Použité foto: Andromeda Villas, Santorini

Zvažujete svatbu v Řecku se svatební cestou, kde byste rádi navštívili více řeckých ostrovů?

Láká vás spojit např. svatbu na luxusním Santorini s některým z dalších řeckých ostrůvků, jakými jsou Mykonos, Kréta, Rhodos apod., porovnat jejich pláže a okusit různorodost chutí a zážitků, kdy každý z ostrovů v něčem jiný?

Tak právě pro vás máme pár zajímavých tipů a na co při plánování nezapomenout a na co si dá pozor.

Do Řecka se nejlépe dostanete letadlem, ale nejpoužívanější formou dopravy na řeckých ostrovech jsou lodě, trajekty a rychlolodě (speedboat).

Kombinace Santorini

Podívejme se spolu např. na kombinaci oblíbeného Santorini, kde by proběhla právně platná svatba, a některého z dalších řeckých ostrovů. Na Santorini se dostanete přímo nejlépe letecky, protože se zde nachází mezinárodní letiště s přímými lety do řady světových metropolí.

Santorini je pak velmi dobře spojeno s Athénami a dalšími řeckými ostrovy lodní dopravou. Např. cesta trajektem z Athén na Santorini trvá zhruba 8-9 hodin a rychlolodí si cestu zkrátíte na cca 6 hodin.

Dobré lodní spojení ze Santorini je např. na luxusní Mykonos, pak na Krétu (cca 4 hodiny trajektem a 2 hodiny rychlolodí) nebo Rhodos (cca 13 hodin trajektem a 8 hodin rychlolodí).

Pozor na jízdní řády, protože ty se mění s novým rokem a lístky na trajekt do turistických destinací vám doporučujeme zakoupit s dostatečným předstihem alespoň dva měsíce dopředu. Lístky na trajekt sice můžete koupit i přímo v přístavu, ale může se snadno stát, že již budou na danou loď a termín vyprodány. Lístky na trajekt zakoupené v dostatečném předstihu jsou zpravidla také trochu levnější.

Pokud svou svatbu a svatební cestu po řeckých ostrovech plánujete mimo hlavní letní turistickou sezónu, tzn. duben, květen, září, říjen a listopad, tak musíte počítat s tím, že jezdí méně trajektů a spoje na ostrovy nemusí být každý den, nebo v ne zrovna pro vás vyhovujícím čase.

Zajímavou kombinací ke svatbě na Santorini, kromě nejčastějšího Mykonosu, je např. ostrov Ios, který je od Santorini rychlolodí vzdálen jen něco málo přes půl hodiny a trajektem asi hodinu a půl.  Ostrov Ios má atmosféru tradičního Řecka a všechno – od památek, pláží, bílých domečků až po životem tepající bary.

Časová dotace

Pro svatbu na Santorini počítejte s alespoň 3 dny pobytu na ostrově. První den proběhne předsvatební schůzka a aklimatizujete se po příjezdu. Druhý den proběhne Vaše právně platná svatba na Santorini a třetí den navštívíte místní úřad, kde svou právně platnou svatbu formálně potvrdíte.

Důležité je, aby vám návštěva úřadu vyšla na pracovní den, protože o víkendu mají úřady zavřeno a museli byste na Santorini počkat o to déle. Na druhou stranu je Santorini tak krásný ostrov, který toho má tolik co nabídnout, že déle je zde určitě lépe. 🙂

Pozor ale také rezervu pro případ, kdy by z nějakého důvodu vyšší moci místní radnice byla zavřená, např. výpadek el. energie, nefunkčnost počítačové sítě, či onemocnění úředníků. Vždy je dobré počítat s dostatečnou časovou rezervou a odjezd ze Santorini příliš nehrotit.

Kombinace a možnost ochutnat z více kouzelných řeckých ostrovů je příjemné zpestření svatební cesty v tomto středomořském ráji. Dejte ale pozor ať máte na každé místo dostatek času, aby se vaše svatební cesta častým přejížděním nezměnila ve stresující závod. Únava určitě není dobrý společník při svatbě a svatební cestě. 🙂

Použité foto: Andromeda Villas, Santorini

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :