Použité foto: Kapetanakis Studios (Santorini), Sergey Drobotenko (Santorini), Vaggelis Tsoukalis (Kréta)

Stojíte naproti sobě, držíte se za ruce, jemný přímořský vánek si pohrává s vašimi vlasy a šaty, slunce vás hladí po tvářích a hlavně se právě nacházíte na úchvatném místě u moře, kde prožijete jeden z nejúžasnějších společných momentů v životě. Ano, uhodli jste, čeká vás svatba  v Řecku na jednom z božských ostrovů jako jsou Sanrotini, Kréta, Rhodos, Thassos nebo třeba Zakynthos. A teď STOP! Kde je vlastně oddávající a proč svatebního koordinátora odvádí policie? Rozhlížíte se a hledáte člověka se skrytou kamerou a doufáte, že je to nějaký vtip. Jenže ono se to opravdu může stát, pokud se svěříte do pochybných rukou.

Řecko je zemí kontrastů, což v tom negativním slova smyslu platí zejména ve službách, mezi které patří i oblast svateb v zahraničí. Kvalita služeb se tam totiž často zásadně liší a zpravidla si za to dobré skutečně musíte připlatit. Čekají na vás jedny z nejkrásnějších chvil vašeho života a určitě nechcete, aby se něco pokazilo. Budete se brát daleko, v jiné zemi, kde platí jiná pravidla, mají jiný přístup a kulturní rozdíl je také dost veliký. To, že znáte destinaci z dovolené, vám v tomto případě nepomůže.

Jak si ale vybrat mezi tolika nabídkami, možnostmi a přísliby, kterými je internet přeplněný? Možná vás napadne porovnat nabídky cestovních kanceláří a agentur pro svatbu u moře v Řecku. Odškrtnete si jednotlivé položky, které se nemusí až tolik lišit a dojdete tedy nakonec k závěru, že když je vlastně vše skoro stejné, vyberete si to nejlevnější. Jenže v takovém případě se pravděpodobně setkáte s tím, že služba není kvalitní nebo je na úkor místního dodavatele, což se zaručeně odrazí na jeho práci.

Speciálně to platí u svateb na Santorini, nádherném řeckém ostrově, který je luxusní ale dostupnou destinací pro svatby jako z pohádky. Taková svatba na Santorini vás nemusí stát celé jmění, ale také není dobré na ní úplně šetřit a vybrat si tu nejlevnější možnost. 

Pokud vám někdo na svatbě v Řecku nabídne svatební kytici, která stojí 20 euro a jiný kytici za 120 euro, je pravděpodobné, že ta krásná kytice, o které sníte, bude ta za 120. Stejně tak můžete dostat dort za pár drobných, který se vám během deseti minut na slunci rozpustí nebo naopak dražší, ale o to kvalitnější, chutnější a hlavně takový, který vydrží i svatební fotografování a část si ještě odnesete na pokoj. Takové dorty, které doslova roztály novomanželům před očima, jsme viděli hned na několika svatbách jiných cestovek na Zakynthosu.  

Lehce se také přihodí, že vám někdo zařídí symbolickou svatbu místo právně platné svatby kvůli tomu, že je něco v dokumentech v nepořádku, na což přijdete až na místě. Často až po obřadu, který byl jen symbolický a vy jste místo právně platné svatby měli jen svatbu na oko. Další hrůzou je, pokud vašemu svatebnímu stolu vévodí zvadlý květinový aranžmán, který prokazatelně posloužil na vícero svatbách, což na svatebních fotografiích opravdu vidět bude. Nebo místo girlandy z živých květin vám zapůjčí květiny umělé apod.

Na svatbě v Řecku, stejně jako na každé svatbě v zahraničí, je hodně klíčovou osobou svatební fotograf, což není jen tak nějaký člověk, kterému dali do rukou fotoaparát. Měl by mít odpovídající vybavení, perfektně znát svatební místo a jeho zákoutí. Měl by být také kreativní a mít dobré oko, aby dokázal zachytit emoce, kterými je svatba přímo nabitá, a vdechnout život snímkům, které si budou prohlížet ještě vaši pra pravnuci. 

Nezapomeňme ani na to, že Váš zážitek ze svatebního obřadu na svatbě v Řecku začíná už odjezdem z hotelu. Určitě je lepší jet na svatbu prostorným výkonným klimatizovaným autem než takovým, kdy cestou do kopce budete muset mít otevřená okénka, protože klimatizaci neutáhne. Nechcete přece přijet na svou svatbu s rozcuchem. 

Často se také na svatbě v Řecku, hlavně na svatbě na Santorini, stává, že je dodavatel člověkem pro všechno, jen aby pokryl co nejvíce služeb za minimální náklady. V praxi to může vypadat tak, že vám jedna osoba udělá květiny, tlumočí, nafotí svatbu a ještě vás i odveze na a ze svatebního místa. Svatba by neměla být show o jedné osobě, nehledě na to, že to nepůsobí dobře, mohlo by se jí i něco stát. A co potom? Správná agentura o své dodavatele dbá a váží si jejich práce, proto nabízí široké spektrum kvalitních služeb. Stejně tak je důležité, aby měla česká nebo slovenská agentura více kolegů, protože kdyby snad některý onemocněl nebo se mu cokoliv stalo, bude mít zastoupení a vy víte, že je o vás postaráno za všech okolností.

Na svatbách v Řecku jsme skutečně viděli různé podivnosti, nad kterými rozum zůstává stát.  Proto je velice důležité oslovit specialistu na romantiku v zahraničí, který vám nabídne kvalitní dodavatele a služby na určité úrovni, kterou může garantovat.

Doporučujeme obrátit se na silnou agenturu, která se specializuje na svatby a romantické pobyty v zahraničí. Mělo by být o vás náležitě postaráno během celého svatebního procesu, který začíná již prvním kontaktem s vámi. A to rozhodně není práce pro jednoho.

Přejeme vám úžasnou svatbu v Řecku, ať už se budete brát na ostrově Santorini nebo Kréta. Ať je plná překrásných zážitků na celý život!

Použité foto: Kapetanakis Studios (Santorini), Sergey Drobotenko (Santorini), Vaggelis Tsoukalis (Kréta)

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :