Použité foto: archiv YachtWedding.com

Našli jste toho pravého člověka, který vás činí šťastným, který vás doplňuje, a se kterým si chcete slíbit lásku na celý život.

Součástí každé svatby, i svatby v zahraničí, je výměna prstýnků, které symbolizují vaše spojení a slib nekonečně milovat toho druhého.

Jak vybrat snubní prstýnky a podle čeho?

Nejlepší je zajít do kamenného obchodu, což bude pěkným zážitkem zejména pro nevěstu. Nedoporučujeme nákup online, je to velké riziko. Prstýnky si určitě kupte před odletem, v destinaci nemusí být dostatečný výběr a ani čas pro úpravu velikosti. 

Ve svatební destinaci, kde se budete brát, bude pravděpodobně léto, kdy nám všem trochu otékají prsty. Proto je vhodné mít prstýnky malinko větší, aby se nestalo, že je při obřadu nenasadíte.

Cena snubních prstenů

Nejprve si nastavíte rozpočet nebo maximum, které za prstýnky chcete zaplatit.  Finanční možnosti jsou nakonec to, co ve finále rozhoduje, protože krásných věcí je prostě tak moc a jejich nepříjemnou vlastností je, že de facto nemají cenový strop, tak ať to pak u šikovné prodejce nepřepálíte 🙂

Styl snubních prstenů

Poté budete vybírat styl snubních prstýnků. Můžete mít oba dva prstýnky stejné nebo zcela odlišné. Mohou se lišit tvarem, kameny, lesklostí (matností) nebo dokonce kovem. Často právě nevěsta volí svatební prstýnek tak, aby se hodil k jejímu zásnubnímu prstenu.

Druh ušlechtilého kovu a barva snubního prstenu

Druh ušlechtilého kovu a barva mohou být také jiné. Nejoblíbenější je zlato, které vedle své tradiční žluté varianty nabízí také bílou a růžovou. Jeho velkou výhodou je to, že se dá upravit podle potřeby. Proto nemusíte zoufat, pokud časem budete potřebovat změnit velikost prstýnku nebo vám vypadne kamínek. Na svoje prstýnky můžete použít také platinu, stříbro nebo chirurgickou ocel.

Šířka snubního prstenu a profil

V neposlední řadě budete řešit, jak má být každý prstýnek široký a jaký má mít profil (zda chcete, aby byl kruhový, plochý obdélníkový apod.).

Každý dobrý šperkař vám nabídne další možnosti, jak ozvláštnit vaše svatební prstýnky tak, aby splňovaly vaše představy.

Rytí snubních prstenů

Velmi oblíbeným detailem je, nechat si vyrýt na vnitřní stranu jméno vaší lásky či iniciály vás obou, datum svatby, místo, někdo volí dokonce i slova jako je “navždy spolu”. A tak zrovna ten váš prstýnek může ukrývat nápis: Mauricius 22. 2.2022.

Gravírování snubních prstenů je velmi oblíbené, jen doporučujeme opatrnost při rytí data svatby. Nikdy nevíte co bude, svatební termín sice máte na smlouvě u svého dodavatele a je již řádně rezervovaný, co když ale kvůli zlomené noze nebudete moc odletět, nebo stávka matrikářů či dokonce pandemie, jak jsme nedávno zažili, zhatí vaše plány a termín svatby budete muset posouvat?

Přeprava snubních prstenů

Jak snubní prstýnky přepravovat? Určitě je mějte pořád u sebe a určitě nedávejte tak významnou věc do podpalubního zavazadla, které se může ztratit. Vždy je mějte uložené v krabičce a tak, aby vám je nikdo nemohl během cesty vzít.

Před obřadem

Snubní prstýnky odevzdáte před svatbou svatební koordinátorce, která se postará o to, aby byly hezky naaranžované na svatebním stole nebo vám je pohlídá váš svědek, který je v pravý okamžik podá. Jistě si budete chtít své prstýnky vyfotit třeba v písku na pláži s mořem v pozadí. Pozor ale, aby vám je neodnesla vlna!

Tetování snubních prstýnků

Místo klasických prstýnků si je můžete nechat vytetovat, což doporučujeme spíše až po svatbě. Pokud se rozhodnete pro tento netradiční a nový trend, tak si určitě pořiďte na vaši svatbu alespoň nějaké prstýnky za pár korun. Svatební obřad by bez nich nebyl úplný a navíc vám potom zůstanou jako milá vzpomínka.

Ať už vaše prstýnky budou vypadat jakkoli, přejeme vám, abyste je nosili s hrdostí, láskou a úsměvem, a aby vám připomínaly váš výjimečný den plný štěstí, kdy jste učinili slib tomu, koho milujete.

Použité foto: archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :