Použité foto: Sugar Beach Resort Mauritius 5*

Každá nevěsta je krásná, protože z ní vyzařuje úžasná energie plná lásky a štěstí. Svatba rychle uteče, ale vzpomínky vám navždy zůstanou, stejně jako svatební fotografie.

Proto nepodceňujte to, jak si přejete vypadat, i když pro svého vyvoleného budete jistě nádherná za všech okolností.

Je důležité, abyste se sama sobě líbila a cítila se jako ta nejhezčí nevěsta pod sluncem.

Vaše svatební fotografie to povznese na zcela jinou úroveň.

Budete se líčit a česat sama?

Víte přesně, co vám sluší a nejlépe se upravíte sama? Jste-li schopna se nalíčit a učesat na vlastní svatbu, jste velmi šikovná. Možná byste si ale raději chtěla takový výjimečný den užít pohodově a nechat se hýčkat odborníky.

Mějte na paměti, že v každé destinaci jsou jiné světelné a povětrnostní podmínky vyžadující jiný přístup k pleti či vlasům než v Česku nebo na Slovensku – např. jiný lak na vlasy k zafixování účesu, výraznější líčení kvůli focení apod.  

Dopřejte si náležitou péči

Pokud se rozhodnete pro profesionálního vizážistu a kadeřníka, vždy doporučujeme připravit si fotografie make-upu a účesu, které mu s předstihem zašlete.

Pro jistotu je mějte i sebou v mobilním telefonu nebo, ještě lépe, vytištěné – pomohou druhým lépe sdělit, co si přejete.

Přestože pocházíte z odlišných kultur a můžete mít jiný vkus a představy, může vám vizážista a kadeřník poradit, nejste-li si něčím jistá.  

Určitě nic nenechávejte na vizážistovi, jsou to sice odborníci, ale často přichází ze zcela jiného kulturního zázemí a jsou zvyklí na nevěsty jiných národností – nemusí se pak trefit do vašeho vkusu.

Jeden nebo více obrázků (fotografií vašeho kýženého svatebního účesu) vydá za tisíc slov. 

Účes a makeup na svatbě v exotice

Většina resortů pro svatbu v exotice (minimálně ty z nabídky svatební cestovky YachtWedding), je vybaven lázněmi se salonními službami. Salony v resortech nemohou mít takovou výbavu, jako specializované salony, ale nevěstu na svatbu  řádně načančají.

Téměř ve všech případech nevěstám vyhovují salony v hotelech a externí služby nejsou zapotřebí. 

Pokud si chcete zajistit vlastního vizážistu a kadeřníka a přípravy absolvovat na pokoji, ujistěte se, že bude mít povolení pro vstup do hotelu, kde jste ubytováni a nemusíte za jeho vstup platit (ev. kolik se platí).

Řada resortů umožňuje na svůj pozemek vstup jen vybraným a prověřeným dodavatelům a to minimálně z bezpečnostních důvodů. Externí dodavatelé pak vyžadují speciální povolení a platí se za ně resortu poplatek podobný v Česku a na Slovensku dobře známému “korkovnému.”

Účes a makeup na svatbě ve Středomoří

Na svatbě ve Středomoří k vám většinou vizážisté a kadeřníci přijdou ve svatební den na hotelový pokoj a budou se vám maximálně věnovat. Zkouška většinou probíhá v salonu, kde mají veškeré vybavení, vše si to tam vyzkouší a pak už ví, co stačí vzít sebou do hotelu v den vaší svatby. 

I ve Středomoří, které je nám kulturně bližší, rozhodně platí zlaté pravidlo fotografií s ukázkou účesu a makeupu, které vizážistovi ukážete. 

Vzorová foto ukázka účesu a makeupu

Jak jsme si již řekli, tak základem úspěchu u kadeřníka a vizážisty v zahraničí je kvalitní sada fotografií, na kterých jim nejlépe ukážete, jaký svatební účes a makeup chcete.

Část nevěst pro tyto vzorové fotografie volí Instagram, který je pro ukázku určitě lepší, než nic. Na druhou stranu vašim vlastním autentickým fotografiím účesu a makeupu se nic nevyrovná. Nevěsty si proto často udělají přípravu účesu a makeupu doma se svou vizážistkou a vše důkladně ze všech stran nafotí pro vizážistu v zahraničí.

Každé vlasy i pleť se chovají trochu jinak a zkouška účesu a makeupu doma, u vašeho oblíbeného kadeřníka a vizážisty nejen že pomůže včas odhalit a vychytat skryté problémy, ale také vám zajistí nejlepší vzor pro vašeho dodavatele v zahraničí.

Zkouška účesu a makeupu

Chcete se na místě ještě před svatbou ujistit, že u místního kadeřníka a vizážisty bude vše naprosto perfektní? Absolvujte zkoušku účesu a makeupu.

Pokud opravdu chcete vypadat zcela podle vašich představ, doporučujeme vám podstoupit zkoušku make-upu a účesu, protože vizážisté a kadeřníci, hlavně v exotických svatebních destinacích, mohou mít větší zkušenost s odlišným stylem nebo typem pleti i vlasů. Zkouška zpravidla probíhá v salonu.

Ať se rozhodnete jakkoli, přejeme vám, abyste si svatbu a pobyt v zahraničí se svou láskou užila a cítila se jako v ráji. 

Použité foto: Sugar Beach Resort Mauritius 5*

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :