Použité foto: Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa 5*, Seychely

Kdy naposledy jste dostali polibek na pláži? Představte si tu romantiku, kdy byste si na pláži ještě k tomu řekli “ano”, daleko od toho všeho stresu, nejistot a frustrující situace.

Jak je to ale se svatbami v zahraničí v době pandemie? Co když svou vysněnou svatbu na pláži budete muset přesunout?

Jsou svatby v zahraničí vůbec povolené a je o ně zájem? Chtěli byste se rychle vzít, ale nechcete přijít o svůj vytoužený svatební obřad?

Pojďme společně rozebrat otázky, které jistě vrtají hlavou mnoha snoubencům, kteří sní o svatbě na pláži.

Jsou svatby v zahraničí během pandemie vůbec povolené?

Ano, samozřejmě, že jsou. 🙂

Koncept svatby v zahraničí je na vzestupu a zejména v posledním roce díky pandemii Covidu. Spousta párů, které by se braly doma, se totiž rozhodlo utéct před vším tím stresem na své vysněné místo v zahraničí, kde se v klidu, v soukromí a bez starostí vezmou. Cestovat se totiž již může.

Svatby v zahraničí bývají z principu menší a snadno tak splňují epidemiologické požadavky na maximální počet hostů.

Jsou proto skvělým řešením v případě, kdy se vládní opatření kvůli epidemii opět změní a vy byste kvůli své tradiční svatbě doma museli rázem řešit koho pozvete a koho zklamete, přesun svatby na vhodnější místo nebo třeba nevratné zálohy dodavatelům.

Svatba v zahraničí se navíc již z principu mnohem snadněji přesouvá na vhodnější datum, než tradiční velká svatba doma.

Je o svatby v zahraničí v době pandemie vůbec zájem?

Na první pohled se to může zdát překvapivé, ale zájem o svatbu v cizině během epidemie Covidu je nad očekávání velký.

Obrovská nejistota ohledně tradičních svateb doma a možnost pojištění svatebního zájezdu na Covid a storno nyní dělá ze svateb v zahraničí výhodnou alternativu pro páry, které již nechtějí nebo nemohou déle čekat a svou svatbu odkládat.

Také ti, kteří se původně rozhodli pro tradiční svatbu doma s ohledem na babičku a příbuzné, se už nemusí kvůli neustálým vládním omezením držet zkrátka a zážitek ze svatby na pláži pod palmami si odpírat.

Navíc to, že tradiční svatba doma na Covid pojistit nelze, ale svatební zájezd se svatbou v zahraničí pojistit lze, už samo o sobě je pro řadu párů silný argument.

Váš prožitek ze svatby u moře nebo v exotickém ráji může být v covidové době mnohem intenzivnější – budete spolu na speciálním místě, pryč ze všedních starostí a strachu z toho, co bude nebo nebude. Po dlouhé době se společně svobodně nadechnete a zažijete jeden z nejdůležitějších milníků ve vašem životě.

Pojištění svatebních zájezdů

Bojíte se cestovat kvůli pandemii Covid-19? Díky pojištění svatebního zájezdu o své peníze nepřijdete.

Na svou svatební cestu do exotiky si můžete, např. u cestovní kanceláře YachtWedding sjednat výhodné pojištění na covid a to včetně storna. Díky pojištění se vám tak nestane, že byste přišli o svůj zájezd a peníze kvůli pozitivnímu testu.

A co když budete muset zůstat někde v karanténě třeba na Maledivách? Je to sice nepříjemné, ale na druhou stranu si tím zdarma prodloužíte svou svatební cestu například v nadvodní vilce. 🙂

Pojistit si můžete i svatbu v zahraničí v rámci svatebního zájezdu! Na rozdíl od svatby v Česku, kterou pojistit nelze. Pojištění na covid platí i do oblastí, kam Ministerstvo zahraničí nedoporučuje cestovat (což je nyní alibisticky všude), ale pouhá obava z koronaviru se pojistit nedá.

Samotnou svatbu v zahraničí, např. jen svatbu na Santorini či pouze svatbu v Římě, bez svatebního zájezdu sice pojistit nelze, ale přesunout takovou svatbu v zahraničí kvůli epidemii na vhodnější termín je mnohem snazší, než přesouvat tradiční svatbu doma.

A ještě jedna dobrá zpráva, letecké společnosti nyní nabízejí za skvělých podmínek flexibilní letenky, které vám umožní změny a storno kvůli covidu zdarma. Takže pokud budete muset zůstat v karanténě na pláži na Maledivách, o své peníze z letu, na který nebudete moci nastoupit, nepřijdete.

Formální svatba doma na úřadu s romantickou svatbou v exotickém ráji

Uvažujete, že byste se vzali jen tak doma na radnici, protože už nemůžete nebo nechcete víc čekat? Nechcete ale přijít o ten úžasný zážitek ze svatebního obřadu?

Řešením je symbolická svatba na pláži během svatební cesty, kdy ještě 6 až 12 měsíců od své právně platné svatby doma na úřadu můžete využít výhodné slevy a benefity pro novomanžele na svatební cestě. Nyní kvůli pandemii např. CK YachtWedding prodloužila lhůty pro tyto slevy až na 24 měsíců.

Symbolická svatba na pláži může mít podobu opravdové svatby a vy ji můžete brát jako svou pravou svatbu, podle které budete oslavovat výročí svatby.

Je velmi důležité, abyste svůj svatební obřad prožili, jak si přejete. Proč? Protože svatba je milníkem vaší lásky, který si nejen zaslouží, ale přímo potřebuje, důstojný obřad.

Během svatebního obřadu se vaše životy spojí na všech úrovních, jedná se o jedinečný společný prožitek, na který je dobré mít silnou a krásnou vzpomínku. Vzpomínku, ke které se budete společně rádi vracet. V budoucnu vám pomůže překonávat těžkosti partnerského soužití, protože vám připomene, co jste tehdy jeden k druhému cítili a proč jste si řekli “ano”.

Lidé zkrátka potřebují obřady, proto se dělaly korunovace králů, pasovali se rytíři, máme slavnostní obřady promoce apod.

Obřad nám říká, že vstupujeme do nové etapy života a tento krok je větší, než jsme my sami. Svatba je nejen oslavou vaší společné lásky, ale je to obřad, který vás jako novomanžele zavazuje, že spolu půjdete životem za všech okolností.

Proto je tolik úžasné, že takový svatební obřad můžete mít, i když jste již svoji. V zahraničí totiž můžete mít nejen právně platnou svatbu na pláži, ale také symbolický svatební obřad.

Rájem pro symbolické svatby na pláži a obřady obnovy manželských slibů jsou zejména exotické destinace. Symbolická svatba na pláži na Maledivách vám přinese intenzivní zážitek na celý život. Stejně tak svatba na pláži na Mauriciu, svatba na Zanzibaru nebo svatba na Seychelách, které mohou být jak právně platné, tak i symbolické.

Náš sponzor, svatební cestovní kancelář YachtWedding, má pro své nevěsty a ženichy úžasné benefity a slevy pro novomanžele, které posunou vaši svatební cestu na pláži na zcela novou úroveň. Například na svatební cestě na Zanzibaru exkluzivně klienti CK YachtWedding získají romantické focení na pláži zdarma apod.

A pokud se vám nechce v době pandemie cestovat moc daleko, řekněte si své symbolické “ano” například na svatbě na Santorini nebo na svatbě na pláži v Chorvatsku či na svatbě v Itálii.

Svatební afterpárty

Chcete mít na své svatbě všechny přátele a rodinu, ale zároveň byste rádi intimní svatbu v exotickém ráji? Není problém, uspořádejte pro ně po návratu doma svatební afterpárty!

Po návratu ze své svatby v zahraničí můžete uspořádat neformální svatební afterpárty, na které se pochlubíte svými svatebními fotkami a videem a zážitky. I kdyby to vyšlo na základě vládního opatření kvůli epidemii tak, že ji budete muset udělat pro rodinu a kamarády zvlášť.

Pokud budete muset svou neformální svatební afterparty kvůli covidu přesouvat, bude to mnohem snazší, než přesunout celou tradiční svatbu. Taková svatební afterpárty bude příjemným zážitkem, protože svůj sňatek nakonec se všemi oslavíte a přenesete na ně svou slunečnou náladu.

Podle čeho vybírat agenturu?

Aby vaše svatba u moře byla opravdu pohodová a bezstarostná, je nejdůležitější vybrat si správného dodavatele a o to zásadnější to je nyní v době epidemie Covidu.

Agentura by měla mít nejen aktuální informace ohledně nařízení a opatření v destinaci i doma, ale také je musí umět správně skloubit. Měla by být dostatečně stabilní a silná, aby se o vás i v současných těžkých časech dokázala dobře postarat.

Případné přesuny svatebního termínu na vhodnější datum nebo dokonce do jiné země, zvládne určitě lépe silnější agentura, která má v dané zemi díky své specializaci a velkému množství klientů mnohem lepší pozici, zázemí a více možností, než někdo, kdo zde udělá jen pár svateb ročně nebo se jen tak tváří.

Důležitou roli hraje také dostatečná zastupitelnost a lidská kapacita u agentury. Nyní mají paradoxně všichni minimálně dvojnásobek práce právě s řešením mimořádných situací. To dokáže malou agenturu o jednom nebo dvou lidech položit, obzvlášť, když se to stane nárazově, a to nemluvě o případné nemoci.

U tak důležité události, jako je vaše svatba, je tedy hodně klíčová zastupitelnost spolu se schopností sdílet informace mezi jednotlivými členy realizačního týmu. Zeptejte se svého dodavatele, jak se o vás postará, když ho přejede auto?

Dobré také je, když váš dodavatel hovoří vaším jazykem a máte s ním transparentní smluvní vztah a doložitelné platby nejlépe bankovním převodem.

Nebojte se svému dodavateli sdělit vaše obavy ze situace a zeptat se jej, jakým způsobem pracuje a co dělá pro to, aby vás nevystavil zbytečným rizikům.

Zde můžeme například doporučit svatební cestovku YachtWedding, která působí v České republice a na Slovensku, má dostatečně silné a tisíci klienty prověřené zázemí.

Svatba na pláži v covidové době vám poskytne sluncem zalitý zážitek u moře, který právě teď, během pandemie, bude mnohem silnější. Nabije vás optimismem, radostí, štěstím a pohodou, které jsou nyní, zdá se, tolik vzácné.

Přejeme vám, aby vaše svatba byla přesně taková, jakou jste si vysnili.

Použité foto: Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa 5*, Seychely 

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :