Použité foto: zakoupeno na iStock.com

Svatební fotografie jsou celoživotní památkou na vaši lásku. Proto je velmi důležité vybrat kvalitního fotografa, který zachytí úžasné momenty vaší svatby. Každý fotograf má svůj osobitý styl a jiné umělecké cítění, které by měly odpovídat vašemu vkusu a očekávání. Rovněž každé svatební místo je odlišné a požaduje od fotografa určitý přístup. Měl by znát, jak se v dané roční sezoně i denní době mění jeho ráz a jaké jsou jeho možnosti. 

V každé svatební lokalitě dlouhodobě spolupracujeme s několika osvědčenými svatebními fotografy a kameramany, mezi kterými si naši snoubenci mohou vybrat. Svatba, to jsou emoce a neopakovatelné okamžiky, které by měl umět svatební fotograf zachytit. Přípravy, slzy štěstí, dojetí, gratulace, krájení dortu, smích – nic z toho se nedá zopakovat, připravit či nějak nahradit. Proto se svatební focení tolik liší od statického focení či focení ve studiu. Naši svatební fotografové mají za sebou i tisíce svateb a jsou to profesionálové na svém místě. Doporučujeme si s fotografem před začátkem focení promluvit o vašich představách. Náš český nebo slovenský svatební koordinátor vám rád pomůže vše v místě připravit.

FOTOGRAFOVÉ V EXOTICE

Na svatbě v exotice si můžete vybrat mezi dvěma variantami – fotografy z nabídky resortů a našimi externími uměleckými fotografy, se kterými již léta spolupracujeme. Jaký je v tom rozdíl?

Fotografové resortů

Pokud uvažujete o tom, že vám stačí fotograf resortu, můžete si jej objednat až při osobní schůzce se svatebním koordinátorem resortu, při které vám bude asistovat náš český svatební delegát. U nabídky z hotelu není možné dopředu zjistit, který fotograf vás bude fotit, prostě přijde ten, co má zrovna službu. Jejich kvalita bývá spíše průměrná až podprůměrná. Může se stát, že nemají vhodné vybavení a dostatečné znalosti, či jejich styl nenaplňuje představy páru. Je na vašem zvážení, zda vám nabídka resortu s těmito podmínkami postačuje. Jsme toho názoru, že svatební fotograf i kameraman, kteří mají zachytit jeden z vašich nejkrásnějších zážitků v životě, by měli být profesionálové dle vašeho gusta.

Naši YachtWedding fotografové

V nabídce jako alternativu máme svatební fotografy a kameramany, kteří jsou pravými profesionály, známe jejich styl a úroveň, které udržují. Předem si prohlédnete jejich práci a podíváte se na svatby našich nevěst, které fotili či natáčeli. Můžete si tak udělat představu o tom, který fotograf a umělecký styl vám vyhovuje. Naši fotografové znají perfektně svatební místo, a co vše nabízí. Jsou tak zárukou toho, že jejich fotografie a videa budou odpovídat vašim očekáváním. Naše YachtWedding nevěsty si vybírají z několika kategorií balíčků, kdy si mohou předem určit, na co chtějí klást větší důraz – např. v čase focení 3 hodin chtějí víc využít focení příprav na pokoji, než na pláži, nebo někdo přípravy fotit chce až v závěru a chce focení na pláži víc, třeba se skokem do bazénu na závěr.

Jiní fotografové

Pokud vám naše nabídka nevyhovuje, můžete si vybrat svatebního fotografa a kameramana samostatně. Předem upozorňujeme, že resorty mají svá pravidla  a mohou nastat situace, kdy nebudou do hotelu buď vpuštěni, nebo budete muset zaplatit za jejich vstup (většinou to bývá minimálně 200 euro). Vždy se proto ujistěte, zda jej provozovatel svatebního místa vpustí do objektu a nepožaduje za to poplatek.

Fotografové ve Středomoří

Ve Středomoří máme dlouhodobou spolupráci s výbornými fotografy, které doporučujeme všem našim YachtWedding nevěstám. Znají perfektně svatební místa a jejich možnosti v každém ročním období i tajná zákoutí pro romantické fotky. Vybíráte si mezi několika kategoriemi balíčků a rádi pro vás připraví nabídku na míru. Pokud si chcete zařídit fotografa samostatně, ujistěte se, že si domluvíte přesně podmínky, za kterých bude focení probíhat, a že vaše svatební místo opravdu zná. Svatební místa mají také svá daná pravidla, např. co se týče doby jejich pronájmu, proto je důležité vědět, zda se v rámci focení budete někam přesouvat. K tomu musíte mít zpravidla zajištěný vlastní odvoz. Takový přesun se započítává do doby, na kterou jste si fotografa objednali. To nejdůležitější ale je, aby se vůbec na vaši svatbu dostavil.

Váš vlastní fotograf

Možná zvažujete, že vaši svatbu v exotice či ve Středomoří, nafotí váš oblíbený český či slovenský fotograf.  Na první pohled to může dávat smysl, dejte si však pozor na následující skutečnosti. Takový fotograf může být naprostou špičkou u nás, ale v zahraničí může mít problém s tím, že nezná zdejší podnebí. Například západ slunce v exotice trvá pouze 10 minut. Stihne vás tak rychle nafotit s romantickými záběry? Bude vědět, kam přesně vás postavit, kde je ten nejhezčí úhel? Neuteče mu mezitím světlo? Bude na vás působit v pohodě, nebude vás znervózňovat, protože to tam nezná a bude z toho sám ve stresu? S tím souvisí to, že nezná veškeré možnosti svatebního místa, jeho zákoutí a specifika. 

Vždy se ujistěte (na vlastní oči), že má fotograf pojištění a pracovní povolení vykonávat svou činnost v té dané zemi (např. na řeckém ostrově Santorini by bez nich nebyl vpuštěn do objektu svatebního místa, tam musí mít u sebe i daňový doklad za vaši objednávku focení). Před policistou či daňovým úředníkem neobstojí tvrzení, že je to jen svatební host, a že chtěl pořídit jen pár běžných snímků. 

Každá destinace má také určitá pravidla ohledně používání dronů, která by měl váš fotograf znát a respektovat. Naši fotografové toto vše znají a ovládají. 

Pokud uvažujete o objednání dvou fotografů – svého a místního, vězte, že to není nejlepší nápad. Fotografové se neznají, nepracují jako tým, budou si vzájemně překážet a mezi sebou soupeřit o lepší místo k záběru. To vše naruší pohodu a bude to znát na svatebních fotografiích.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, přejeme vám, abyste byli se svými svatebními fotografiemi nad míru spokojeni, a mohli je tak jednou nostalgicky a s hrdostí ukázat svým vnoučatům.​

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :