Použité foto: resort Ambre Resort & Spa 4*, Mauricius a archiv YachtWedding

Nádherné svatební místo, které jste si vysnili, štěstím naplněná mysl, ten pravý nebo ta pravá vedle vás, rozezní se tóny romantické skladby a vy uděláte první kroky k tomu, abyste si řekli ano.

Hudba bývá již tradičně nedílnou součástí každé svatby, i té v zahraničí. 

Dokresluje celý svatební zážitek a činí jej více emotivním, dojímavým, zkrátka jedinečným.

Můžete si vybrat mezi hudbou reprodukovanou a živou. 

Reprodukovaná hudba

Reprodukovaná hudba se může rozeznít prakticky kdekoliv, podle možností svatebního místa se liší pouze technika – od malých přenosných reproduktorů až po profesionální sound system.

Většinou si vyberete tři až pět skladeb, které svému dodavateli svatebních služeb nahlásíte dopředu, aby mohl vše v destinaci zařídit, nebo si s sebou povezete USB s nahranými skladbami a na schůzce jej předáte svatebnímu koordinátorovi. Vždy záleží na zvyklostech daného svatebního místa.

Každé svatební místo váš hudební výběr potřebuje na jiném médiu a je proto dobré se předem připravit a mít svůj playlist připravený na více odlišných nosičích (USB, vypálené CD a vybrané YouTube URL). Technická výbava na svatebním místě se totiž může ze dne na den z různých důvodů změnit (porucha zařízení, apod.) nebo vaše paměťové médium nepůjde přečíst, jistotou je tedy mít připraveno více variant, které na předsvatební schůzce předáte svému svatebnímu koordinátorovi.

Výhodou reprodukované hudby je to, že si vyberete skladby, které máte rádi. Koneckonců ne každý si může dovolit pozvat na svou svatbu třeba Eda Sheerana, jehož skladba “Perfect” patří mezi nejpopulárnější písně, které znějí na svatbách. Nejednou se na bílé exotické pláži rozezněl i Karel Gott.

Budete vybírat podle toho, co se vám líbí, co se k vám hodí a jak byste si přáli svou svatbu dokreslit – od  instrumentálních skladeb, písní z filmů, po rock apod. 

Svůj hudební výběr si předem připravte přesně tak, jak jej budete chtít přehrát. Tj. pokud má skladba začít např. až od 32. sekundy, pak si ji předem tako upravte. Při obřadu budou všechny vámi vybrané skladby puštěny od začátku.

Při výběru reprodukované hudby ke svatebnímu obřadu také zvažte autorská práva k jednotlivým skladbám, abyste při pozdějším nahrávání svého svatebního videa např. na YouTube s nimi neměli problém. Dnes už sice YouTube a podobné platformy autorská práva řeší reklamou, kterou u vašeho příspěvku pustí, může se ale stát, že váš příspěvek bude na platformě automaticky zbaven problematické zvukové stopy nebo video se záznamem obřadu vůbec nezobrazí. U živé hudby tento problém nemáte, i když hudebníci hrají “komerční” skladby.

Živá hudba

Každé svatební místo přináší také možnost živé hudby, která pro vás vytvoří ještě jinou dimenzi zážitku.  Obvykle odráží tradice země nebo ostrova, kde se berete – v exotice vás doprovodí k oltáři bubeníci a tanečníci, v kostele v Římě varhanyv Chorvatsku zpěvák s kytarou, na Santorini to může být trio muzikantů či harfistka apod. 

Hudebníci mají svůj vlastní playlist skladeb, které hrají, a z těch vybíráte nebo to můžete nechat zcela na nich.

Pokud si přejete, aby nacvičili něco jiného, vaši oblíbenou skladbu, je nutné jim to sdělit 3-4 měsíce předem, aby měli dostatek času skladbu nacvičit. Mohou za to vyžadovat příplatek. Doporučujeme tedy vybírat z jejich playlistu, který mají profesionálně perfektně zvládnutý.

Kolik skladeb vybrat a na co?

Počet skladeb, který doporučujeme, je 3 až 4, může to být i méně a opět závisí na zvyklostech konkrétního svatebního místa i na vašem pojetí obřadu, které si finalizujete se svatební koordinátorkou na předsvatební schůzce.

První skladbu je vhodné zvolit pro příchod k oltáři. K němu půjdete spolu nebo nejprve přijde ženich, který u oltáře na nevěstu čeká (dokonce i ženich může mít svou skladbu na příchod, není to jen výsada nevěsty). Doporučujeme tedy zvolit takovou skladbu, která bude výrazná od prvních tónů, aby bylo jasné, co se děje, a vy nemuseli čekat, než se hudba “rozjede”. Pokud se nestihne přehrát celá, postupně se ztlumí a pokračuje se v obřadu.

Během obřadu nikdy hudba nehraje, aby bylo dobře slyšet a rozumět oddávajícímu. Je tak také podtržena významnost dané chvíle. 

Druhá skladba zazní na oslavu vašeho “ano” poté, co obřad jako takový skončí. Je vhodné vybrat veselejší skladbu, jako je např. “Happy” od Pharrella Williamse. 

Další skladby vám budou hrát při podpisu dokumentů, gratulacích, prvním manželském přípitku, krájení dortu či odchodu od oltáře, podle svatebního místa. To vše může být jen jedna dlouhá skladba. K prvnímu manželskému tanci se hodí spíše pomalejší romantická píseň, jako je třeba “All of me” od Johna Legenda.

Na některých svatebních místech, jako například na Santorini, mají svůj vlastní repertoár, proto můžete výběr skladeb na základě dohody se svatební koordinátorkou nechat na zdejším personálu. Jsou zkušení a vědí, která skladba se hodí kdy, co je moderní apod.

Výběr hudby na YouTube

Pokud hudbu pro svůj svatební obřad vybíráte na YouTube, pak svému svatebnímu koordinátorovi pošlete celou adresu (tzv. URL) a ne jen pouze název. Pod stejným názvem může být totiž více různých nahrávek a u takto důležité věci, je třeba mít jistotu, že nedojde k nedorozumění.

Při výběru si také uvědomte, že na obřadu zazní přesně ten odkaz, který jste svatebnímu koordinátorovi předali. Ujistěte se proto, že celá skladba je opravdu v pořádku a nejedná se o nějakou cover verzi s rušivými prvky.

Nechte hrát pouze šum moře nebo oceánu

Velkou výhodou toho, že se budete brát v zahraničí je, že si téměř vše můžete udělat podle sebe, hudbu nevyjímaje. Proto ji můžete dokonce zcela vynechat a užít si tak svatbu za šumu moře nebo oceánu. 

Ve svatební cestovce YachtWedding vám rádi poradí.

Přejeme vám, aby vaše svatba byla jedním z nejkrásnějších zážitků v životě, a když uslyšíte některou ze skladeb, která vám při ní hrála, aby se vaše srdce rozplynulo dojetím při vzpomínce na tento den.

Použité foto: resort Ambre Resort & Spa 4*, Mauricius

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :