Použité foto: archiv YachtWedding.com

Svatební cesty v prosinci jsou velmi oblíbené, protože je můžeme spojit s dovolenou o Vánocích a na Nový rok. Je ale třeba počítat s tím, že v tomto období je také absolutně nejvyšší sezóna a ceny tomu odpovídají. ​To platí zejména pro období od cca 20. prosince, kdy se ceny letenek a pobytů mohou navýšit třeba i o 30% kvůli vysoké sezóně. Obvykle od 20. prosince se také nekonají svatby v zahraničí.

Kam za teplem v prosinci?

Kam za exotikou v prosinci? Hlavní sezóna pokračuje v Indickém oceánu, tedy na Mauriciu, Maledivách a Seychelách. Všechny tři destinace mají krásné písečné pláže, luxusní resorty a jsou letecky pohodlně dostupné.

Maledivy jsou na svatební cestu žádané pro své malé korálové ostrůvky a nadvodní vilky, Seychely zase pro krásné přírodní parky. Mauricius má od všeho kus, velký výběr resortů (od kvalitních až po jedny z nejlepších na světě), přírodní parky, pláže, zábavu, potápění a šnorchlování. Mauricius v Indickém oceánu je přesně ta zlatá střední cesta, se kterou budete maximálně spokojeni a nejvíce využijete slevy a výhody pro novomanžele na svatební cestě, jako je např. nevěsta zdarma.

Svatební cesta v prosinci na Srí Lance

V prosinci startuje sezóna na exotické Srí Lance, tedy přesněji řečeno na západním pobřeží. Srí Lanka je kouzelná, a jestli vás láká svatební cesta na pláži a k tomu výlety za tajemnými krásami ostrova, případně malý poznávací okruh zakončený pobytem na pláži, budete ze Srí Lanky nadšeni. Luxusní svatební cesta je pak kombinací Srí Lanky s Maledivami.

Svatební cesta v prosinci v Karibiku

V prosinci také pokračuje sezóna pro svatební cesty v Karibiku. Nejspíše Vás jako první napadne Dominikánská republika a Punta Cana, na svatební cesty velmi oblíbená. Za poslední léta zde prošlo renovací mnoho resortů, které nyní nabízí kvalitní zázemí a all inclusive.

Pokud hledáte na svatební cestu v Karibiku něco ještě lepšího, než je Dominikána, vyberte si Jamajku v rytmu reggae, která má hned několik špičkových resortů. Luxusní svatební cestu zažijete také v Mexiku, pokud se vyhnete rušnému Cancúnu a pojedete dále na jih. V Mexiku i na Jamajce je také několik resortů „adults only“, tedy jen pro dospělé hosty.

Svatební cesta na Kubě byla donedávna populární hlavně díky nízkým cenám, nicméně jak se Kuba otevírá světu, ceny zde rostou. Resorty na Kubě jsou vesměs obrovské a nečekejte tu velkou romantiku ani soukromí.

Pokud chcete svatební cestu s kombinací poznávání a pláže, vyberte si Kostariku, u nás zatím ne tolik známou. Procestujete si unikátní přírodní rezervace s impozantními vulkány, vodopády, jezery a deštným pralesem a na konci se odpočinete na písečné pláži. Taková svatební cesta je alespoň na dva týdny a můžete cestovat s průvodcem, nebo třeba sami dva autem podle předem stanoveného programu.

Sen o svatební cestě na pláži v Karibiku vám splní Barbados, Svatá Lucie s černými plážemi, luxusní Svatý Vincenc a Grenadiny, Svatý Bartoloměj, kde pravděpodobně potkáte na pláži hollywoodské hvězdy, nebo třeba Antigua či Grenada. Jsou to ostrovy, které spojují krásné pláže a koloniální architektura, ale přesto je každý trochu jiný.

Karibik je také jako stvořený pro svatební cestu na jachtě, nebo velkém cruiseru. Tyto zaoceánské cruisery jsou samostatná kapitola, jsou to velké plovoucí hotely pro tisíce hostů, kde máte svou kajutu a k tomu dokonalé zázemí pro zábavu po celou dobu plavby. Cruisery během jediného týdne stihnou proplout celý Karibik s několika zastávkami na vybraných ostrovech.

Když chcete na svatební cestu soukromí a klid, doporučujeme buď samostatnou vilu, nebo jachtu, což je vlastně jedinečná vila na vodě. Můžete mít svou jachtu privátní (včetně služeb kapitána), nebo si pronajmete pouze novomanželskou kajutu na pohodlném katamaránu s plnou penzí.

Na svatební cestu na jachtě jsou krásné např. ostrovy BVI, vhodné i pro ty, kdo se plaví poprvé. Britské Panenské ostrovy jsou jako velká laguna s mnoha krásnými zátokami a opuštěnými plážemi.

Svatební cesta v prosinci na Zanzibaru

V prosinci se můžete také vydat na bílé pláže Zanzibaru v Tanzánii. Výhodou je, že zde je časový posun jen dvě hodiny a pokud máte obavy z pásmové nemoci, na Zanizbaru Vás trápit nebude.

Pokud nejdete přímo na svatební cestu na safari, doporučujeme alespoň na Zanizbaru podniknout výlet za kořením, plaváním s delfíny nebo vyzkoušet šnorchlování na útesech. Na ostrově jsou výrazné odlivy oceánu, a pokud se jim chcete vyhnout, ubytujte se na severu v Nungwi, kde jsou také velmi luxusní resorty.

Svatební cesta v prosinci na Bali

Na pláže i poznávací svatební cestu v prosinci se můžete vydat na Bali. Strávíte třeba týden na pláži s výlety po ostrově, které již máte v ceně. Nebo se na pár nocí můžete vydat do Ubudu, srdce ostrova a jeho kultury.

Pokud je Bali Váš sen a zároveň chcete svatební cestu za nejnižší cenu, vyberte si toto období od listopadu do února. V tomto období přichází deště, které se vyprší hlavně v noci, přes den mohou přijít tropické přepršky. Pobyt to nezkazí, ale musíte s tím předem počítat. Teplota je stále kolem třiceti stupňů a vlhkost vzduchu je vyšší než v létě, kdy je hlavní sezóna.

Kam ještě na svatební cestu v prosinci?

Pokud se vám nechce nikam daleko, vyberte si Kapverdské ostrovy, které mají stále teploty nad 20 stupňů. Svůj ostrov na Kapverdách si můžete projet třeba na čtyřkolce, užijete si široké pláže a all inclusive.

Pohodlně dostupné jsou také Kanárské ostrovy, Ostrovy věčného jara. Mnoho lidí sem právě pro tuto jarní atmosféru jezdí na Vánoce. Protože jarní počasí znamená přece jen nižší teploty kolem 20 stupňů, je prosinec ideální na to, abyste si Kanáry procestovali, aniž byste trpěli velkým horkem.

A pokud přece jen chcete utéct daleko od hlučícího davu a nejlépe na „opuštěný“ ostrov, vyberte si svatební cestu na Fidži. Je to luxusní destinace s robinsonádami, ostrůvky, které mají jen pár vilek a hostů. Samozřejmě je nenajdete na hlavních ostrovech Vanua Levu nebo Viti Levu, kde jsou sice ceny nižší, ale jezdí sem hlavně Australané dobře se pobavit, což pro novomanžele na svatební cestě není zrovna příjemné.

Svatební cestu za nízkou cenu nemusíte nutně řešit cestou mimo sezónu nebo ubytováním v nejrušnějších místech. Jednak můžete využít naše slevy a benefity pro novomanžele, jednak máte svatební cestu levněji, když ji plánujete s předstihem. Na svatební cestu v exotice nespoléhejte na last minute – čím dříve svatební cestu v exotice rezervujete, tím máte lepší cenu letenek a výběr těch nejlepších resortů. Naopak např. měsíc před odletem (a později) máte nejvyšší cenu letenek a velmi omezený výběr.

Pokud navíc ke svatební cestě chcete také připojit svatbu v zahraničí, pak právně platnou svatbu plánujte minimálně 6 měsíců předem kvůli dokumentům, úřadům a dostupnosti. Romantickou symbolickou svatbu na pláži můžete mít třeba i za týden, pokud je dostupný termín.

Při plánování svatební cesty se kromě počasí dívejte i na kalendář, protože pokud je ve vámi vybrané destinaci např. zrovna státní svátek, může to ochromit provoz na několik dní.

Nevíte, kam na svatební cestu v prosinci? Obraťte se na našeho sponzora cestovní agenturu YachtRomance a její nejširší nabídku svatebních cest se slevami a benefity pro novomanžele.

​Pozn. v jednotlivých měsících a destinacích uvádíme standardy vypozorované za mnoho let, neovlivníme však rozmary počasí ani živlů.

Použité foto: archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :