Použité foto: archiv YachtWedding.com

Červenec máme obvykle spojený s létem, sluníčkem a teplem. Ale to samozřejmě neplatí všude a určitě byste nechtěli, aby Vás na svatební cestě zaskočily monzuny, období dešťů, sezóna hurikánů, nebo místní zima.

Kam za teplem v červenci

​Obecně v červenci pokračují trendy od června, jen co může být teplejší, se ještě více ohřívá. To platí pro svatební cestu v Řecku, Itálii či Španělsku a stejně tak i pro blízkou exotiku.

Svatební cesta v červenci do Emirátů nebo na Kapverdy

Jen šest hodin letu Vás dělí od svatební cesty v Emirátech (doporučujeme pobyty s all inclusive na pláži v Ras al Khaimah nebo Fujairah), nebo na Kapverdách, které jsou čím dál více oblíbené.

Kapverdy nabízí luxusní nové resorty all inclusive a krásné široké písečné pláže. Červenec, srpen a září jsou na Kapverdách nejteplejší měsíce, s teplotami průměrně kolem 30 stupňů. Svůj ostrov si můžete procestovat třeba na čtyřkolce.

Emiráty a zejména Dubaj můžete využít také na stop-over, pokud letíte na svatební cestu dále do exotiky. V Dubaji se můžete ubytovat v centru a třeba na 2 noci si dát pauzu na nákupy a prohlídku místního luxusu bez hranic.

Svatební cesta v červenci na Kanáry

V pohodlně dostupné vzdálenosti je také exotika Kanárských ostrovů, které jsou celoroční destinací. Na svatební cestě můžete navštívit i vícero ostrovů.

Svatební cesta v červenci do Karibiku raději ne 🙂

Nadále platí, že v létě je lépe vyhnout se Karibiku, ať je to Kuba, Mexiko nebo Dominikána, všude je riziko špatného počasí a hurikánů.

Svatební cesta v červenci na Mauricius

Na svatební cestu v červenci láká také Mauricius. V období od cca poloviny června do září je na Mauriciu nižší vlhkost vzduchu a také se postupně ochlazuje – přes den cca kolem 25 stupňů (červenec je průměrně nejchladnější měsíc v roce, ovšem stále jste v exotice), na večery se ochladí a chce to lehký svetřík.

V tomto období doporučujeme vybrat si sever a západ Mauricia, který je dobře chráněný proti větru z východu a jsou tu krásné resorty a pláže. Toto období bychom asi nejlépe přirovnali ke Středomoří koncem srpna. Vyhovuje mnoha lidem, kteří chtějí exotiku a přitom si nepřejí velké tropická horka.

Pokud chcete horké exotické teploty, vyberte si na Mauriciu pobyt od října dále.

Svatební cesta v červenci na Srí Lance

Sezónu má v červenci východní Srí Lanka, která je vzdálená cca 5 hodin autem z letiště. Naopak se vyhněte západnímu pobřeží, kde jsou monzuny. Východ nemá tak dobré zázemí jako západní pobřeží, ale kvalitní resorty stále přibývají a krásné pláže zůstávají. Východní Srí lanku můžete spojit s poznáváním vnitrozemí.

Thajsko v červenci ještě ne 🙂

Často řešíme, zda a kam na svatební cestu do Thajska v létě? Raději nikam, počkejte na listopad, až skončí období dešťů. Thajsko je rozlehlá země a má svá mikroklimata, v létě tak jedině můžete podniknout svatební cestu na Ko Samui, ale i tak zde může zapršet.

Svatební cesta v červenci na Maledivách nebo Seychelách

V červenci mají sezónu Maledivy a Seychely. Maledivy jsou v červenci velmi oblíbené, ceny jsou tu v létě nižší. Maledivy jsou celoroční destinací, monzuny a deště trvalého charakteru zde nejsou. Celoročně se na Maledivách můžete setkat jen s krátkými přeprškami, občasnými bouřkami, které obzvlášť v letních měsících bývají zpravidla v noci.

Maledivy si vyberte, pokud chcete all inclusive, svůj malý korálový ostrůvek a plážovou nebo nadvodní vilu. Seychely zvolte, pokud chcete ostrov větší, více poznávat přírodní parky a mít pestřejší výlety (all inclusive se na Seychelách moc nenosí). Maledivy i Seychely jsou luxusní destinace, pro svatební cestu snů na opravdu krásné písečné pláži.

Svatební cesta v červenci na Zanzibaru

Na svatební cestu na Zanzibar můžete i v červenci. Je to kousek, nebudete mít problémy s pásmovou nemocí a není zde třeba očkování. Zanzibar si vyberte, pokud chcete kromě bílých pláží a all inclusive pohody vidět také krásy ostrova a jezdit na výlety.

Svatební cesta v červenci na Bali

Poznávací svatební cesta je pak v létě ideální na Bali. Doporučujeme kombinaci pobytu na pláži (např. v Sanuru, malé vesničce) a k tomu poznávání ostrova. Bali má v červenci a srpnu maximální sezónu, je třeba počítat s vyššími cenami. Pokud chcete na svatební cestě ušetřit, vydejte se na Bali o měsíc dříve či na podzim.

Svatební cesta v červenci v Polynésii

Na svatební cestu v červenci se můžete vydat do Francouzské Polynésie, pokud Vám tedy nevadí 24 hodin v letadle. Polynésie za dlouhou cestu stojí, naplánujte si k pobytu např. známý ostrov Moorea či Bora Bora, nebo hlavní ostrov Tahiti, kde ale potkáte nejvíce turistů.

​Pokud ale chcete vidět ráj a přitom nechcete utratit více jak polovinu rozpočtu na svatební cestu jen za letenky, vydejte se na Maledivy nebo Seychely, které jsou blíže a přitom stejně krásné.

V červenci také pokračuje sezóna na Fidži, v království malých ostrůvků a krásných pláží. Opět se vyhněte hlavním ostrovům (Viti Levu a Vanua Levu), kam jezdí Australané zapíjet rozlučku se svobodou, a vydejte se na vzdálenější ostrůvky a luxusní robinsonády, vyplatí se to.

Obecně se cena svatební cesty odvíjí nejen od Vašich požadavků, ale také časového předstihu, s jakým ji plánujete. Na svatební cestu v exotice nespoléhejte na last minute – čím dříve svatební cestu v exotice rezervujete, tím máte lepší cenu a výběr těch nejlepších resortů. Naopak např. měsíc před odletem (a později) máte nejvyšší cenu letenek a velmi omezený výběr. Last minute je možné využít na Středomoří, pokud tedy máte nervy na to, že na Vás ještě zbude něco pěkného.

Pokud navíc ke svatební cestě chcete také připojit svatbu v zahraničí, pak právně platnou svatbu plánujte minimálně 6 měsíce předem kvůli dokumentům, úřadům a dostupnosti. Romantickou symbolickou svatbu na pláži můžete mít třeba i za týden, pokud je dostupný termín.

Při plánování svatební cesty se kromě počasí dívejte i na kalendář, protože pokud je ve Vámi vybrané destinaci např. zrovna státní svátek, může to ochromit provoz na několik dní.

Nevíte, kam na svatební cestu v červenci? Obraťte se na našeho sponzora cestovní agenturu YachtRomance a její nejširší nabídku svatebních cest včetně slev a benefitů pro novomanžele.

​Pozn. v jednotlivých měsících a destinacích uvádíme standardy vypozorované za mnoho let, neovlivníme však rozmary počasí ani živlů.

Použité foto: archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :