Použité foto: Foto a instalace z umělých květin od Athens Flower School na Santorini

Stále častěji můžeme vidět na svatbách umělé květiny, a to i na svatbách v zahraničí. Dají se sehnat v nejrůznější kvalitě.

Dokonce můžete najít i takové, co vypadají natolik realisticky, že ani z fotografie nepoznáte, že se nejedná o květiny živé.

Jaké jsou tedy pro a proti umělých květin na pohádkové svatbě u moře?

Jaké jsou nevýhody umělých květin na svatbě v zahraničí?

Asi tou nejzásadnější nevýhodou umělých květin je zkrátka to, že jsou umělé. Jde o to, abyste se jako nevěsta na svatbě v zahraničí cítila božsky. Pokud by vám tento pocit na vaší vysněné svatbě u moře umělé květiny mohly nějak narušit, rozhodně je vynechejte. Zasloužíte si, abyste svůj velký den, ať už půjde o svatbu na pláži na Mauriciu nebo svatbu u moře v Řecku, prožila jako princezna.

Pokud Vás k použití umělých květin na vaší svatbě v zahraničí vede napjatý rozpočet, pravděpodobně moc neušetříte. Umělé květiny, které vypadají jako živé, jsou docela drahé a patrně za ně zaplatíte víc než za ty živé.   Zpravidla zde platí, že čím levnější umělé květiny jsou, tím víc je to na nich poznat.

Výhod mají umělé květiny na svatbě v zahraničí spoustu

Nejen, že veškeré druhy seženete kdykoliv během roku, ale také si můžete vybrat z široké barevné škály. Jste-li alergik, budou pro vás asi jasnou volbou. 

Velikou výhodou umělých květin je jejich kombinovatelnost s živými květinami. Na svatbě v zahraničí je to možné jen v některých destinacích a na základě vzájemné domluvy. Někdy se to dělá například na svatbě na Santorini, kdy svatební altánek můžete mít ozdobený umělými květinami a na svatebním stole, který slouží jako oltář, bude aranžmán z živých květin.

Umělé květiny nedoporučujeme k dekoracím, které budou přímo na stole během svatební hostiny. Tam se spíše hodí živé květiny, které případně doplníte několika umělými kvítky. Hosté je budou mít přímo na očích a v detailu tak uvidí každou nedokonalost, kterou umělé květiny mívají. 

Jak je to se svatební kyticí z umělých květin na svatbě v zahraničí?

Co se týče svatební kytice z umělých květů, doporučujeme ji spíše v případě, že si nevěsta přeje mít kytici jako šperk. Na druhou stranu i svatební kytici z řezaných květin lze dozdobit kamínky, korálky, umělými květinkami nebo jinými ozdobnými předměty, třeba mušličkami. 

Nezapomínejte ani na přepravu. Musíte počítat nejen s místem v zavazadle, ale navíc se umělé květiny během cesty za vaší svatbou na pláži mohou pomačkat nebo i zničit. A to by byla pohroma!

Pokud je důvodem, proč uvažujete nad umělou svatební kyticí na vaší svatbě u moře to, že byste ji chtěla mít na památku, nejsme si jisti, zda to bude mít ten efekt, o kterém sníte. Nakonec i z té živé si můžete usušit nebo vylisovat jednotlivá kvítka a doplnit jimi vaše svatební album. 

Svatební kytice z mušlí na svatbě na pláži

Na svatbě u moře si můžete dopřát i svatební kytici z mušlí, která nevěstu promění v mořskou vílu. Takovou kytici umí vytvořit květináři například na svatbu u moře v Chorvatsku. Mušličky jako součást svatební dekorace jsou tam žhavým trendem. Tento koncept svatby bývá často doplněn živými květinovými aranžmány a dekoracemi, takže na své svatbě v zahraničí můžete mít oboje. Velmi moderní variantou jsou i papírové, dřevěné či jiné květiny.

Vždy záleží jen na snoubencích, co si na své svatbě v zahraničí přejí mít. Takový obřad u moře, ať už se jedná o symbolickou svatbu na Maledivách nebo právně platnou svatbu v Benátkách, je nádherným zážitkem na celý život a proto je důležité, abyste jej prožili tak, jak si přejete. Proto dejte na svůj pocit a dopřejte si to, co je pro vás nejlepší.

Ať už se rozhodnete pro umělé nebo živé květiny, přejeme vám, abyste byli nad míru spokojeni s vaší volbou, a aby květiny skutečně dotvořily čarokrásnou atmosféru vaší svatby v zahraničí.

Použité foto: Foto a instalace z umělých květin od Athens Flower School na Santorini

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :