Použité foto: Four Seasons Resort Mauritius at Anahita 5* Deluxe, Mauricius

Budete se brát v zahraničí pouze ve dvou a je vám líto, že vaši nejbližší nebudou s vámi?

Pozvali jste hosty, ale ne všichni se budou moci na vaši svatbu dostavit?

Rádi byste, aby se vaší svatby účastnil i širší okruh vaší rodiny, přátel a známých?

Není nic jednoduššího, než je pozvat k živému vysílání vaší svatby. Umožníte jim tak užít si vaše kouzelné chvíle s vámi.

Nemusíte být ani technicky zdatní, či vlastnit extra vybavení. Postačí vám chytrý telefon a stativ. Nejjednodušší je využít možnosti živého vysílání přes Facebook nebo YouTube, které může být veřejné nebo jen pro uzavřenou skupinu lidí. V řadě svatebních míst je také k dispozici profesionální služba pro živé vysílání.

Živé vysílání ze svatby v rámci EU roamingu

Pokud se rozhodnete o živé vysílání svatby svépomocí, pak dobrou zprávou je, že v rámci EU (např. v Řecku, Itálii a Chorvatsku) je bezplatný roaming, ujistěte se proto, že ve svém tarifu máte dostatečný limit GB dat pro vysílání. Rychlost 4G je dostačující, ale pokud je někde rychlost menší, raději použijte WiFi (jestliže svatební místo nějakou má a je spolehlivá). Živé vysílání vyžaduje dobré připojení. Bude-li vaše připojení kolísat, vysílání nebude kvalitní a bude padat.

Živé vysílání ze svatby z exotiky

V exotice (např. Mauriciu, Seychelách, Zanizbaru a Maledivách) probíhají většinou svatební obřady na pláži resortu, kde mají hosté k dispozici bezplatnou WiFi. Její kvalita a síla slábne směrem k moři a nemusí tak k živému vysílání stačit. 

Například svatební cestovka YachtWedding má pro Vás na Mauriciu a Zanzibaru jako jediná cestovní kancelář dárek ve formě místní YachtWedding SIM karty do mobilního telefonu. Využijete ji ke komunikaci s jejím českým delegátem, roaming by vás vyšel velmi draho.

SIM kartu od CK YachtWedding je možné použít také k živému vysílání vaší svatby, k tomu si budete ale muset přikoupit potřebná data u operátora. Před samotným vysíláním nezapomeňte vypnout WiFi, aby se tyto signály vzájemně nerušily. Připojení a nastavení pro živé vysílání doporučujeme předem vyzkoušet.

Dobře se připravte

Na to, že budete chtít svou svatbu vysílat online, prosím dopředu upozorněte svého dodavatele. Je důležité o tom informovat svatebního koordinátora, oddávajícího a v neposlední řadě svatebního fotografa, případně kameramana.

Mějte prosím na paměti, že svatební fotografie a video by měly mít přednost před online vysíláním, protože vám navždy zůstanou jako vzpomínka na vaše kouzelné chvíle. Je důležité, aby váš telefon se stativem profesionálům nepřekážel. 

Při instalaci stativu dbejte na úhel záběru a světelné podmínky, postavit objektiv kamery proti sluníčku není úplně dobrý nápad, pokud zrovna nejste příznivci daguerrotypie :-).

Vhodnou alternativou k online vysílání je svatební video. Může se stát, že někteří vaši blízcí nebudou moci vaši svatbu v daný moment sledovat nebo připojení nebude dostatečně kvalitní. Jistě tedy oceníte profesionální sestřih vašich prožitků s hudbou.

Přejeme vám, abyste si vaši svatbu v zahraničí užili a stejně tak i vaši drazí, ať už osobně nebo alespoň prostřednictvím svatebních fotografií, videa či online vysílání. 

Použité foto: Four Seasons Resort Mauritius at Anahita 5* Deluxe, Mauricius

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :