Použité foto: archiv YachtWedding.com

Sníte o úžasné svatbě na pláži, ale z nějakého důvodu to prostě nejde. Možná jste tlačeni okolnostmi k tomu, abyste se vzali doma nebo daná destinace právně platnou svatbu na pláži prostě neumožňuje. Ach jo.

Nezoufejte, nemusíte se vzdávat svého snu o svatbě u moře! Máme totiž skvělé řešení ve formě symbolické svatby, možná jste spíše slyšeli pojem “svatba na oko”.

Teď vás asi napadá, že takové hraní si “na jako” není nic pro vás, ale pojďme se na to podívat tak trochu jinak.

Symbolická svatba, nebo-li svatba na oko

Jediný, ale velice zásadní, rozdíl mezi symbolickou svatbou a právně platnou svatbou je ten, že ta symbolická není uznávaná úřady.

Někdo to může vnímat jako velikou nevýhodu a důvod pro to, aby si tuto možnost svatby na pláži nezvolil. Čeští a slovenští snoubenci zatím nejsou příliš zvyklí na koncept symbolické svatby, ale mezi zahraničními páry je to velmi oblíbené řešení.

Pro koho je vhodná symbolická svatba na pláži?

Na tuto otázku je naprosto jednoduchá odpověď: pro všechny. 

Jedná se totiž o příjemnou příležitost slíbit lásku osobě, kterou milujete. Některé páry ji berou jako opravdovou svatbu. Některé dokonce uspořádají svatby dvě – jednu symbolickou a jednu právně platnou. Zpravidla pak svatbu na pláži berou jako tu skutečnou a jedinou svatbu, i kdyby byla jen symbolická.

Kdy páry volí symbolickou svatbu

Podívejme se společně na základní situace, kdy páry volí symbolickou svatbu:

1) Formální svatba na úřadě doma a pořádný obřad na pláži v exotickém ráji

Symbolickou svatbu v zahraničí si často vybírají manželé v případě, že se již vzali v Česku nebo na Slovensku, ale rádi by si splnili svůj sen o svatbě někde v exotickém ráji.

Může se jednat o manžele, kteří se vzali v rychlosti na úřadě, ale také o ty, co měli velkou tradiční svatbu se sto hosty.

Velmi často se stává, že si manželé svou svatbu doma z nějakého důvodu moc neužili. Možná byla pro ně až moc stresující, museli pozvat některé lidi jen kvůli tomu, že se to hodí nebo třeba byla nevěsta těhotná a necítila se ve svůj velký den až tak dobře, nebo jim svatební plány překazila pandemie a rychlé formální oddání jen na úřadě v kanceláři bylo v té době jedinou možností.

Přestože už proběhla právně platná svatba “doma”, nevěsta a ženich se nepřipraví o svou vysněnou svatbu v exotickém ráji  na Maledivách nebo o svatební obřad na pláži na Zanzibaru. Rovnou jej totiž mohou spojit se svatební cestou a nabíc k tomu mohou využít velmi příjemné slevy a benefity pro novomanžele.

Může to ale být i naopak. Prvně si snoubenci zvolí symbolickou svatbu na pláži a následně se “doma” vezmou papírově. Lépe ale je, když právně platná svatba předchází svatbě symbolické, protože již můžete využít výše zmíněné slevy a benefity pro novomanžele, o které byste jinak přišli.

2) Nový trend dvou svateb

Novým trendem jsou dvě svatby, které poskytují příjemné řešení pro všechny. Uspokojí i babičku s dědečkem a tatínka, který chtěl odvést svou dceru k oltáři, i váš sen o moři a exotice.

Většina novomanželů bere svou svatbu u moře za tu pravou, opravdovou. Jejich právně platná svatba doma může být jen formalitou na úřadě nebo mohou vystrojit velkou svatbu, třeba i tradiční veselku s rodinou a přáteli. Manželé tak nepřijdou o možnost oslavit svou lásku s blízkými, kteří by za nimi z nějakého důvodu nemohli na jejich svatbu na pláži přijet.

Manželům se tak splní sen o svatbě na pláži, ale nepřijdou ani o možnost tradiční svatby doma s těmi, které milují a mají rádi.

Oblíbenou alternativou ke dvěma svatbám je zde pořádání neformálních svatebních afterpárty oslav, které páry pořádají po návratu ze svatby v zahraničí.

Svatební afterpárty je ideální způsob, jak  se podělit s rodinou a přáteli o svoje zážitky ze svatby na pláži a svatební cesty někde v exotickém ráji. Během této neformální oslavy se promítají svatební fotografie a videa třeba z vaší svatby na pláži na Maledivách, které jsou rájem pro symbolické obřady.

3) Když to nejde právně platně

Symbolická svatba ovšem nemusí být nijak spojena s právně platnou svatbou, proto je vhodná i pro páry, které se nechtějí nebo nemohou vzít právní platností, ale rádi by si užily pěkný svatební obřad třeba na pláži. Ten totiž nemusí mít striktně formu svatby jako takové, ale lze jej přizpůsobit a tak jej můžete využít jako obřad k obnově svatebních slibů, oslavě výročí nebo k tomu, abyste si znovu vyznali lásku.

Ve většině svatebních destinací není možné legálně sezdat například páry stejného pohlaví. Proto je pro ně symbolický obřad na pláži jasnou volbou.

Může se také stát, že vaše destinace snů neumožňuje legální svatby cizích občanů, nebo je proces legalizace příliš finančně nebo časově náročný a nevyplatí se ho podstupovat.

Pokud toužíte po nádherné svatbě na pláži plné pohody a romantiky, ale z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete mít právně platný obřad, doporučujeme symbolickou svatbu, kterou si svůj sen splníte.

Přejeme vám, aby vaše svatba byla nádherná a přesně taková, po jaké toužíte.

Použité foto: archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :