Jak vypadá počasí na Mauriciu a kdy je nejvhodnější se na tento ostrov v Indickém oceánu vydat?

Mauricius je celoroční destinace a na svatbu nebo svatební cestu se na tento rajský ostrov jezdí pořád, záleží pouze na Vašich preferencích, jak např. zvládáte nebo nezvládáte horko, a jak moc chcete být během pobytu na Mauriciu aktivní 🙂

Ostrov Mauricius se vyznačuje dlouhým létem a krátkou “zimou”, která vrcholí na přelomu července a srpna. Není zde žádné období dešťů, které můžete znát např. z Asie.

Mauricijské léto a “zima”

Mauricijská “zima” je velmi relativní pojem, protože vypadá spíše jako české nebo slovenské léto (bez teplotních extrémů, které v poslední době u nás zažíváme). Můžete zde v průměru očekávat kolem 25-26°C. Noci ale už bývají chladné.

Rozdíl mezi mauricijským létem a „zimou“ si můžeme nejlépe představit při večerním koupání. Během mauricijského léta Vás večerní bazén příjemně osvěží a mokré plavky Vám nebudou příliš vadit. Na druhou stranu během mauricijské zimy už v noci do bazénu nejspíš nepůjdete a dáte raději přednost mikině.

Mauricijská “zima” je oblíbená u aktivních lidí, kteří nechtějí jen ležet na pláži (např. návštěva safari v Casela je příjemnější ve 25°C, než ve 30°C) a pak také u lidí, kteří nezvládají velká horka (např. u starších lidí a malých dětí). Mauricijská zima je také oblíbená pro svatby, protože Vám u svatebního obřadu není horko ;-).

Během Mauricijské zimy je ale zapotřebí vyhnout se jihu a jihovýchodu ostrova, kde hodně fouká. V tuto dobu doporučujeme sever a západ, kde je za srovnatelnou cenu mnohem lépe.

Mauricius je velmi suchý ostrov, kde prší velmi málo. Není zde žádné období dešťů.

Nejčastěji zde prší během února a března, ale to jsou spíše krátké tropické přepršky z horka, které rychle přijdou a zase odejdou. Počet srážek je zde i v tomto období na naše poměry podprůměrný. Často se kvůli tomu ani neodchází z pláže, protože to příjemně osvěží. Spíše prší v centrální části ostrova, kde jsou lesy a hory a také velké rezervoáry vody.

I tak je ale během tohoto období února a března na Mauriciu plno a nejvyšší cenová sezóna.

Důležité je ještě říct, že v Indickém oceánu je od cca poloviny prosince do května období cyklón, které jdou pod Seychely směrem na Madagaskar a Mauricius tak míjí. Během této sezóny (rozmezí cca půl roku) zhruba 3x nějaká cyklóna trefí Mauricius, to pak 1-2 dny prší a fouká silný vítr, že může být i zákaz vycházení a zavřené letiště. Je to jen náhoda a na turismus to zde nemá žádný vliv, v tu dobu je tu totiž nejvyšší cenová sezóna.

Nejoblíbenější měsíce na Mauriciu jsou říjen a listopad, kdy je zde už léto v plném proudu, země i voda je prohřátá a je také největší pravděpodobnost azurové oblohy, protože ještě není horko tak dlouho, aby se začala dělat oblačnost z horka jako v pozdějších měsících. Také zde všechno krásně kvete.

Cenové sezóny na Mauriciu

Obecně řečeno nízká cenová sezóna je na Mauriciu zhruba od května do konce září, zatímco od října až do konce dubna je vysoká cenová sezóna s výjimkou začátku prosince, kdy je zde cena trochu nižší, aby pak přes Vánoce a Nový rok vystřelila skoro na dvojnásobek v tzv. sváteční (nebo-li peak) sezóně a pak se začátkem ledna vrátila zpět do „normálu“ vysoké sezóny.

Prosinec před Vánoci bývá trochu levnější, což je jen uměle způsobeno tím, že před Vánoci lidé méně cestují a hoteliéři Vás chtějí nižší cenou trochu motivovat. Je to ideální doba vyrazit na Mauricius.

Jaro od května je už na Mauriciu nízká sezóna, ale země i voda jsou krásně prohřáté a je to dobrý čas ostrov navštívit.

Dalším oblíbeným obdobím je druhá polovina září, kdy už nabíhá mauricijské léto, ale formálně je pořád ještě nízká cenová sezóna. Toto období bývá nejdříve vyprodáno.

Počasí samozřejmě neporučíme a globálními změnami klimatu se už hůř spoléhá na “zavedené pořádky”, berte to proto jen jako vodítko.

Ať se Vám na Mauriciu líbí 🙂

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :