Použité foto: Maradiva Villas 5* Deluxe, Mauricius a archiv YachtWedding.com

Sníte o tom, že byste si řekli své ano na krásné pláži, někde daleko obklopeni exotickými plážemi.  Možná vám připadá taková svatba na pláži trochu zvláštní, protože nevíte, co od ní čekat, jak asi probíhá, jak vypadá svatební den… .

Rájem pro právně platné svatby na pláži je Mauricius.

Abychom vám dokázali lépe zprostředkovat tento zážitek a zkušenosti, poprosili jsme Hanku a Staňku ze svatební cestovky YachtWedding, která je specialistou na svatby v zahraničí už od roku 2008, aby se s námi podělily o své zkušenosti a povyprávěly nám, jak svatba na Mauriciu vlastně vypadá. 

Svatba na Mauriciu a zkušenosti

“U nás v YachtWeddingu celá svatební cesta se svatbou na Mauriciu začíná již před odletem, kdy klienti obdrží podrobný harmonogram, připravený den po dni pouze pro ně osobně, se všemi důležitými informacemi a schůzkami, které jsou nezbytné pro jejich svatbu na Mauriciu. Tento svatební harmonogram je vyvrcholením příprav, kdy společně s klientem připravujeme dokumenty pro právně platnou svatbu a plánujeme jednotlivé detaily jejich svatebního zájezdu.

Na letišti na Mauriciu je po příletu už bude čekat náš svatební delegát, který je osobně přivítá a privátním vozem s řidičem se společně vydají do hotelu. Tam jim pomůže s check-inem na recepci. V našich privátních vozech navíc máme zdarma Wifi a klienti tak už rovnou mohou cestou z letiště své rodině a  přátelům dát vědět, že v pořádku přiletěli.

Navíc od nás klienti hned po příletu dostanou zdarma, jako dárek, nabitou mauricijskou SIM kartu do mobilního telefonu, aby mohli našemu svatebnímu delegátovi kdykoli zavolat, protože roaming je na Mauriciu drahý, což si málokdo uvědomuje.

Jsme jediná cestovka, která tyto SIM karty klientům dává a to nejen na Mauriciu, ale také na Zanzibaru. Naši klienti si to velmi pochvalují, protože mohou svého svatebního delegáta kdykoli bez problémů kontaktovat a u svatby bývá komunikace víc, než u obyčejného zájezdu.”

Vyprávění doplňuje Staňka, která celé čtyři roky na Mauriciu působila jako svatební delegátka YachtWeddingu. Nesmíme totiž opomenout, jak sama říká, že “být svatebním delegátem u YachtWeddingu je velmi zodpovědná práce a pro mě osobně úplně jiná zkušenost, než jakou jsem do té doby měla jako delegátka.

Snoubencům a případně i jejich hostům se totiž věnujeme individuálně, proto je nás v týmu svatebních delegátů YachtWeddingu na Mauriciu vždycky hned několik.

Neděláme žádné skupinové svozy nebo hromadné schůze. Dobře si uvědomujeme, že svatba nebo svatební cesta na Mauriciu jsou cestou za romantikou a zážitkem na celý život, kdy mají klienti specifické požadavky, a naším úkolem je osobně se o to v destinaci postarat.

Tím, že se účastním svatebního obřadu a pomáháme nevěstě s ženichem, sdílíme také jejich emoce a radost a stáváme se tak svým způsobem součástí jejich životního příběhu. Je to dobře vidět v našich referencích, kdy novomanželé po návratu vždy nejvíc pozdravují právě našeho delegáta. To je pro nás velmi zavazující a pěkná slova po návratu jsou pro nás nejlepší odměnou.

Na svatby na pláži jsme speciálně školení a já sama jsem jich s klienty prožila stovky. Dneska už jsem v kanceláři YachtWeddingu, ale na svou práci svatební delegátky moc ráda vzpomínám, cítila jsem, že jsem součástí příběhu snoubenců, a o to víc si toho vážila. Myslím na to denně i teď za kancelářským stolem. :-)”

Jak je to na Mauriciu s úřadem pro právně platnou svatbu?

“Všechny legality na ostrově včetně návštěvy úřad jsou u nás v ceně základní služby a klienti si nemusí s ničím dělat starost a nikde na ně nečekají žádné skryté poplatky. Na úřad snoubenci jedou privátním vozem s řidičem, zpravidla jeden až dva dny před jejich právně platnou svatbou na pláži, nejprve do hlavního města Port Louis a následně na místní úřad v regionu, kde se nachází hotel, ve kterém bude svatba probíhat.

Vše se zvládá během jednoho dopoledne.

Snoubence všude doprovází a tlumočí jim do češtiny či slovenštiny náš svatební delegát, se  kterým se znají již od příletu. Ten jim také pomáhá na předsvatební schůzce s hotelovým svatebním koordinátorem, která následuje po návštěvě úřadů.

Tato schůzka je důležitá, protože během ní si snoubenci potvrdí s koordinátorem svůj výběr  svatebního místa – některé hotely jich mají více, dále prodiskutují již objednaný svatební balíček a k němu extra služby, pokud si klienti přejí něco dalšího.

Pozor, konkurenční cestovky službu často šidí tím, že buď na ostrově žádného delegáta nemají, nebo jej nabízí za doplňkový a výrazný příplatek. U nás v YachtWeddingu je náš český nebo slovenský delegát přímo v základní ceně a neúčtujeme si za něj nic navíc. Naši klienti dokonce od nás hned po příletu dostanou dárek v podobně místní SIM karty do mobilního telefonu, aby mohli být s našim delegátem kdykoliv pohodlně a zdarma v kontaktu a nemuseli platit drahý roaming nebo honit signál internetu.

Náš český nebo slovenský delegát se snoubencům vyplatí také při návštěvě úřadu, byť by oba mluvili velmi dobře anglicky. Je to proto, že mauricijská angličtina není zrovna Oxford English a slovní zásoba pro porozumění matrikáři nemusí stačit i dobrým angličtinářům.

Pokud by úředník získal dojem, že nevěsta nebo ženich pořádně nerozumí, tak by byl schopný schůzku ukončit a poslat milé snoubence shánět tlumočníka, což by byl problém. Nelze také, aby jeden z páru překládal tomu druhému, protože se jedná o osobu dotčenou. Z těchto důvodů dáváme našeho delegáta už v základu všem zdarma.

Pro svatbu na Mauriciu platí, že je nejlepší vybrat si extra služby na místě, protože svatební koordinátoři z hotelu mají své velké katalogy s neustále aktualizovanou nabídkou svatebních kytic, květinových dekorací, účesů a podobně. I na Mauriciu jsou totiž sezóny pro květiny. 

Nevěsty také rády volí svůj svatební účes nebo dekoraci až podle inspirace na místě. Dokonce si mohou domluvit zkoušku účesu a make-upu, kterou doporučujeme, protože místní vizážisti jsou zvyklí spíše na výrazné indické líčení a je dobré se s nimi domluvit o vaší představě předem.”

A jak samotná svatba na pláži na Mauriciu probíhá?

Zatímco konkrétní svatební datum naši klienti mají už na cestovní smlouvě, tak konkrétní hodinu obřadu se dozví až od svého oddávajícího při návštěvě úřadu před svatbou.

V rámci resortu se koná vždy pouze jedna svatba denně, takže svatební den patří exkluzivně jen jednomu páru, to je na jednu stranu pro snoubence skvělé, na druhou stranu to ale hodně limituje množství svatebních termínů.

Tady pozor, nezkušené cestovky nabízí svatbu na Mauriciu během zájezdu bez uvedení konkrétního svatebního data a spoléhají se na to, že některý den během pobytu bude pro svatbu volno. S nárůstem počtu svateb na Mauriciu, kdy už třeba půl roku dopředu máme pro daný hotel všechny volné svatební termíny vybookované, je to hodně velké riziko. Klientům těchto cestovek se tak snadno stane, že žádná svatba nebude, protože vše je již obsazeno. My pro každého klienta individuálně ověřujeme dostupnost a pracujeme s dočasnými rezervacemi, abychom měli 100% jistotu.

Svatba na pláži na Mauriciu se koná mezi 16. a 17. hodinou, což má velkou výhodu v tom, že se vyhnete polednímu žáru a všichni se stihnou v klidu a pohodě připravit.

Navíc budete mít skvělé světelné podmínky nastávající v hodinách před západem slunce, které fotografové nazývají zlatá hodinka.

Na západě si můžete užít dokonalý západ slunce do oceánu a na východě červánkovou hru oblohy.

Náš svatební delegát přichází hodinu předem a zkontroluje si  svatební místo.

Podle jeho časových možností se může se snoubenci dohodnout, že přijde dříve. Je důležité, aby viděl, jaká je na svatebním místě situace, vždy zkontroluje, že svatební koordinátor z hotelu připravil vše, jak má být, podle přání snoubenců a jejich svatebního seznamu.

Pak už náš svatební delegát pospíchá za nevěstou a ženichem.

Přípravy před svatebním obřadem probíhají zpravidla na pokoji snoubenců. Pokud si nevěsta objedná make-up nebo kadeřnici, dostaví se zpravidla do hotelového salonu. Některé hotely disponují přímo privátním pokojem na přípravy nevěsty. Potřebuje-li nevěsta pomoci do šatů, je jí k dispozici naše svatební delegátka a pokud je to muž, zařídí jinou vhodnou osobu z personálu hotelu. 

Trochu odbočíme, protože nás zajímá, jak to má ženich. Jeho svatební den na Mauriciu asi vypadá úplně jinak než ten nevěstin, která se musí pořádně načančat.

Staňka s úsměvem odpovídá: “No jak? Většinou si užívá pohodu u bazénu nebo na pláži až do posledních okamžiků, kdy se během pár minut připraví.

Zpravidla páry dbají na tradici, že ženich nemá vidět nevěstu před svatbou, a tak už připravený ženich často z pokoje odchází a poslední chvíle “svobody” tráví v baru.

Až nastane čas svatební delegát vyzve ženicha, aby se přesunul k oltáři, kde čeká na svou nevěstu. Zazní píseň, kterou si snoubenci vybrali, a nevěsta přichází. Resort má vždy playlist, ze kterého můžete vybírat, ale můžete  mít vlastní skladby, na kterých se domluvíte na předsvatební schůzce, protože to dodává svatbě na pláži osobní ráz a je to ještě romantičtější. Snoubenci si mohou zvolit i živou hudbu, což má také svoje kouzlo.”

Hanka dodává: “Pokud nechtějí snoubenci přijít k oltáři každý zvlášť, mohou jít společně, eventuálně může být nevěsta k oltáři doprovázena některým z hostů nebo někým z personálu hotelu, což dokážeme zajistit.

Svědky rádi zajistíme, a to zdarma. Náš svatební delegát je na místě a tlumočí svatební obřad.

Snoubenci si mohou vyměnit vlastní sliby nebo vyznání lásky, svatební obřad má pak ještě větší osobní kouzlo. Stačí, když nám o tom snoubenci řeknou na předsvatební schůzce.

Vyznání lásky stejně jako své “ano” si snoubenci řeknou česky či slovensky.

Následuje první manželský polibek, gratulace a podpis do matriční knihy.

Novomanžele pak čeká slavnostní přípitek, krájení dortu a první tanec. Náš svatební delegát na místě samozřejmě zůstává a pokud si snoubenci přejí, tak zůstane i na svatební fotografování. Poté následuje romantická večeře pro novomanžele.” 

Zní to báječně, co myslíte? Představte si tu pohodu, ve které budete existovat jen vy dva a všechno ostatní za vás zařídí ostatní. Nezbývá nám nic jiného, než poděkovat Hance a Staňce z CK YachtWedding za to, že se s námi podělily o své zkušenosti a dokázaly nás přenést doslova do rajského zážitku, kterým svatba na Mauriciu dozajista je. 

Další zkušenosti se svatbou na Mauriciu

Uvažujete-li o svatbě v zahraničí, pak vám na Facebooku doporučujeme sledovat diskuzní skupinu Svatba v zahraničí a svatební cesta v ráji – rady, akce a diskuze (viz https://www.facebook.com/groups/svatbavzahranici/), která je velmi dobrým zdrojem inspirace a zkušeností.

Závěrem nám dovolte malou, ale důležitou poznámku: svatba by měla být jedním z nejkrásnějších okamžiků v životě, a proto nepodceňujte výběr odborníka, který vám tu vaši bude organizovat a raději nic neriskujte.

Přejeme vám, aby vaše svatba na pláži na Mauriciu byla nádherná, kouzelná, nezapomenutelně romantická, ale hlavně taková, na kterou budete s radostí vzpomínat.

Použité foto: Maradiva Villas 5* Deluxe, Mauricius a archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :