Použité foto: resort Hideaway Beach Resort & Spa 5* Luxury, Maledivy a archiv YachtWedding.com

K nevěstě neodmyslitelně patří svatební kytice, která podtrhne její krásu. Květiny vás zahalí do svého zvláštního kouzla, které zajistí, že na své vysněné svatbě na pláži budete vypadat jako bohyně, víla, princezna či nespoutaná kráska. 

Tradice svatebních kytic se datuje až do starověkého Říma, kdy si nevěsty nesly k oltáři svazek bylin, koření a obilí. Vůně takového pugetu byla značně pronikavá a sloužila pro odstrašení zlých duchů, kteří by mohli novomanželům narušit šťastný život. Obilí zase symbolizovalo plodnost.

Přestože svatební kytice prošla značným historickým vývojem a mnohými trendy, zůstala důležitou součástí svateb po celém světě. 

V dnešní době si nevěsta pro svou svatbu u moře může vybrat z bezpočtu druhů i barev květin a stylů svatebních kytic. Na svatbě v zahraničí se květiny a jiné dekorace přizpůsobují konceptu svatby, který vychází z tradic, podnebí a atmosféry svatebního místa. 

Květiny na svatbě na pláži v exotice

Na svatbě na pláži v exotice, například na svatbě na Maledivách, si na předsvatební schůzce obvykle vyberete svou svatební kytici z velkého tištěného katalogu, který vám přinese svatební koordinátor. Svatební kytice na svatbu v exotice jsou vázány z tropických květin, které krásně dokreslí celé pojetí svatby na pláži.

Představte si, jak se taková svatební kytice třeba na svatbě na Zanzibaru, skvěle bude hodit do místního exotického koloritu. Cena i dostupnost se liší podle ročního období – např. pokud si přejete na svou svatbu na Mauriciu plumérie, můžete je mít jen v tamním létě, což znamená zhruba od prosince do března. 

Květiny na svatbě u moře ve Středomoří

Na svatbě u moře ve Středomoří si na většině svatebních míst můžete svou svatební kytici nechat vytvořit na míru podle vašich představ. Pojetí svatby ve Středomoří se bude lišit podle svatebního místa a vašeho vkusu.

Můžete tak využít modré květiny na svatbě v Řecku či na pláži, v zahradách v Toskánsku v Itálii můžete prožít pravou růžovou romantiku, nebo si v chorvatském Trogiru vybrat duhovou kytici, která bude pořádně kontrastovat s kamennými uličkami a domy. 

Stačí, když své svatební agentuře dopředu zašlete fotografii kytice s popisem barev, tvaru a rozpočtem.

Zeleň se zpravidla používá sezónní. Pokud se vám nechce výběrem svatební kytice zabývat, sdělíte nám jen barvu a orientační rozpočet a my všechno zařídíme za vás. Květiny se musí totiž objednat u dodavatelů, kteří je vozí z Holandské burzy květin nebo od místních pěstitelů.

Proto je důležité veškeré svatební květiny řešit nejlépe dva až tři měsíce předem, spolu s ostatními doplňkovými službami. Doporučujeme, abyste nenechávala objednání své svatební kytice až na místo, kde se budete brát. Důvody najdete zde

Se svatební kyticí naši dodavatelé pro svatbu u moře sladí i kytičku do klopy pro ženicha a případné dekorace.

Přestože je nejčastějším typem svatební kytice kulatá, vázaná z růží (hlavně na svatbě ve Středomoří) či tropických květin (na svatbě v exotice), může ta vaše být zcela jiná. Jak si vybrat svatební kytici a na co se zaměřit najdete zde

Patříte-li mezi nevěsty, které mají rády vše do detailu promyšlené, můžete se zabývat také významem jednotlivých květin, které ve svém pugétu chcete mít. Necháte je promlouvat podle toho, co představují pro vás a vašeho milého, nebo se můžete řídit přímo květomluvou, která představuje jeden ze způsobů, jak vyjádřit své pocity.

Přejeme vám, aby vaše láska den za dnem sílila a rozkvétala, a aby svatební květiny pro vás představovaly nejen její křehkost, ale také krásu.

Použité foto: resort Hideaway Beach Resort & Spa 5* Luxury, Maledivy a archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :