Použité foto: archiv YachtWedding.com

Červen je již ve znamení léta a otevírá brány svatební cestě ve Středomoří.  Začíná doba dovolených, létají charterové lety, v moři se dá koupat a na pláži opalovat.

Kam za teplem v červnu

Pokud plánujete svatební cestu s dětmi a máte obavu, že by nezvládly dlouhý let do exotiky, naplánujte si Středomoří v létě. Protože jen pár hodin letu, případně jízdy autem, leží moře, pláže a skvělé hotely s programy a vybavením pro děti všeho věku.

Čeká vás tu také romantika svatební cesty, protože vaše děti se dobře baví v dětském koutku pod odborným dohledem. Středomoří na svatební cestu s dětmi doporučujeme plánovat jako first minute, kdy jsou největší slevy na děti, případně pobyt dětí u moře zcela zdarma.

Na svatební cestu v červnu se může zdát exotika zrádná. Není, pokud si dobře vyberete.

Svatební cesta v červnu do Karibiku raději ne

Karibik v červnu nemusí vyjít, pokud nemáte opravdu štěstí. Jak se dočtete už v květnu, je tu velké riziko špatného počasí. Můžete sázet na to, že vám zrovna svatební cesta mimo sezónu neproprší, ale my ji nedoporučujeme. Později navíc do Karibiku přichází období hurikánů, které končí až v listopadu.

Pokud chcete svatební cestu za nízkou cenu, nesnažte se to vyřešit tím, že pojedete mimo sezónu, protože se to nevyplatí. Je lépe místo toho svatební cestu plánovat s předstihem, tím se také ušetří. Na svatební cestu v exotice nesázejte na last minute – obecně platí, že čím dříve svatební cestu v exotice rezervujete, tím máte lepší cenu a výběr těch nejlepších resortů. Naopak např. měsíc před odletem (a později) máte nejvyšší cenu letenek a velmi omezený výběr.

Cena letenek roste postupně s časem tak, jak se zaplňuje letadlo. Měsíc před odletem tak může letenka stát i dvojnásobek ceny, která byla o půl roku dříve a týden před odletem to již může být i pětinásobek.

Pokud navíc ke svatební cestě chcete mít svatbu u moře, pak právně platnou svatbu plánujte minimálně 6 měsíce předem kvůli dokumentům, úřadům a dostupnosti. Platí to jak pro Středomoří, tak i exotiku. Romantickou symbolickou svatbu bez legalit můžete mít třeba i za týden, pokud je dostupný termín.

Svatební cesta v červnu na Mauriciu

Svatební cesta na Mauricius je vhodná také v červnu. Doporučujeme zvolit severozápadní pobřeží Mauricia, které je dobře chráněno proti větru, který tou dobou převládá z východu. Mimochodem, jsou tu krásné pláže a resorty.

Ačkoli je Mauricius poměrně malý ostrov, má asi patnáct různých klimatických lokalit. Takže stačí si jen dobře vybrat. Od cca poloviny června se na Mauriciu “ochlazuje”, protože se blíží místní “zima” s teplotami kolem 25 stupňů. Koho láká exotika a přitom nemá rád veliká horka, volí toto období od konce června do září.

Svatební cesta v červnu na Maledivách

Často řešíme, zda jsou vhodné v červnu a vůbec v létě Maledivy, které lákají na nadvodní vily a all inclusive.

Tak tedy: Maledivy jsou celoroční destinací. Monzuny a deště trvalého charakteru zde nejsou. Celoročně se zde můžete setkat jen s krátkými přeprškami, občasnými bouřkami, které obzvlášť v letních měsících bývají zpravidla v noci. Léto je na svatební cestu na Maledivách pěkné, resorty jsou prázdnější a co víc, ceny jsou příznivější než v zimě. Obecně platí, že čím dále jsou resorty od hlavního města, tím lépe.

Svatební cesta v červnu na Seychelách

Červen je vhodný také na svatební cestu na Seychelách, které mají větší ostrovy než Maledivy a tím také nabízí bohatší program a výlety na místě. Pláže jsou tu překrásné. Někdo zůstává už na hlavním ostrově Mahé, někdo se vydává dál na La Digue, Praslin nebo Silhouette, kde jsou menší resorty.

Svatební cesta v červnu v Polynésii

Ve Francouzské Polynésii si pečlivě vyberte svůj ostrov. Svatební cesta na Tahiti se vám bude líbit, ale pravý ráj je kousek dál, protože jakožto hlavní ostrov je Tahiti hodně zatížen turisty. Vypravte se lodí na ostrov Moorea s krásnými lagunami, nebo letecky na Bora Bora.

Kouskem ztraceného ráje jsou ostrovy Raiatea, Huahine, Tahaa nebo nekonečná laguna atolu Rangiroa. Nebo to rovnou procestujte všechno na jachtě, pohodlném prostorném katamaránu, kde máte svou kajutu a servis s plnou penzí.

Váš ráj na svatební cestu snů vám nemusí být nedostupný, pokud např. nezačnete cestu plánovat s dostatečným předstihem.  Cena svatební cesty se totiž odvíjí nejen od vašich požadavků, ale také časového předstihu, s jakým ji plánujete. Na svatební cestu v exotice nespoléhejte na last minute – obecně platí, že čím dříve svatební cestu v exotice rezervujete, tím máte lepší cenu a výběr těch nejlepších resortů. Naopak např. měsíc před odletem (a později) máte nejvyšší cenu letenek a velmi omezený výběr.

Pokud navíc ke svatební cestě chcete také připojit svatbu v zahraničí, pak právně platnou svatbu plánujte minimálně 6 měsíce předem kvůli dokumentům, úřadům a dostupnosti. Romantickou symbolickou svatbu na pláži můžete mít třeba i za týden, pokud je dostupný termín.

Při plánování svatební cesty se kromě počasí dívejte i na kalendář, protože pokud je ve vámi vybrané destinaci např. zrovna státní svátek, může to ochromit provoz na několik dní.

Nevíte, kam na svatební cestu v červnu? Obraťte se na našeho sponzora cestovní agenturu YachtRomance a její nejširší nabídku svatebních cest se slevami a benefity pro novomanžele.

​Pozn. v jednotlivých měsících a destinacích uvádíme standardy vypozorované za mnoho let, neovlivníme však rozmary počasí ani živlů.

Použité foto: archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :