Použité foto: pro agenturu YachtWedding Lana Ryajentseva (GreecePhotographer)

Zveme Vás na svatbu Anety a Petra, která se konala na nádherném ostrově Santorini, který mnozí badatelé spojují s bájnou Atlantídou. Paní Aneta si místo pro svou svatbu doslova vysnila. Santorini totiž měla denně přímo před očima na ploše svého počítače. I přes složitou dobu epidemie covidu si se svým mužem Petrem sen v červenci 2020 splnili a měli tam svůj nezapomenutelný svatební den. Podělili se s námi o své zážitky, včetně toho, co všechno museli při plánování své svatby na Santorini překonat. Jak to všechno nakonec dopadlo?

Proč jste se rozhodli pro svatbu v zahraničí? Jak to celé vzniklo?

“S teď již manželem jsme spolu 10 let. Nápad na svatbu v zahraničí tedy vznikl už pár let dozadu, kdy jsem si představovala jak si své “ano” řekneme nahoře na útesu pod krásným svatebním altánkem, nejlépe právě na řeckém ostrově Santorini. V práci na počítači jsem dokonce měla na ploše jednu z těch typických fotek bílých domečků s modrými okenicemi a sama sobě říkala, že tohle asi nikdy nebude reálné. Později přišly zásnuby a s nimi téma, kde bychom se mohli vzít. Milujeme hory a přírodu a tak nás nejprve napadaly destinace jako Rakousko, Švýcarsko, Island nebo třeba vzdálené Bali. Bohužel se nám nic nedařilo dotáhnout do konce a objevovalo se čím dál víc “ale”. Nebylo jednoduché zařídit to na vlastní pěst a nadšení upadalo.”

Přemýšleli jste i nad svatbou v Česku?

“Chvíli jsme zvažovali i typickou českou svatbu někde poblíž domova s celou rodinou a přáteli. Já jsem typ člověka, který spoustu věcí zbytečně moc řeší a stresuje se maličkostmi, přítel zase typ, co nemá rád být středem pozornosti a nátlak. A tak jsme se rozhodli tomuhle všemu utéct a vzít se v klidu, bez starostí a sami dva.
Odhodlaná jsem zadala do vyhledávače “svatba v zahraničí” a narazila tak na Vaši agenturu Yachtwedding. Z obrovského výběru zemí a svatebních míst nám okamžitě padl do oka již zmiňovaný ostrov Santorini. Romantika, překrásné západy slunce a nádherné svatební altánky s výhledem. To je ono!”

Takže svatba na Santorini pro vás byla jasnou volbou?

“Ano. Paní z agentury nám zaslala kompletní nabídku svatebních míst po celém ostrově. Nejvíce se nám zalíbila svatební terasa v Andromeda Villas … Byla přesně podle mých představ. Co si budeme povídat, snoubenci se líbilo vše a výběr nechal na mně.
Pak následovalo pár e-mailů, cenová nabídka, vybrat termín, objednat zájezd a těšit se! Svatbu jsme řešili na dálku, protože jsme v té době žili v Anglii. Musím tedy opravdu ocenit spolupráci a komunikaci s agenturou, která měla trpělivost i chuť vše s námi řešit po e-mailech. Zbývalo nám už jen oznámit našim rodinám, že prcháme na týden na dovolenou do Řecka kde se mimo jiné i vezmeme.”

Jak to vzali?

“Bylo to lehčí, než se zdálo a dostalo se nám pochopení.”

Jak to bylo s vaší svatbou u moře kvůli epidemii Covidu, museli jste přesouvat termín?

“Obřad se měl konat na konci května na naše 10-té výročí, ale objevil se strašák Covid a plány byly v ohrožení. Nejprve nám zrušili letenky, pak hotel a pak se řešila svatba. Yachtwedding nám v téhle situaci vyšel vstříc a umožnili nám termín posunout na červenec.”

Jak jste si nakonec svou svatbu na Santorini užili?

“Pravda je taková, že díky této pandemii jsme si užili tu nejkrásnější svatbu, dovolenou a líbánky v jednom. Ostrov byl poloprázdný, západy slunce jsme si mohli vychutnat v klidu a z kterékoliv části ostrova bez davů turistů a naše svatba byla dokonalá a taky jediná na ostrově v ten den.
Yachtwedding ve spolupráci s řeckou svatební agenturou nám připravili opravdu kouzelný zážitek, na který se nezapomíná. Atmosféra byla nepřekonatelná a opravdu to byla svatba podle našich představ. A hlavně to celé bylo jen o nás dvou – tak jak to má být.”

Co byste vzkázala párům, které uvažují nad svatbou na Santorini?

“Všem, kdo se s nápadem na svatbu ve dvou ztotožní můžu ostrov Santorini jen doporučit! Opravdu s klidným srdcem můžu říct, že nebudete litovat a odvezete si odtud dojemné vzpomínky. Moc děkuji celé agentuře YachtWedding, fotografce i všem, kteří se na tomto snu podíleli… .”

Děkujeme paní Anetě za krásné povídání a přejeme jí a jejímu manželovi nádherné manželství plné lásky, štěstí a radosti. 

  • Jak svatba na Santorini probíhá a další užitečné informace najdete zde.
  • Na co si dát pozor při výběru agentury pro svatbu na Santorini a obecně pro svatbu v Řecku najdete v tomto článku.

Aneta a Petr si pro svou svatbu na Santorini vybrali elegantní svatební terasu v Andromeda Villas s krásným výhledem na kalderu, hlubokou lagunu a ostrovy. Vpravo můžete v dáli  obdivovat bílé domečky luxusní vesničky Oia. Svatba v Andromeda Villas se koná pod elegantním bílým svatebním altánkem, který je dozdoben splývavými látkami. Pod altánkem se nachází elegantní bílý stolek, který nese prstýnky, květiny a další dekorace. Slouží také pro odložení svatební kytice během obřadu.

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :