Použité foto: archiv YachtWedding.com a Attitude Hotels

Svatební den v ráji aneb svatba na modrém Mauriciu

Ostrov Mauricius je stejně jako slavná poštovní známka titulován jako modrý. Je to díky jeho nádherné barvě moře, kde se snoubí všechny odstíny od blankytně modré až po zelenou.

Mauricius je ideálním místem, kde si zamilovaní mohou říci své ANO. Třeba v hotelu Lagoon Attitude. Romantika, zábava, vynikající jídlo a klidné večeře při svíčkách na pláži.

Pojďte s námi nahlédnout za jeho brány, a třeba zjistíte, že brána, kterou vstoupíte do společného života, je právě zde.

Svatební den je pro každý pár Dnem s velkým D, který navždy zůstane v naší mysli, protože otvírá novou etapu společného života. Pokud patříte k milovníkům exotiky a rádi byste si řekli své ano přímo na pláži, pak Lagoon Attitude je jedinečnou i jednoznačnou volbou.

O přednostech ideálního místa Vaší exotické svatby, svatební cesty a dovolené jsme pohovořili s člověkem z nejpovolanějších, svatební koordinátorkou resortu, Carin, která se postará o Vaši nezapomenutelnou svatbu na modrém Mauriciu.

Představte, prosím, našim párům toužícím po svatbě v zahraničí Váš resort? V čem je specifický a proč by si měli vybrat právě Lagoon Attitude?

Lagoon Attitude je 4* hotel s ekologickým zaměřením a nachází se na perfektním místě, na břehu jedné z největších mauricijských lagun. V okolí hotelu na severní straně ostrova je chráněná oblast, což dodává místu pohodovou přímořskou atmosféru.

Navíc je hotel určen jen pro dospělé, takže zde páry mohou prožít úžasné líbánky.

Kolik má hotel pokojů a jak je vybaven?

V našem hotelu najdete 182 pokojů, s nichž některé mají i venkovní vířivku. K dispozici ro hosty je pět restaurací a pět barů s nabídkou kulinářských zážitků Dine Around. Věříme, že si zde každý pár najde to své. Kromě vynikajícího jídla je Lagoon Attitude ideálním místem pro zábavu, svatební cestu v ráji nebo klidnou dovolenou. Můžete si zde totiž vybrat ze tří odlišných prostředí.

Co tím myslíte? Tři ideální světy na jednom místě?

Ano, je zde možné vybrat si ze tří velmi odlišných atmosfér. Je zde tradiční část Otentik (Authentic), kde se nacházejí autentické mauricijské restaurace Kot Nou a Taba-J a kde můžete zakusit skutečnou atmosféru Mauriciu.

Pro ty, kdo zatouží po zábavě, máme živou část s barem Seabreeze s výhledem na moře, a pro zamilované páry či dokonce novomanžele je zde klidná část Laid Back s nekonečným bazénem a dalším gastronomickým zážitkem.

A jaká je Vaše úloha v resortu coby svatebního koordinátora?

Mým cílem jako cílem svatebního koordinátora je zajistit, aby se Lagoon Attitude stal vynikající referencí pro svatby na Mauriciu. Chceme svatebčanům a zamilovaným párům splnit jejich svatební sny. Pro hosty by to měla být svatba u nás nezapomenutelným zážitkem, který se jim navždy vryje do paměti.

Co vás jako první napadne při slovech “svatba na Mauriciu”?

Splněné sny! Rajské prostředí s plážemi lemovanými palmami, přírodními lagunami, tyrkysovou vodou, delikátními místními pokrmy a jedinečnou specifickou kulturou. Svatba v exotice musí být romantická, vášnivá, mystická, kouzelná a nezapomenutelná.

Co máte na své práci svatební koordinátorky nejraději?

Domnívám se, že hlavním důvodem, proč se ujímám role svatební koordinátorky, je to, že je to v mých očích požehnání! Být součástí svatebních příprav a plánování či obřadu je požehnání. Naplánovat lidem jejich nezapomenutelný den a vytvořit pro to vlastní design mi dává možnost vytvářet věci, díky nimž se každá svatba stane jiná a jedinečná. Každý pár je jiný, a tak by měla být jiná i sama svatba. Miluji sledovat reakce našich nevěst a ženichů, když konečně vidí, jak se všechny měsíce plánování spojí v jejich svatební den.

Jaká svatební místa nabízíte a čím jsou výjimečná?

Naším největším benefitem je samo místo! V Lagoon Attitude jsou to nohy v písku a zároveň pocit, že stojíte na břehu oceánu, kde se voda setkává s pevninou. Je svůdné a neopakovatelné být pod širým nebem, na břehu oceánu, zatímco vítr a vlny zpívají svou chválu a radost nad vaší zpečetěnou láskou.

Jaké je Vaše oblíbené místo a proč?

Tady v Lagoon Attitude mám já osobně nejraději místo s výhledem na lagunu, kde se voda v dálce tříští o skály. Všudypřítomný bílý písek se kaskádovitě rozprostírá po zemi a fouká tu jemný vánek, který poskytuje i mírné zchlazení v parných dnech… a nabízí úlevu od hřejivého slunce. V mých očích se jednoduchost rovná relaxaci a tyto maličkosti mohou být ty nejromantičtější. Právě detaily jsou tím, po čem snoubenci během plánování svatby touží.

Co mohou páry očekávat od předsvatebního setkání, kdy se svatba plánuje?

Od našeho partnera, agentury YachtWedding, máme vždy před příjezdem klienta veškeré informace a detaily ke svatbě, které s páry  připravili ještě během svatebních příprav. Na předsvatební schůzce se vždy snažím zjistit, jaký svatební obřad si párky představují a po čem milenci touží. Snažím se získat upřímnou zpětnou vazbu. To, co viděli na našich fotografiích a co si objednali, by měly být skutečné obrázky, přetvořené ve skutečnost.

V našich návrzích chceme být konkrétní a sebevědomí, někdy však mají páry své vlastní preference. A ty jsou pro nás nejdůležitější a musíme se jim co nejvíce přizpůsobit. Požadavek a přání hosta je pro nás prioritou. Vše, co navrhujeme, by mělo být rovněž v rámci rozpočtu novomanželů.

Párům také představuji náš plán B, kterým je altán u bazénu v restauraci Coral.

Proč by si páry měly pro svou svatbu a líbánky vybrat právě váš resort?

Důvodů pro svatbu a svatební cestu v našem resortu je samozřejmě hned několik. Tím nejdůležitějším je samo místo, tedy poloha resortu – fantastický výhled, jehož pozadí tvoří největší laguna na severu Mauriciu. Dále náš celkový koncept – tedy hotel pouze pro dospělé s mottem “Jen my dva”. Pak i naše rozmanitost, kterou nabízíme, naše tři zóny – místní, živá a klidná. Plníme hostům jejich sny.

Co byste chtěli, aby páry ve vašem resortu zažily?

Chtěli bychom jim poskytnout skutečně komplexní nezapomenutelný zážitek. Romantickou večeři na pláži při svíčkách, protože ráj je spojení pláže a oceánu. Jak lépe si lze užít večer než soukromou plážovou večeří pro dva na bílé písečné pláži? Tato forma romantické večeře je ideální pro páry na svatební cestě nebo i pro překvapení milované osoby či při zvláštní příležitosti. Navíc vám sami navrhneme menu podle vašeho vkusu, s ingrediencemi, které z vašeho večera udělají přehlídku smyslů a skutečně nezapomenutelný zážitek.

Navíc dalším zážitkem je samo naše apartmá s vířivou vanou, které nabízíme především novomanželům při svatební cestě. Apartmá Whirlpool má nádherný výhled na oceán a kombinuje jednoduchost moderního designu s textilem v jemných odstínech růžové a čokoládové. Můžete si zde zaplavat ve vířivce pod pergolou anebo si odpočinout na lehátkách, a přitom si vychutnat domácí kávu s výhledem na tyrkysovou modř mauricijské laguny.

Hotel ale také velmi ctí ekologii a šetrnost k životnímu prostředí… Je to tak?

Lagoon Attitude žije a dýchá ve stylu „Positive Impact“ celé společnosti Attitude Hotels. U nás nepoužíváme jednorázové plasty, a i proto zde máme samoobslužný obchod Bulk Shop, takže na udržitelnost zde myslíme od A do ZET.

Navíc se naši hosté mohou zúčastnit ekologických workshopů, připojit se ke šnorchlovací stezce v Marine Discovery Centre nebo si vyzvednout jeden z hotelových modrých síťových pytlů pro rychlý úklid pláže. Mohu se tak zapojit a udělat něco pro životní prostředí.

Náš hotel Lagoon Attitude je také držitelem zlatého certifikátu Travelife za své trvalé úsilí o sociální a environmentální udržitelnost.

S tím ale souvisejí i jisté závazky, jaké?

Samozřejmě. Našimi ekologickými závazky jsou, jak jsem už řekl, „Zero Single use plastic“, neboli potlačení všech jednorázových plastových předmětů pro hosty.
Nabízíme zde našim hostům zdarma po celou dobu pobytu i minerální opalovací krém, který je 100% přírodní a neznečišťující. Tento výrobek je vyroben na Mauriciu a jeho použití snižuje riziko poškození korálů a podmořského života.

Pokud se chcete zapojit aktivně, pak zde máme šnorchlovací stezku, kde můžete objevit krásy podmořského života s maskou a šnorchlem. Ačkoli je tato aktivita mokrá a zábavná, má i nesporný vzdělávací charakter a umožňuje všem uvědomit si křehkost podmořského života a naléhavost jeho ochrany.

Rovněž zde nabízíme recyklovatelné a již „upcyklované“ dekorační předměty a jedinečné kusy nábytku, které jsou plně integrovány do hotelových pokojů i společných prostor. V naší eko dílně je pak možné vytvořit si předměty a dekorace, které dávají nový život odpadovým minerálním krémům na opalování, taškám apod. Zkrátka se snažíme být co nejšetrnější k životnímu prostředí.

Hovořil jste i o možnosti uklízet pláž. Tato forma pomoci je v poslední době velmi častá, protože moře někdy vyplaví roztodivné věci, kterými jsme jej my, lidé znečistili…

Ano, to je tzv. Modrá síť. I sbírání těch nejmenších odpadků je velkým příspěvkem k čištění oceánu. Všichni naši hosté se mohou spolu s námi dobrovolně zapojit do ekologické zodpovědnosti. Tuto možnost nabízíme všem, protože je jasné, že každá, i malá pomoc je vítána.

Osvětu dále nabízí i naše Marine Discovery Centre (Centrum mořského výzkumu) – vzdělávací a interaktivní centrum, jehož cílem je ukázat a chránit poklady nejen naší laguny, ale také podpořit projekt ekologické obnovy laguny Anse la Raie. Přijďte se seznámit s našimi vědci, kteří se s vámi podělí o svou vášeň pro oceán.

Hotel je tedy celou kombinací vášní a neomezených možností pro nejromantičtější svatební cestu do exotiky. Pokud jsme Vás oslovili a rádi byste strávili Vaše líbánky či druhou svatbu na pláži v bílém jemném písku a s tyrkysovým mořem, pak resort Lagoon Attitude je pro vás splněným snem. „Jen vy dva“!

Děkuji Vám za rozhovor a přeji mnoho spokojených párů.

Použité foto: archiv YachtWedding.com a Attitude Hotels

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :