Použité foto: Cedric Beyond Photography, Mauricius

Svatba v zahraničí a zejména ta u moře má jednu velkou výhodu, která je zároveň pro všechny ženichy velkou úlevou – neexistuje žádný přísný dress code. Každý má jistě ve skříni kalhoty a košili, nic víc ženich řešit nemusí. Dokonce může jít i bosky. 

Pokud si ženich chce dát přeci jen záležet na tom, co oblékne, měl by ladit s nevěstou a doplňovat styl jejich šatů, ale především by se měl cítit pohodlně. Oblečení pro svatbu v zahraničí vybírejte také podle svatební destinace a podnebí.

Budete-li se brát např. v Itálii ve svatební síni v únoru, ženich si klidně může dovolit oblek a bude se cítit výborně. Naopak v tu stejnou dobu na pláži na Mauriciu by měl co dělat, aby přehřátím neomdlel. 

Kvalitní a prodyšné materiály

Jistě si nepřejete prožít svůj svatební den v rozčílení z toho, že je vám horko, že se potíte, a že to bude na svatebních fotografiích, které vám zůstanou jako vzpomínka na celý život, vidět. Navíc by vám mohlo jít i o zdraví!

Na svatbě v Řecku se dokonce stalo, že ženich zvolil oblek z nějaké uměliny a byl propocený až na stehnech. Mohl se tak prakticky fotit jen v pózách, kdy stál za nevěstou. 

Svatba u moře, hlavně ta na pláži, mívá uvolněnou svěží atmosféru, do které se nehodí klasický oblek. Pokud sáhnete po lehčích materiálech, jako je len, nemusíte se bát ani vesty či saka, jakožto další vrstvy oblečení, kterou budete muset v horku snést.

Naopak je můžete mít oblečené jen na obřad a na chvíli během svatebního fotografování, což také pěkně oživí fotografie.

Obecně velmi dobře vypadá kombinace dlouhých kalhot, kontrastního opasku a bílé košile s dlouhými rukávy. Na svatbu u moře se výborně hodí ležérní elegance a tak moc pěkně vypadají dlouhé či krátké kalhoty a košile s krátkými nebo ohrnutými rukávy, která není zastrčená dovnitř. Někteří ženichové volí místo košile tričko. V takovém případě záleží na střihu i materiálu, aby nepůsobilo až moc ležérně oproti jeho kalhotám. 

Dress code a dlouhé kalhoty

Pokud bude vaše svatba například ve svatební síni v Chorvatsku či Itálii, měl byste zachovat určitý dress code a neoblékat si šortky, tričko nebo žabky. Nemuseli by vás pustit dovnitř. 

Na Mauriciu jsou na svatební večeři v hotelích všech kategorií předepsány dlouhé kalhoty, což platí pro všechny hosty. Na svatební cestu byste si tedy měl alespoň jedny přibalit, pokud plánujete obléct na svatební obřad krátké kalhoty.

Budete-li mít s sebou kamarády jako družbu, můžete se s nimi domluvit, aby se všichni sladili do určité barvy či stylu.

Boty

Boty pro svatbu u moře budete volit spíše lehké – dobře poslouží plátěné tenisky, kožené žabky nebo sandály.

Na svatbu na pláži můžete jít i bosky. To je ale vhodné několik dní dopředu natrénovat, aby si chodidla zvykla. Pokud plánujete fotky s nevěstou v náručí v moři či oceánu, doporučujeme si připravit boty do vody. Pod hladinou se mohou skrývat ostré kamínky nebo kousky korálů, díky kterým byste mohl ztratit rovnováhu.

Bude-li se vaše svatba konat v zimních měsících v Evropě, můžete se klidně řídit tím, co byste si oblékl a obul na svatbu u nás doma.

Doplňky

K ženichovi neodmyslitelně patří i doplňky. Budete-li mít košili či tričko zastrčené v kalhotech, měl byste svůj vzhled podtrhnout páskem. Velmi pěkným doplňkem mohou být hodinky nebo náramky, mějte ale při jejich výběru na paměti, že budou na svatebních fotografiích dobře vidět, např. při výměně prstýnků. Pokud se chystáte během vaší svatby a svatební cesty zcela zapomenout na čas, hodinky klidně můžete nechat doma.

Klobouk doporučujeme nasadit až po svatebním obřadu, stejně jako sluneční brýle. Dodají ženichovi cool look. Právě muži si často stěžují, že mají citlivé oči a obávají se, že svatební focení bez slunečních brýlí nezvládnou. Když ale před každou sérií snímků zavřete na okamžik oči, zvládnete je chvíli nepřivírat před ostrým sluncem a na svatebních fotografiích se nebudete mračit. Při obřadu se určitě slunečních brýlí vyvarujte.

V neposlední řadě myslete také na své nehty, abyste je měl pěkně ostříhané kvůli fotkám s prstýnky apod. Nemusíte se bát ani trochu pudru, abyste se na fotkách neleskl.

Závěrem vám chceme popřát, abyste si připadal během vaší svatby parádně, třeba jako James Bond, a byl hrdý, že si berete tu nádhernou bytost po vašem boku. 

Použité foto: Cedric Beyond Photography, Mauricius

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :