Použité foto: archiv YachtWedding.com

Církevní svatba v zahraničí je vhodná pro páry, které jsou věřící a rády by si řekli „ano“ před Bohem. Touží mít tradiční svatbu v kostele, ale zároveň chtějí zažít kouzlo svatby v zahraničí

Nejste-li praktikující věřící a o církevní svatbě uvažujete spíše jen kvůli atmosféře v kostele, pak například svatební agentura YachtWedding má pro vás v nabídce krásné odsvěcené chrámy, kde budete moci uzavřít civilní sňatek. 

Naplánování církevní svatby je složitější a časově náročnější, vyžaduje proto dobrou součinnost snoubenců. Přípravy probíhají podle daných církevních pravidel a zvyklostí. Právní náležitosti jsou ale stejné jako u civilní svatby.

Místa pro církevní sňatek v zahraničí

Míst pro církevní sňatek v zahraničí není mnoho kvůli náboženským tradicím dané země a ochotě místních farností oddávat snoubence ze zahraničí. Rájem pro církevní svatby v zahraničí je Řím. Více informací o církevní svatbě v Římě najdete v tomto článku.  

Katolická svatba se vždy koná ve vysvěceném kostele, jinde není možná. Pokud si přejete svatbu na pláži, páry to řeší tak, že v zahraničí proběhne právně platný civilní obřad kdekoli chtějí a po návratu domů stvrdí své manželství před Bohem v kostele.

Jaké jsou podmínky pro uzavření církevního sňatku v zahraničí?

Oba snoubenci musí být pokřtěni, mít první svaté přijímání a biřmování. Pokud některý ze snoubenců toto nesplňuje, zajišťujeme pro něj výjimku za předpokladu, že alespoň jeden z nich je pokřtěn a má první svaté přijímání. Je-li některý ze snoubenců rozvedený, nesmí být předchozí sňatek církevní.

Další podmínkou je příprava ženicha a nevěsty, která zpravidla trvá půl roku a probíhá u vašeho faráře, se kterým se znáte osobně. Celý proces začíná souhlasem farnosti, protože pokud farář ve vašem případě církevní svatbu v zahraniční odmítne, vše se zastaví.

Pozor na místní zvyklosti – církevní svatba v zahraničí může mít své zvláštnosti

Místní biskupství, farnost, pod kterou svatební kostel spadá a také váš oddávající kněz očekávají, že se na svatbu dostaví hluboce věřící snoubenci, kteří hodlají uzavřít sňatek před Bohem a mají ve velké úctě víru, církev a její představitele.

Pokud dojdou k závěru, že tomu tak není, mohou se i po příletu snoubenců rozhodnout, že církevní svatbu z vůle církve nevykonají.

V zahraničí se můžete setkat také s jinými zvyklostmi, jako je např. uhrazení příspěvku oddávajícímu knězi, který je chápán jako osobní poděkování. Na vše budete včas upozorněni.

Pokud se nakonec rozhodnete, že církevní svatbu v zahraničí nebudete chtít absolvovat, jistě si vyberete mezi bezpočtem nádherných míst pro vaši civilní svatbu v zahraničí.

Kompletní nabídku pro právně platné svatby a symbolické svatby v zahraničí najdete např. u agentury YachtWedding.

Přejeme vám, aby vaše svatba byla nádherná, abyste si ji užili a vytvořili si tak celoživotní vzpomínky na den, kdy před Bohem zpečetíte vaši lásku.

Použité foto: archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :