láska, teplo vánoc bude všude kolem vás a vy se budete cítit jako doma, s Vašimi nejbližšími…

Svatba v zimě v Itálii na Silvestra

Podobný scénář můžete zažít na Silvestra!

No řekněte, nebylo by to úžasné probudit se na Silvestra ještě jako snoubenci a silvestrovský večer a příchod Nového roku oslavovat už jako novomanželé?

O půlnoci se záliv sv. Marka každoročně stává jevištěm jedinečného pyrotechnického představení a na nám. Sv. Marka můžete oslavovat Nový rok za doprovodu hudby a tance až do pozdních ranních hodin.

Zimní svatba v Itálii na sv. Valentýna

A proč navždy nespojit vaše životy na sv. Valentýna? Benátky a den zamilovaných dotvoří vašemu dni ten nejromantičtější scénář a atmosféru, jakou si jen můžete představit… projížďku luxusním vodním taxi po Canal Grande můžete zaměnit za romantickou plavbu gondolou těmi nejkouzelnějšími zákoutími.

Zimní svatba v Benátkách během karnevalu

Další úžasnou příležitostí k vaší zimní svatbě mohou být také Benátky během karnevalu. Atmosféra benátského karnevalu je úplně jiná, než jak karnevaly známe… Nejenom na nám. sv. Marka, ale i na přilehlých náměstích, jsou během karnevalu organizovány doprovodné programy, po cestě potkáte žongléry, kouzelníky a samozřejmě honosné masky v krásných benátských kostýmech.

Je už takovou tradicí, že se do Benátek během karnevalu sjíždí velké množství turistů, někteří se přijedou jen tak podívat a někteří si půjčují v místních ateliérech originální kostýmy, ve kterých se během dne promenádují po nám. sv. Marka a přilehlých uličkách a ochotně pózují nenasytným fotografům všeho druhu. Večer se zase účastní tanečních bálů v historických palácích.

Když si vyberete pro vaši svatbu Benátky právě období karnevalu, lidé oblečeni v nádherných kostýmech se s vámi budou rádi fotit a budou vám originálně dokreslovat atmosféru vašeho svatebního dne.

Při vašich toulkách po Benátkách si můžete v některém obchůdku s maskami vybrat „pár” masek, který v den vaší svatby můžete použít během focení. Je to příjemná zábava a vaše svatební fotografie budou o to víc originální.

Příští karneval bude probíhat v období od 12. února do 1. března 2022.

Okamžikem, který každoročně přiláká obrovské množství turistů, je tzv. ´´Volo dell´angelo´´ (Let anděla), kterým se oficiálně karneval zahajuje a který se bude konat v neděli 20.2. ve 12.00 hod. přímo na nám. sv. Marka.

Pokud budete chtít přijet do Benátek právě na tuto akci, počítejte s tím, že všude bude hodně, ale opravdu hodně turistů a místy budou pěší dopravu koordinovat místní strážníci.

Jestli naopak dáváte přednost pohodě a menšímu turistickému ruchu, tak vám doporučujeme přijet si vychutnat karneval od pondělí do pátku, tak se vyhnete víkendovému návalu turistů.

Během pobytu budete muset určitě zavítat do některého z místních cukrářství a ochutnat benátské karnevalové speciality, jako jsou „fritelle“ a „chiacchiere“. Fritelle bych přirovnala tak trochu k našim koblížkům, které mohou být „alla veneziana“ (s hrozinkami a piniovými oříšky), „alla crema“ s klasickým krémem, nebo „allo zabaione“ (s vaječným punčem). „Chiacchiere“, nebo také „galani“ bych přirovnala ke smaženým křupavým oplatkům, které jsou buď posypané krystalovým cukrem, nebo polité čokoládou…… obojí je místní delikatesa 🙂

Která z těchto zimních příležitost by se mohla líbit právě vám?

Použité foto: archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :