Použité foto: archiv YachtWedding.com

Nemůžete se dočkat, až budete sedět na pláži s nohama v písku a pozorovat vlnící se tyrkysové moře? Možná vás čeká svatba na pláži na Mauriciu,  svatební cesta na Maledivách nebo obnova manželských slibů na Seychelách.

Celý zážitek z vašeho romantického pobytu by měl ale začít už při jeho zařizování, včetně vám vyhovujícímu naplánování cest z a do destinace. Zní to až moc složitě?

Kdy je nejlepší přiletět do destinace?

Každého asi napadne, že je nejlepší přiletět ráno nebo dopoledne a odletět pozdě večer. Ale přílet odpoledne může být také příjemný, protože se rovnou můžete vydat na večeři, ale dřívější přílet je prostě lepší, než přílet pozdější 🙂

Naopak přílet večer nebo v noci může být levnější, ale většinou se to nevyplatí s ohledem na cenu ubytování za noc, kterou tak budete platit zbytečně, protože o den se vám tím pobyt v exotickém ráji neprodlouží. Cestováním tak zbytečně promarníte drahocenný čas, kdy byste si už mohli užívat svou svatební cestu na pláži plnými doušky.

Jak je to s přestupy?

Co se týče letů na vaši svatební cestu do exotiky, většinou budete přestupovat. Někdo preferuje spíše jeden dlouhý let v noci (např. na svatební cestu na Mauriciu můžete přestupovat v Paříži) nebo dva kratší lety (např. přes Istanbul nebo Dubaj, která je přesně uprostřed). Rodiče by měli brát ohled také na děti a dát na svůj pocit, co bude pro ně lepší. Jaké to je cestovat s dětmi si můžete přečíst zde.

Raději si dejte na přestup časovou rezervu. Pokud budete mít na přestup příliš krátký čas, budete ve stresu a nakonec jej ani nemusíte stihnout. Na druhou stranu pokud budete mít na přestup spoustu hodin, může se vám cesta proměnit ve velmi nepříjemné čekání. Na některých letištích, jako např. v Dubaji, dokonce existují hotely, které se dají pronajmout po hodině. Více informací najdete zde.

Pro někoho už jen samotná představa cestování může být znervózňující. Možná necestujete často nebo jste ještě nikdy neletěli letadlem. Možná se bojíte, že nebudete vědět, kam máte jít, že se ztratíte nebo nebudete rozumět, co po vás na letišti budou chtít. Proto jsme pro vás připravili stručný přehled, jak se na letišti zorientovat. Dodá vám odvahu a jistotu, že to zvládnete. Najdete jej zde.

Privátní transfery

Přestože dorazíte do destinace své svatební cesty v dobrém čase, abyste si mohli ještě ten den dopřát radovánky na pláži, může se stát, že budete zklamaní.

Představte si, že se chystáte na vysněnou svatební cestu na Mauriciu. Přiletíte třeba v poledne, nastoupíte do standardního rozvážkového autobusu, které nabízí drtivá většina cestovek, a celého půl dne, který jste už mohli trávit s drinkem v ruce na pláži, se budete akorát tak kodrcat od jednoho resortu k druhému, než konečně dorazíte do toho vašeho. Zvládnete tak maximálně večeři a pak vyčerpaní po dlouhé cestě padnete do postele.

Např. Mauricius je relativně malý ostrov, který přejedete z jedné strany na druhou za 1,5 hodiny, ale hotelů je zde hodně a když máte smůlu, tak budete bydlet v tom posledním.

Autobus zastaví u prvního hotelu, pár lidí vystoupí, pak popojede 500m k dalšímu hotelu, zase pár lidí vystoupí, nemůžou najít kufr, někomu se chce na záchod .. v tu chvíli byste dali cokoliv za privátní transfer přímou čarou rovnou do hotelu, na to je ale už pozdě.

To nezní jako příjemný začátek vaší vysněné svatební cesty na pláži, viďte?!

Dejte si proto pozor nejen jaký, letem přilétáte a odlétáte, ale také jak je organizován váš transfer. Např. svatební cestovka YachtWedding ve většině svých destinací nabízí privátní transfery už v základu, např. na Mauriciu nebo Zanzibaru. Nesnažte se proto ušetřit za každou cenu.

Pokud cestujete s dětmi a máte kočárek, nebo nějaké jiné rozměrné zavazadlo jako např. golfové hole apod., nebo budete v destinaci potřebovat pro dítě autosedačku, nezapomeňte to zaplánovat do své cesty a včas informovat svého dodavatele.

Přejeme vám, abyste si svou svatební cestu v exotice užili, a to včetně cestování. Ať jsou vaše líbánky na pláži plné krásných zážitků na celý život.

Použité foto: archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :