Použité foto: Andromeda Villas a archiv YachtWedding

Řecký ostrov Santorini pravidelně obsazuje přední příčky světových žebříčků pro nejnádhernější svatební destinace světa.

Nejlepší na tom je, že se takový skvost nachází jen pár hodin letu od nás.

Jistě vás zajímají zkušenosti, jak svatba na Santorini skutečně vypadá a probíhá.

Jako takový malý bonus, najdete na konci článku pár užitečných tipů pro vaši svatbu na útesu s dechberoucím výhledem na hlubokou lagunu. 

Terasa na útesu nebo pláž?

Svatby na Santorini probíhají na útesech kolem kaldery, ale i na plážích ostrova.

Pláže na Santorini se nachází na východní straně ostrova u letovisek Kamari, Perissa a Monolithos. Jsou zde nádherné pestrobarevné pláže sopečného původu s převládajícím černým pískem a strmějším vstupem do vody.

Pláže jsou na Santorini krásné, ale v porovnání s útesy nad kalderou moc jako svatební místo netáhnou a drtivá většina nevěst si svou svatbu na Santorini představuje právě na některé z luxusních teras na útesu. V praxi se svateb na pláži dělá na Santorini minimum a pro takovou svatbu páry volí raději jiný ostrov, protože Santorini, to jsou v první řadě útesy a jejich fantastické výhledy.

Právě výhledy z útesů a s nimi i svatební fotky jsou naprosto jedinečné a mezi ostatními fotkami je na první pohled jednoznačně poznáte. Na svatebních fotkách ze Santorini vypadá každý jako z titulní stránky magazínu.

Je to dáno barevnou kombinací a perspektivou, kdy nevěsta s ženichem stojí v bílém prostředí místní architektury s modrým mořem a azurovým nebem, které se setkávají na obzoru a barevně výborně doplňují. Tyto fotky jsou naprosto nezaměnitelné a jinde na světě takové nezískáte.

Páry svou svatbu na Santorini většinou kombinují s ubytováním v letoviscích u pláže. 

Santorini je relativně malý ostrov a z jednoho místa na druhé se dá pohodlně dostat během půl hodinky, čímž se dá luxusní svatební terasa nad kalderou výhodně spojit s libovolným ubytováním na východní straně ostrova, která bývá zpravidla levnější, než ubytování přímo na útesu. Specialista na svatby na Santorini, agentura YachtWedding,  má transfer z hotelu na místo obřadu a zpět již ve svém základním balíčku, tak se nemusíte s výběrem ubytování na Santorini nijak omezovat.

Náročnější páry volí pro svou svatbu i ubytování některou z luxusních vil přímo na útesy, které jsou ztělesněním ultimátní romantiky. Svůj svatební obřad tak můžete mít přímo ve vile, kde jste ubytováni.

Jak vypadá svatební terasa na Santorini?

Svatební terasy na Santorini jsou soukromé. Zpravidla jim vévodí bílý svatební altánek (tzv. gazebo), případně slavobrána.

Pod gazebem dozdobeným bílými splývavými závěsy stojí svatební stůl, který nese prstýnky, květiny a během obřadu si na něj může nevěsta odložit svatební kytici. Po obřadu na něm rozkrojíte svatební dort.

Stůl ale neplní jen praktickou funkci, pěkně dokreslí celý vzhled místa.

Svatební terasy mívají nízké nebo průhledné zábradlí, aby výhled nic nenarušovalo. Gazebo totiž stojí na jejím kraji – abyste měli nejen jedinečný zážitek, ale i úžasné svatební fotky.

Jak probíhá svatba na Santorini?

Přenesme se nyní do momentu, kdy stojíte na prahu svatební terasy, jen pár kroků od chvíle, kdy si slíbíte lásku. Před vámi se otevírá nádherný pohled na elegantní gazebo, za kterým vykukuje moře a ostrovy, pro které je svatba na Santorini tolik pověstná. 

Příchod k oltáři

Za tónů skladby, kterou jste si vybrali, přicházíte k svatebnímu altánku a postavíte se za stůl.

Svou svatbu na Santorini si můžete udělat podle sebe a to platí i pro to, jak půjdete ke gazebu.

Můžete jít spolu, kdy celý svatební obřad prožíváte společně ruka v ruce od samotného začátku. Můžete ale přijít každý zvlášť. Ženich v takovém případě čeká na svou nevěstu před altánkem. Může se na ni dívat a pozorovat každý její krok, její úsměv a její krásu, která bude za chvilku patřit už jen jemu.

Nebo se může kochat výhledem a otočit se ke své vyvolené v okamžiku, kdy bude stát při něm a zažít nádherné překvapení. Snoubenci zpravidla přicházejí k oltáři zvlášť, pokud se chtějí vidět až na místě (nezapomeňte o tomto svém záměru informovat svatebního koordinátora).

U altánku už na vás čekají oddávající a vaše svatební koordinátorka, kteří jsou připraveni na dojemné chvíle, kterých budou za chvíli svědky. Hosté jsou usazeni na svých místech. Hudba utichne a čas se na vteřinu dvě zastaví, všichni se na sebe usmívají. Oddávající vás přivítá a hned na začátku obřadu vám dá pokyn, abyste se otočili k sobě a spojili své ruce. Nevěsta odkládá svou svatební kytici na stůl, podá své ruce ženichovi a oba si vzájemně hledí do očí.

Když se jim zrak zatoulá na jednu stranu, uvidí ten krásný výhled. Když se podívají na tu druhou, uvidí oddávajícího, svatební koordinátorku agentury YachtWedding, která vše překládá do češtiny nebo slovenštiny, a své milované hosty, kteří netrpělivě čekají až uslyší jejich “ano”.

Svatební obřad na Santorini probíhá v řečtině, někteří oddávající ale také zvládají vést obřad v angličtině nebo němčině, přičemž hlavní část obřadu probíhá řecky. Volbu jazyka oddávajícího je dobré se svým dodavatelem svatebních služeb řešit v dostatečném předstihu, ideálně při objednání termínu svatby, nelze ji ale garantovat.

Pokud si snoubenci pro svatební obřad zvolí anglický nebo německý jazyk, pak i certifikát od oddávajícího bude v tomto jazyce (pozor, nejedná se o oddací list). Určitě ale doporučujeme řečtinu, protože svatební obřad v řeckém jazyce je přece jen pro toto místo autentičtější – pravá řecká svatba 😉

Výměna svatebních slibů

Snoubenci mohou opakovat sliby po oddávajícím, napsat si svoje nebo je zcela vynechat. Musíme ale konstatovat, že vlastní sliby nebo vyznání lásky přinášejí ještě větší a silnější romantický zážitek.

Až vyhlásí oddávající pár za manžele, následuje první manželské políbení a po něm se celá terasa roztleská radostí. Rozezní se tóny skladby na oslavu právě uzavřeného sňatku, všichni novomanželům poblahopřejí, připijí si, rozkrojí dort a následuje první tanec.

Hudba k svatebnímu obřad a první tanec

Hudbu na vaši svatbu – tedy skladby příchod, na oslavu uzavření manželství i k prvnímu tanci si samozřejmě můžete také předem vybrat podle sebe. 

První tanec může být klidně vynechán, pokud si to přejete. Byla by to ale škoda, protože z něj budete mít moc hezké fotky.

Jediné, co je během svatebního obřadu na Santorini povinné, je řeč oddávajícího, zbytek si mohou snoubenci zvolit podle sebe.

Svatební fotografování

Svatební fotografování probíhá v areálu svatební terasy. Můžete mít ale fotky i z jiných míst – např. z pláže s černým pískem, v moři nebo z některé vesničky na útesu s výhledem – od bílých domečků, ze střechy kostela apod.

Úřady na Santorini

A jak je to s úřady? Kvůli legalizaci vaší právně platné svatby na Santorini je zapotřebí navštívit místní úřad první pracovní den po svatbě a dokončit papírování. Oddací list Vám přijde poštou. V případě symbolické svatby na Santorini na úřady nemusíte. 

Svatba v Řecku na ostrově Santorini je skutečně jedinečná. Má totiž nádech luxusu a elegance, ale zároveň není strojená. 

Na své svatbě na Santorini očekávejte pohodovou sympatickou atmosféru okořeněnou spoustou nádherných zážitků. Ten úchvatný výhled si skutečně zamilujete a vězte, že dodá vaší svatbě o to větší kouzlo.

Pár tipů a zkušeností na závěr:

  • Prstýnky a svatební šaty si přivezte, nenechávejte jejich koupi až na místo, protože se může stát, že neseženete to, co si přejete.
  • Pokud chcete na své svatbě něco opravdu speciálního, doporučujeme, abyste si svatební altánek nebo slavobránu nechali ozdobit květinami.
  • Pokud si přejete mít bílé dekorace a květiny na vaší svatbě na Santorini, doporučujeme je doplnit ještě nějakou další barvou, abyste dosáhli větší dramatičnosti na svatebních fotografiích. Svatební terasy jsou totiž bílé, gazebo je bílé a nevěsta bude pravděpodobně také v bílém. Hodně santorinských nevěst si vybírá k bílé barvě ještě krémovou, zlatou, růžovou, modrou nebo fialovou barvu.
  • U svatby na Santorini se nesnažte za každou cenu ušetřit. Santorini je unikátní, je to pupek světa a moc dobře to ví, ceny zde tomu pak odpovídají. Pokud chcete ušetřit, zvolte raději jiný, levnější ostrov. Na Santorini vás může každé ušetřené euro velmi mrzet, kvůli dvojí kvalitě místních služeb.
  • Přijde-li vám svatba na Santorini až moc elegantní, nenechte se odradit. I když většina párů volí formálnější svatební oblečení, svou svatbu na Santorini klidně můžete absolvovat ležérně, podle sebe, v nějakém lepším tričku a bosky. Jediné, co se opravdu nehodí, je plážové oblečení.
  • Nebojte se ani svatby se západem slunce – odnesete si celou škálu skvělých fotografií za jedinečných světelných podmínek. Svatba proběhne za denního světla, před tím, než začne nebe hrát různými barvami. Svatební fotografování pak skončí se západem slunce.

 

Další zkušenosti se svatbou na Santorini

Uvažujete-li o svatbě na Santorini, pak vám na Facebooku doporučujeme sledovat diskuzní skupinu Svatba v zahraničí a svatební cesta v ráji – rady, akce a diskuze (viz https://www.facebook.com/groups/svatbavzahranici/), která je velmi dobrým zdrojem inspirace a zkušeností.

Přejeme vám, aby vám vaše svatba na Santorini přinesla celoživotní zážitek dokonalého štěstí a bezpodmínečné lásky, který bude neskutečně silný. A abyste vždy, když si budete prohlížet své svatební fotky z pláže, prožívali ty krásné chvíle znovu a znovu.

Použité foto: Andromeda Villas a archiv YachtWedding

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :