Použité foto: resort Hurawalhi Island Resort 5*, Maledivy a archiv YachtWedding.com

Květiny od nepaměti rozdávají radost, pohlazení na duši a těší naše smysly.

Není proto náhodou, že každá květina v sobě nese nějakou zprávu o pocitech a náklonnosti, které jsou jí přiřazeny podle jejího druhu a barvy.

Věděli jste, že i na vaší vysněné svatbě v zahraničí můžete mít svatební kytici, která vypráví váš příběh?

Pár poznámek na úvod

I když není květomluva vyloženě novodobou záležitostí, svůj boom zaznamenala až v 19. století, kdy roku 1809 vyšel první tištěný seznam květin s přiřazenými významy a o deset let později první slovník květomluvy. Stala se velmi oblíbenou a tak následovalo mnoho dalších publikací na toto téma.

Proto můžeme najít u každé květiny různé významy, záleží na zdroji odkud čerpáme. Váže se k ní také barvomluva, tedy význam barev jednotlivých květin

Květomluva na svatbě v zahraničí?

Pokud se rádi zabýváte detaily, možná byste si chtěli svatební květiny na svatbě v zahraničí vybrat také podle jejich významu.

Doporučujeme se nejprve zamyslet nad tím, co daná květina představuje konkrétně pro vás.

Jak na vás působí, proč se vám líbí, možná se k ní váže nějaká vzpomínka? Jakou první květinu jste dostala od svého milého? Chcete uctít vašemu srdci blízkého člověka, který s vámi na svatbě nemůže být? 

Inspirujte se královskou svatbou

Líbí se vám myšlenka, že by vaše svatební květiny na svatbě v zahraničí měly skrytý význam, ale nevíte jak na to?

Podívejme se podrobně na slavnou svatební kytici, která sehrála svou roli na ostře sledované královské svatbě Meghan Markle a prince Harryho.

Ve svatební kytici Meghan se objevily mimo jiné květiny s osobním významem a sdělením. Některé dokonce natrhal sám princ Harry v jejich soukromé zahradě v Kensingtonském paláci.

Součástí kytice byla i vzpomínka na princeznu Dianu, Harryho matku, v podobě jejích oblíbených květin, fialek.

V neposlední řadě měla Meghan ve své kytici začleněnu větvičku myrty, která symbolizuje lásku a naději, a patří mezi tradice královských nevěst už od poloviny 19. století.

Dalšími květinami, které jste mohli vidět ve svatební kytici Meghan, byly: konvalinky, které znamenají štěstí, čistotu, pokoru a mají přinést štěstí v lásce. Představují také zamilovanost na první pohled. 

Jasmín (z perského slova Yasmin čili dar od Boha) se používá k vyjádření náklonnosti, krásy, nevinnosti a především lásky a štěstí. Astrancie (jarmanka) symbolizuje sílu, odvahu a ochranu, astilba zas trpělivost a oddanost milované osobě. Hrachor vonný v sobě ukrývá blažené požitky a potěšení, je symbolem vděčnosti a štěstí. 

Jak je to s výběrem květin na svatbě ve Středomoří?

Obdobným způsobem jako Meghan si můžete nechat vytvořit svatební kytici na svatbu u moře v Řecku, například na božskou svatbu na Santorini nebo na svatbu na pláži na Krétě.

Stejně tak i na svatbě v Itálii můžete zvolit svatební kytici podle nejnovějších trendů a na svatbě v Chorvatsku si ji můžete nechat dozdobit mušličkami. 

Obecně jsou na svatbě ve Středomoří nejčastěji používanými květinami růže, u kterých se vyvinula květomluva více než u jiných květin. Dokonce se některé významy začlenily do obecného povědomí natolik, že nám přijdou zcela běžné.

Růže vždy symbolizuje nějaký druh lásky, kterou určuje její barva. Rudé růže znamenají vášnivou lásku, bílé čistou upřímnou lásku, žluté přátelství a platonickou lásku bez sexuálního podtextu, růžové romantickou lásku, eleganci a půvab atd.

Květomluva na svatbě v exotice?

Pro Vaši svatbu v exotice budete vybírat svatební kytici z katalogu. Nevěsty na svou pohádkovou svatbu na pláži často volí kytice, ve kterých se objevuje plumérie, která představuje začátek nové kapitoly v životě, oddanost, půvab a krásu.

Bílé plumérie přinášejí do svatební kytice také duchovní rozměr a nevinnost, žluté radost a štěstí, oranžové pozitivní energii a krásu, růžové jsou symbolem lásky a romantiky, červené vášně, fialové vznešenosti a zelené znovuobnovení a pozitivní energie.

V polynéské kultuře dokonce záleží, zda ji žena nosí ve vlasech za pravým uchem (je svobodná) nebo levým (je zadaná).

Obecně plumérie přináší pozitivní energii a radost, což z ní dělá dokonalou svatební květinu, která vás provede obřadem a prvními okamžiky vašeho společného manželského života. 

Často si nevěsty na svatbě v zahraničí vybírají také gerbery, které jsou symbolem oslnivého štěstí, rozpustilosti a hravosti. Tyto květiny díky svým pestrým barvám oslavují život (červené znamenají naprosté poddání se lásce, bílé nevinnost a čistotu, růžové obdiv a zbožňování, žluté veselost, oranžové sluneční svit). 

A jaké květiny si vyberete vy do své svatební kytici na vaší svatbě na pláži, ve svatební síni nebo v zahradách?

Přejeme vám, aby vaše svatba i svatební cesta v zahraničí byly od prvního okamžiku zahaleny do kouzla romantiky bez ohledu na to, jak budete vybírat své svatební květiny.

Použité foto: resort Hurawalhi Island Resort 5*, Maledivy a archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :