Použité foto: Zilwa Attitude, Maritim Crystals, Istock

Plánujete svatbu nebo svatební cestu na Mauriciu a přemýšlíte, který resort bude pro vás a vaše děti nejvhodnější?

Správný výběr resortu pro pobyt s dětmi je velmi důležitý, protože spokojené děti dělají spokojené rodiče 🙂

Samozřejmě vždy záleží na celé řadě faktoru, protože každé dítě má jiný charakter a jiné preference a nikdo své děti nezná lépe, než vy sami.

Obecně řečeno, menšímu dítěti stačí písečná pláž, starší dítě už potřebuje aktivity a pro ně ve vhodných resortech bývají dětské kluby. Více o cestování s dětmi a svatebnímu obřadu s dětmi se dozvíte v našich dalších článcích.

Kam s dětmi na Mauriciu – základní typy resortů

Na Mauriciu v zásadě vybíráte mezi resorty, které jsou:

 1. resorty jen pro dospělé
 2. resorty bez věkového omezení
 3. resorty specializované na rodiny s dětmi

Resorty jen pro dospělé

Pokud cestujete s dětmi, pak resorty “jen pro dospělé” vás nyní nezajímají, ale tady bychom rádi upozornil na to, že označení “jen pro dospělé” může v některých resortech znamenat od 18 let, ale také od 16 nebo už od 12 let – je proto dobré se detailně podívat, kdo je v daném resortu už považován za dospělého.

Rozdíl mezi resorty bez věkového omezení a resorty, které se specializují na rodiny s dětmi

Podívejme se nyní na rozdíl mezi variantou ii) bez věkového omezení a iii) specializace na rodiny s dětmi.

U resortů, které se nespecializují na rodiny s dětmi, je dětský klub zpravidla stranou na kraji resortu tak, aby děti hosty nerušily. Zatímco resorty, které se specializují na rodiny s dětmi mají dětský klub v centrální části – zakopáváte pak všude o kočárky a dětem se nevyhnete.

Pokud jedete na obyčejnou dovolenou, tak je asi dobré volit resort, který se specializuje na rodiny s dětmi, u svatby a svatební cesty to až tak dobrý nápad ale nemusí být, protože už jen pro svatební obřad potřebujete trochu klidu a ne se vdávat a fotit na dětském hřišti – záleží však samozřejmě na vás.

Resorty specializované na rodiny s dětmi

Resorty, které se specializují na rodiny s dětmi a pro svatbu se svatební cestou na Mauriciu moc nedoporučujeme, jsou:

Tyto resorty jsou sice vhodné pro rodiny s dětmi, ale už z principu v nich nenajdete příliš klidu na svatbu ani svatební cestu.  S trochou nadsázky se to dá přirovnat “svatbě na dětském hřišti”.

Vhodné resorty bez věkového omezení

Resorty, které naopak pro rodiny s dětmi doporučujeme, protože mají pro děti dobré prostředí, kvalitní dětský klub s vyžitím pro různé věkové kategorie dětí a zároveň tím neruší běžné hosty:

 • Zilwa Attitude 4*  – fantastický dětský klub, kde si děti hrají v opravdové staré plachetnici a u resortu jsou tři malé ostrůvky, kdy na jednom z nim pro děti pořádají hledání pirátského pokladu, mají také zázemí pro velmi malé děti kolem 2 a 3let, samostatný dětský bazén a resort je organizován tak, že děti ostatní hosty neruší.
 • Ravenala Attiude 4* – příjemná klidná laguna vhodná pro malé dětí, dostatek zeleně a hlavně stínu, který je pro děti důležitý, dětská část obrovského bazénu a opět velmi dobrý dětský klub ve stínu stromů stranou. Zde je dokonce nad dětskou částí bazénu stínidlo a je vhodný i pro děti do dvou let.
 • Maritim Crystals 4* – fantastická pláž, dobrý dětský klub včetně akvaparku s tobogány :-).  Jedná se o jediný resort s malým akvaparkem a tobogány na ostrově.
 • La Pirogue 4*  – fantastická pláž, ubytování ve “šmoulích” domečcích v největším palmovém háji na ostrově a výběr ze dvou dětských klubů včetně sesterského Sugar Beach, který je hned vedle a máte do něj přístup.  Bazén v La Pirogue má také pěknou skluzavku, kterou rádi využijí i dospělí 🙂 Velký prostor kde se bez problému rozptýlí jak hrající si děti, tak páry hledající romantiku.
 • Marriott Le Meridien 5* – kilometr dlouhá písečná pláž na západě ostrova a velký prostor podobně jako u La Pirogue, kde si každý najde svůj prostor a klid, včetně dětí a párů,
 • Heritage Awali 5* – pěkná pláž, krásný a prostorný resort s výborným dětským klubem a zároveň jediný resort na ostrově, který má školené pečovatelky a zázemí také pro miminka. Doporučujeme pro páry s miminky.
 • atd.

Pozor na malé resorty

Důležité je uvědomit si, že menší hotely (většinou 3*) jsou postavené na menším prostoru a na rozdíl o resortů kategorie 4* a 5*, které zpravidla bývají postavené na větších pozemcích (pozor, ne vždy). U menších resortů tak není moc kam se “schovat” a dopřát si od dětí trochu klidu. Proto u 3* doporučujeme vyhnou se hotelům specializovaným na rodiny s dětmi.

Např. hotelový řetězec Attitude z tohoto důvodu všechny své hotely kategorie 3* dává rovnou jen pro dospělé a pouze Friday Attitude 3* je určen pro rodiny s dětmi. ,

Výjimku tvoří Coin de Mire Attitude 3*, který je spíše zaměřený na cestovatele a nepředpokládá se, že byste v něm trávili většinu času, proto není omezen věkem jen pro dospělé a je otevřen také rodinám s dětmi.

Další příjemnou výjimkou je Veranda Palmar 3*, která je na pěkném místě vyhledávané pláže Belle Mare a umožňuje ubytování rodin s dětmi, ale nespecializuje se na ně. Děti tam však mají stranou svůj dětský klub a vyžití a máme odsud dobrou zpětnou vazbu od klientů s dětmi, stejně tak jako od párů na svatební cestě.

Čím větší resort, co do velikosti pozemku, což se většinou týká 4* a 5*, tím víc možností máte, protože kolem máte víc prostoru a pak už je to jen otázka charakteru daného resortu.

Inspirujte se diskuzí snoubenců a novomanželů v diskuzní skupině na facebooku, kde probíhá diskuze k výběru hotelu vhodného pro děti.

S výběrem resortu vhodného  právě pro vás a vaše děti vám rádi pomohou např. konzultanti ve svatební cestovce YachtWedding, kteří na Mauricius pravidelně jezdí a všechny resorty znají osobně.

Jaká je Vaše zkušenost?

Použité foto: Zilwa Attitude, Maritim Crystals, Istock

Sdílejte

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :