Použité foto: archiv YachtWedding.com

V srpnu je léto v plném proudu, ale stejně jako v červenci, i tady platí, že ne všude. Nejlepší počasí na svatební cestu určitě neznamená, že se vydáte do monzunů, místní zimy nebo dokonce období hurikánů.

Kam za teplem v srpnu

​Nejbližším místem pro svatební cestu v srpnu zůstává Středomoří, velmi oblíbené pro svatební cestu s dětmi, protože to jsou blízká moře s resorty a bohatými programy pro děti. Nejvíce oblíbené destinace pro líbánky jsou Řecko (luxusní svatební cestu zažijete např. na Santorini), Itálie (zejména Sardínie), dále Španělsko s Kanárskými ostrovy a Portugalsko s Madeirou.

Svatební cesta v srpnu na Kapverdách v Emirátech

Svatební cesta za 6 hodin letu Vás čeká na Kapverdách a v Emirátech.

Emiráty, zejména Ras al Khaimah a Fujairah, kam se na svatební cesty jezdí nejvíce, mohou být pro někoho v létě příliš rozpálené.

Naproti tomu na Kapverdách stále fouká svěží větřík, takže je tam příjemněji, i když srpen je zde nejteplejší měsíc. V obou destinacích si užijete all inclusive a prostorné písečné pláže.

Svatební cesta v srpnu do Karibiku raději ne 🙂

Karibik v srpnu není dobrá volba. Buď se vydejte jinam, kde je sezóna, nebo si svatební cestu naplánujte na listopad a dále, kdy se sezóna do Karibiku vrací. Deštivé počasí a riziko hurikánů, které se v této době vyskytují poměrně často, je velké a nepředvídatelné. Nízké ceny zájezdů za to nestojí.

Svatební cesta v srpnu v ráji Indického oceánu

V Indickém oceánu si si na svatební cestu v srpnu můžete vybrat Mauricius. Počítejte s tím, že v tomto měsíci je na Mauriciu chladněji, přes den cca kolem 25 stupňů, večery jsou chladnější a chce to lehký svetřík.

V srpnu na Mauriciu doporučujeme vybrat si sever a západ ostrova, který je dobře chráněný a jsou tu krásné resorty a pláže. Toto období bychom asi nejlépe přirovnali ke Středomoří koncem srpna. je to příjemné pro výlety a aktivity. Pokud chcete horké exotické teploty, vyberte si pobyt od října dále.

Svatební cesta v srpnu na Zanzibar

Kam dále na svatební cestu v srpnu? Vydat se můžete do Tanzánie, na ostrov Zanzibar. Má krásné pláže, ale pozor na výrazný odliv – nejslabší je na severu v oblasti Nungwi, kde jsou také krásné luxusní resorty. Zanzibar je ostrovem koření a stojí za to udělat si výlet na plantáže. Nebo třeba za delfíny.

Svatební cesta v srpnu na Maledivy nebo Seychely

Letní svatební cesta Vás čeká také na Maledivách a Seychelách. Seychely si zvolte, pokud chcete větší ostrovy, poznávat přírodní parky a mít více aktivit. Maledivy si vyberte, pokud chcete all inclusive a stačí Vám pohádková pláž, šnorchlování a potápení. A případně také nadvodní vila.

Obě destinace patří mezi luxusní, pokud si vybíráte svatební cestu v exotice hlavně podle rozpočtu, vyberte si v Indickém oceánu Mauricius, nebudete litovat.

Svatební cesta v srpnu na Bali

Bali je vhodné na svatební cestu, během které nechcete jen zůstávat na pláži jednoho resortu, ale také trochu poznat ostrov, na který jste se vydali. Proto zde také nabízíme výlety v ceně. Bali nabízí širokou paletu vodních sportů, kulturních a přírodních krás. Pokud si chcete pobyt ještě více zpestřit, vydejte se na 2-3 noci do Ubudu ve vnitrozemí, nebudete litovat.

Svatební cesta v srpnu v Polynésii

Jednou ze svatebních destinací snů je Francouzská Polynésie a zejména ostrov Bora Bora. V srpnu je zde sezóna. Ostrov Tahiti, na kterém přistanete, si určitě prohlédněte, ale na svatební cestu se vydejte na vzdálenější ostrovy, kde je méně turistů.

Bora Bora je nejznámější, ale turismus se tu již podepsal a tak stojí za úvahu vybrat si ostrov Moorea, nebo ztracený ráj Raiatea, Huahine, Tahaa nebo nekonečnou lagunu atolu Rangiroa.

Ve Francouzské Polynésii nabízíme také svatební cestu na jachtě. Nemusíte si pronajímat jachtu celou, máte svou kajutu na prostorném katamaranu a k tomu plnou penzi a každý den jiné krásy Polynésie.

Svatební cestu v srpnu můžete podniknout na Fidži. Vyhněte se hlavním ostrovům Viti Levu a Vanua Levu, pokud nechcete s australskými turisty slavit třeba rozlučku se svobodou. Klid a romantiku naleznete dále, Fidži má mnoho luxusních robinsonád.

Svatební cesta v srpnu na Srí Lanku raději ne 🙂

V srpnu také nesmíme zapomenout na Srí Lanku, jen pozor, vydejte se na východní pobřeží. Západní má monzunové období a v oceánu byste si tam nezaplavali. Východní pobřeží Srí Lanky nemá zatím tak dobrou infrastrukturu, je třeba s tím počítat. Cesta sem z letiště trvá cca 5 hodin a doporučujeme ji spojit s poznáváním a přenocováním po cestě. Nebo svatební cestu posunout na prosinec, kdy začíná sezóna na západním pobřeží. Luxusní svatební cesta je pak kombinací Srí Lanky s Maledivami.

V srpnu na svatební cestu do Thajska také raději ne

Oblíbené Thajsko v srpnu není pro svatební cestu vhodné, panuje zde období dešťů. Výjimkou je ostrov Ko Samui, na svatební cesty velmi populární, kde je počasí rozumnější. Ale i tak Vám zde může zapršet.

Nesnažte se ušetřit na tom, že se vydáte někam mimo sezónu. Ušetřit se dá na svatební cestě i jinak. Cena svatební cesty se obvykle odvíjí nejen od Vašich požadavků, ale také časového předstihu, s jakým ji plánujete.

Na svatební cestu v exotice nespoléhejte na last minute – čím dříve svatební cestu v exotice rezervujete, tím máte lepší cenu a výběr těch nejlepších resortů. Naopak např. měsíc před odletem (a později) máte nejvyšší cenu letenek a velmi omezený výběr.

Pokud navíc ke svatební cestě chcete také připojit svatbu v zahraničí, pak právně platnou svatbu plánujte minimálně 6 měsíců předem kvůli dokumentům, úřadům a dostupnosti. Romantickou symbolickou svatbu na pláži můžete mít třeba i za týden, pokud je dostupný termín.

Při plánování svatební cesty se kromě počasí dívejte i na kalendář, protože pokud je ve Vámi vybrané destinaci např. zrovna státní svátek, může to ochromit provoz na několik dní.

Nevíte, kam na svatební cestu v srpnu? Obraťte se na našeho sponzora cestovní agenturu YachtRomance a její nejširší nabídku svatebních cest se slevami a benefity pro novomanžele.

​Pozn. v jednotlivých měsících a destinacích uvádíme standardy vypozorované za mnoho let, neovlivníme však rozmary počasí ani živlů.

Použité foto: archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :