Použité foto: resort Zuri Zanzibar 5*, Zanzibar a archiv YachtWedding.com

Orchidej nikdy nemůže být růží a růže nikdy nebude jako orchidej.

Každá květina je jinak krásná stejně tak, jako každá žena. Proto ani svatební kytice na svatbě na pláži nemohou být stejné.

Jejich složení, tvar i velikost bude vždy záležet od osobního vkusu a jedinečnosti každé nevěsty. 

Podívejme se spolu na zoubek základním tvarům svatebních kytic, ze kterých běžně můžete vybírat. 

Kulatá svatební kytice

Kulatý tvar je u nevěst u nás i na svatbě v zahraničí snad nejoblíbenější, jednotlivé květiny jsou vázány do tvaru polokoule či koule, která může být orámována zelení nebo drobnými kvítky. Nejčastějšími květinami, které se takto vážou, jsou růže, které se používají v kombinaci s jiným druhem květin. Velmi pěkně vypadají květiny, které nepravidelně z kytice vyčnívají. 

Náš tip: Kulatá svatební kytice je univerzální a vhodná pro všechny nevěsty a typy svatebních šatů. Tato svatební kytice se zkrátka hodí jak na svatbu na Mauriciu, tak na svatbu v Trogiru v Chorvatsku, na elegantní svatbu na Santorini nebo na bosou svatbu na pláži na Krétě, na pravou italskou svatbu v Benátkách i na církevní svatbu v Římě a stejně tak i na exotickou svatbu na pláži na Maledivách.

Kaskádovitá svatební kytice

Kaskádovitá svatební kytice vypadá, jako kdyby nevěsta držela vodopád květin, který se směrem dolů zužuje. Buď má dole pravidelný tvar do špičky, nebo ponechaných volných několik proudů květin.

Po stranách může mít tato kytice několik vyčnívajících lístků nebo květů či může být hladká.

Volná vazba působí více ležérně a je roztřepenější. Těsná vazba zas vypadá jako kapka vody. Kytice mohou mít různou délku, kterou doporučujeme přizpůsobit vaší výšce.

Často používanou květinou jsou orchideje v kombinaci se zelení a jinými květinami. 

Náš tip: Tato kytice je vhodná spíše jako doplněk k jednodušším svatebním šatům. Bohatě zdobené šaty by mohly kytici zastínit natolik, že by dostatečně nevynikla, nebo naopak by kytice mohla působit chaoticky. Výhodou je, že tato kytice bude vypadat z různých úhlů pokaždé jinak. Ať už se chystáte na svatbu na Santorini nebo na svatbu na pláži na Zanzibaru, kaskádovitá svatební kytice bude vypadat krásně. 

Jako čerstvě natrhané svatební kytice

Jako čerstvě natrhaná je kytice, jejíž květiny a zeleň jsou jakoby nahodile svázané k sobě, některé vyčnívají více a jiné méně, při pohledu shora má kytice kulatý tvar. 

Náš tip: Tento styl se hodí pro nevěsty, které mají rády ležérnost, jejich šaty budou lehké, rozevláté, klidně krátké. Hodí se také na svatbu u moře či v přírodě. Obzvlášť vynikne například na svatbě v Toskánku v Itálii, kde se můžete vzít například v krásných zahradách. 

Svatební kytice z pár květů

Svatební kytice s dlouhými stonky je svázána z několika květů lichého počtu, např. kal, slunečnic nebo gerber, které jsou tence převázané mašlí a mají nechaný dlouhý stonek. Klidně se může jednat i o jeden květ.

Náš tip: Je vhodná pro nevěsty v elegantních spíše hladkých a ne příliš zdobených šatech. 

Roztřepené svatební kytice

Roztřepené kytice jsou tvořeny různě dlouhou zelení, která může být doplněna květinami. Velmi krásně vypadá kytice, která se nosí v předloktí, jako kdybyste byla zrovna korunována královnou krásy. Používají se květiny, které vypadají dramaticky a dodají kytici strukturu. 

Náš tip: Hodí se všem nevěstám a ke všem stylům svatby v zahraničí, kdy výběr květin určí, zda bude kytice vypadat bohémsky nebo elegantně. U silnějších postav typu hruška může ale příliš poutat pozornost na boky, proto je v takovém případě důležité vhodně zvolit velikost kytice. Roztřepené kytice jsou velmi moderní. Budou působit nevšedně a oživí váš look jak na svatbě v historické svatební síni v paláci v Benátkách, tak na svatbě na pláži u Trogiru v Chorvatsku.

Extravagance na svatbě na pláži

Existují také různé extravagantní varianty svatebních kytic. Mezi ty nejoblíbenější patří kytice ve tvaru koule, která se zavěsí za vyčnívající mašli na zápěstí. Můžete mít dokonce svatební kytici z mušliček, sukulentů nebo jen ze zeleně. 

Velikost svatební kytice

Nejen tvar, ale také velikost svatební kytice na svatbě na pláži patří mezi její základní vlastnosti, kterým je vhodné věnovat pozornost. 

Svatební kytice i na svatbě v zahraničí by měla být proporční vůči nevěstině postavě a výšce. Obecně platí, že drobným nevěstám sluší menší kytice, které je příliš nezakryjí. Naopak u nevěst se silnější postavou může být kytice větší.

Stejně tak u nevěst nižšího vzrůstu bude kytice kratší (např. u kaskádovitých kytic) a u nevěst vyšší postavy může být naopak delší. V úvahu je vhodné vzít také prostorovost svatebních šatů – zde také platí čím víc budou šaty na tělo, tím skromnější a menší může být svatební kytice. 

Zkušený květinář umí přizpůsobit velikost kytice na míru k nevěstě. Kytici bude mít nevěsta téměř neustále v ruce, proto její tvar i velikost musí lahodit jejím šatům, výšce i typu postavy. Samozřejmě vždy záleží na vašem vkusu a přání. 

Přejeme vám, abyste si svou svatbu užila podle svých představ, a aby se vaše svatební kytice stala překrásným doplňkem na vaší cestě k vysněnému “ano”.

Použité foto: resort Zuri Zanzibar 5*, Zanzibar a archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :