Použité foto: zakoupeno na iStock.com

Zážitek z vaší cesty za romantikou, ať už se chystáte na svatbu na pláži na Seychelách nebo na svatební cestu na Maledivách, by měl být skvělý již od okamžiku, kdy za sebou zabouchnete dveře od vašeho domova.

Proto je důležité cítit se pohodlně už při samotném cestování – aby vám nic zásadního nechybělo, abyste se nenudili nebo vám nebyla zima či naopak horko.

TIP Č. 1: Co si obléct?

Je to jednoduché, doporučujeme vrstvit. Podle potřeby si pak jednotlivé vrstvy můžete obléct nebo svléct.

V letadle, ale i v autobuse nebo třeba na trajektu, bývá zpravidla chladněji, proto doporučujeme mít s sebou mikinu a dlouhé kalhoty, i když cestujete v létě. A protože většina lidí v létě nosí sandály, nezapomeňte na ponožky. Nebojte, kvůli ponožkám v sandálech na vás určitě nepřijde módní policie. 😉

V zimě vrstvěte také. Rovnou zapomeňte na kombinaci tílka a huňatého teplého svetru. Co když vám bude ve svetru horko, ale v tílku zas zima? Určitě je lepší obléct si na tílko tričko s dlouhým rukávem a tenčí svetr.

TIP Č. 2: Co byste měli mít u sebe?

Ať už budete cestovat letecky, autem, autobusem, vlakem či trajektem jsou určité věci, které je vhodné mít v příručním zavazadle a nedávat je do odbaveného zavazadla nebo úložného prostoru.

Sestavili jsme pro vás jednoduchý a praktický seznam nezbytností, které byste měli mít v příručním zavazadle:

● Svatební dokumenty a prstýnky. Nevěstiny svatební šaty se dají zpravidla přepravovat na palubě letadla. To platí zejména na pravidelných dálkových letech, např. s Emirates.
● Cestovní a jiné doklady.
● Zdravotní pojištění – existuje skvělé zdravotní pojištění na Covid-19. Věděli jste, že si můžete nechat pojistit svou svatební cestu i se svatbou na pláži?
● Potřebná potvrzení o očkování apod. na základě aktuálních požadavků dané země. Váš specialista na svatbu na pláži a svatební cestu vás bude informovat o aktuální kovidové situaci a opatřeních v dané zemi. Stejně tak o tom, jaké dokumenty budete potřebovat ke vstupu do země – např. potvrzení o očkování. Rady a tipy o cestování během pandemie covidu najdete v tomto článku.
● Peníze a platební karty.
● Důležité léky.
● Mobil, powerbanka a nabíječka vám pomohou udržet váš telefon “vzhůru” a vám se nestane, že se vám v tom nejlepším vybije.
● Kapesníčky a vlhčené kapesníčky.
● Žvýkačky, které se hodí nejen na občerstvení, ale také při vzletu a přistání proti zalehnutí uší.

TIP Č. 3: Co dělat během cestování, abyste si jej více užili?

Chcete-li si cestování za vaší svatbou na pláži nebo svatební cestou náležitě užít, nezapomeňte na zábavu. Zamyslete se nad tím, co můžete dělat společně a co každý zvlášť, abyste se nenudili.

● Rádi čtete? Sbalte si knihu. Pokud potřebujete ušetřit místo a váhu, doporučujeme pořídit si čtečku knih, díky které si můžete vzít s sebou i celou knihovnu, od erotických románů až po detektivky. 😉
● Chcete se dorozumět? Přibalte si slovník či konverzaci v angličtině nebo v jazyce země, kam se chystáte. Nejste-li zrovna fanouškem papírových verzí, nainstalujte si do mobilu nějakou aplikaci. Navíc se spolu můžete nad netradičními slovy docela zabavit a místní ocení vaši snahu komunikovat jejich jazykem radostnými úsměvy.
● Křížovky. Existuje jich spousta druhů a není to zábava jen pro vaši babičku. Určitě si najdete ty, které vás budou bavit.
● Pokud jste si stáhli do telefonu nějaký film či hudbu, nezapomeňte na sluchátka. Praktická je také rozdvojka na sluchátka – každý budete mít svoje a nemusíte se dělit o jedny.
● Fotoaparát, kamera a adaptéry patří také do příručního zavazadla, i když je během cesty nebudete používat.

Pár praktických rad na konec

● Informujte se o rozměrech a váze příručního zavazadla, které se mohou u různých aerolinek lišit. Pozor! u velikosti a počtu zavazadel je vždy potřeba zvážit podmínky celé cesty, protože zatímco např. při letu na Maledivy jedna letecká společnost umožní 2 kufry, tak místní přeprava hydroplánem nebo člunem už může být omezena jen na jeden kufr. U privátních transferů je pak také omezena velikost úložných prostor auta, které nejsou nafukovací a víc kufrů prostě nepřevezete. Vždy se předem informujte.
● Zjistěte si možnosti a ceny roamingu. Chystáte-li se na svatbu na Zanzibaru nebo na svatbu na Mauriciu, např. CK YachtWedding poskytuje exkluzivně svým klientům místní SIM kartu zdarma. To se vám bude hodit například při komunikaci s vaším svatebním koordinátorem a delegátem.
● Pokud budete muset vyplňovat ještě na palubě letadla imigrační formulář, bude se vám hodit propiska.
● Během delší cesty budete jistě rádi za nafukovací polštářek za krk ve tvaru podkovy.
● Větší šátek vám pomůže, pokud vám bude chladno na krk nebo na hlavu. Případně si jej můžete přehodit přes ramena či nohy a hned máte další vrstvu oblečení.

Další tipy, diskuze a zkušenosti

Pokud Vám není něco ohledně cesty jasné, dopředu se zeptejte a informujte, abyste nebyli zbytečně vystresovaní. Vaším mottem je totiž POHODA! A to od úplného začátku až do konce vaší cesty.

Uvažujete-li o svatbě v zahraničí, pak vám na Facebooku doporučujeme sledovat diskuzní skupinu Svatba v zahraničí a svatební cesta v ráji – rady, akce a diskuze (viz https://www.facebook.com/groups/svatbavzahranici/), která je velmi dobrým zdrojem inspirace a zkušeností.

Jaká je vaše zkušenost? co byste doporučili ostatním?

Přejeme vám příjemnou cestu za vašimi romantickými zážitky. Ať je vaše svatba v zahraničí nádherná a vaše svatební cesta plná štěstí a lásky.

Použité foto: zakoupeno na iStock.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :