Použité foto: resort Shanti Maurice Resort & Spa 5*, Mauricius a archiv YachtWedding.com

Na svou svatbu u moře jste pozvali své nejbližší, protože si zkrátka nedokážete představit, že byste měli oslavit vaši lásku bez nich. Vážíte si toho, že vás potěší svou přítomností na vašem velkém dni a rádi byste jim pobyt zpříjemnili a poděkovali za to, že vážili takovou cestu.

Velmi hezkým způsobem, jak poděkovat vašim hostům, je dát jim malý dárek. I drobnost za pár euro může udělat obrovskou radost a být krásnou vzpomínkou na vaši svatbu v zahraničí.

Nejvíce se hodí něco, co je typické pro danou zemi nebo region. Můžete sáhnout ale také po něčem, co by si mohli třeba zapomenout přivézt, nebo co by se jim mohlo na dovolené hodit. Určitě je potěší například na míru vytvořené plážové tašky s vašimi iniciály, datem a destinací. Můžete do nich vložit další drobnosti jako je plážové pareo nebo balíček první záchrany s vějířem a se vzorky kosmetiky (např. opalovací krém, následná péče po opalování atd.).

Takový dárek může sloužit jako upomínka vašeho nádherného dne (např. otvírák na lahve ve tvaru kotvičky) nebo ke zpestření jejich pobytu, jako je například láhev místního alkoholu či olivy. 

Při výběru mějte na paměti velikost a křehkost takového dárku, aby jej hosté mohli pohodlně přepravit zpět domů v zavazadle, tedy pokud necestují autem. Alkohol zpravidla převážet nebudou, hodí se spíše jako dárek na uvítanou, aby měli čas jej vypít a zpříjemnit si například večer.

K dárečku můžete přidat pozvánku na váš obřad, poděkování či program svatby. 

Kdy své hosty obdarovat? Můžete zapojit svou fantazii a dárek jim předat při jejich příjezdu na uvítanou a tím je mile překvapit.  Někdo rád obdaruje své hosty při svatební hostině nebo jiné příležitosti, jiný při odjezdu. Samozřejmě můžete zvolit hned několik variant a hosty doslova zasypat dárky. 

Pokud máte méně hostů, můžete si dovolit každému dát jiný dárek, což je více osobní, nebo zvolit jiný dárek pro ženy (např. náramek s mušličkami), pro muže (např. přírodní pemzu a houbu), pro děti (např. omalovánky s motivy moře). Můžete obdarovat své hosty klidně i stejnými dárky, ale v jiných barevných variantách či jiném stylu. Mějte na paměti, že někteří tvoří pár, abyste jim nedali naprosto stejný dárek a oni se tak mohli těšit z hned dvou drobností. 

Na Mauriciu je jako dárek oblíbené koření nebo pták dodo, většinou ve formě malé dřevěné sošky pro štěstí.

Na tradičních velkých svatbách ve Středomoří bývá zvykem, že hosté dostanou malé upomínkové dárky na hostině. Bývají nachystané na jejich místě u stolu před tím, než se dostaví. Např. v Itálii jsou velmi milým detailem i svatební mandle, které bývají stylově zabaleny, většinou do látky či krabičky zdobené kamínky, mašlemi a kytičkami. Lze je připevnit mašlí k dárku nebo je nechat ležet na stole. Jejich počet je vždy lichý, což symbolizuje neoddělitelnost muže a ženy v manželství. Jejich povrch je sladký jako začátky manželství a mandle uvnitř symbolizuje hořkosti, kterými si pár občas projde. Mandličky mají různou příchuť, tvar i barvu, takže budete mít z čeho vybírat. Mějte však na paměti, že v teple popraská jejich poleva a mohou se vám zničit. Proto je doporučujeme jen na svatbu ve Středomoří. Vždy je mějte na chladném místě, ideálně v ledničce do posledního okamžiku. 

Svatební cestovka YachtWedding vám dárečky samozřejmě ráda pomůžeme zajistit, ať se berete kdekoli. Její svatební konzultanti dobře znají místní tradice a možnosti.

Přejeme vám spoustu inspirace při hledání těch pravých dárků pro vaše blízké. Doufáme, že si vaši svatbu v zahraničí užijete do posledního detailu, a že na ni nejen vy, ale také vaši hosté, budete vzpomínat s nadšením a radostí.

Použité foto: resort Shanti Maurice Resort & Spa 5*, Mauricius

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :