Použité foto: Four Seasons, Maledivy

Listopad přeje již naplno exotice, protože sezóna ve Středomoří skončila. Své brány otevírá Karibik a pokračuje sezóna v Indickém oceánu pro spoustu ostrovů a ostrůvků s pohádkovými plážemi.

Kam za teplem v listopadu?

V listopadu láká hlavně Indický oceán pro svatební cestu na Maledivách, Seychelách a na Mauriciu, přičemž listopad patří k vůbec nejkrásnějším měsícům na Mauriciu.

Všechny jsou to velmi exkluzivní destinace. Maledivy lákají na nadvodní vilky a korálové ostrůvky, Seychely na přírodní parky a Mauricius na skvělé resorty s největší slevou pro novomanžele. Nevíte-li, pro kterou ze tří destinací se rozhodnout, pak Mauricius je přesně ta zlatá střední cesta luxusních zážitků a pláží, se kterou budete maximálně spokojeni.

Svatební cesta v listopadu do Karibiku

Svatební cesta v Karibiku může být pobytová i poznávací. Velmi oblíbená je na svatební cesty Dominikánská republika a Punta Cana. Za poslední léta v Dominikáně prošlo renoveací mnoho resortů, které nyní nabízí kvalitní zázemí a all inclusive.

Pokud hledáte něco ještě lepšího, než je Dominikána, vyberte si Jamajku v rytmu reggae, která má hned několik špičkových resortů. Luxusní svatební cestu budete mít také v Mexiku, pokud se vyhnete rušnému Cancúnu. V Mexiku je také několik resortů „adults only“, tedy jen pro dospělé hosty.

Svatební cesta na Kubě byla donedávna populární hlavně kvůli nízkým cenám, nicméně jak se Kuba otevírá světu, ceny rostou. Resorty na Kubě jsou vesměs obrovské a nečekejte tu tak velkou romantiku ani soukromí.

Pokud chcete svatební cestu s kombinací poznávání a pláže, zkuste třeba Kostariku. Procestujete si unikátní přírodní rezervace s impozantními vulkány, vodopády, jezery a deštným pralesem a na konci se odpočinete na písečné pláži. Taková svatební cesta je alespoň na dva týdny.

Sen o svatební cestě na pláži v Karibiku Vám splní Barbados, Svatá Lucie s černými plážemi, Svatý Vincenc a Grenadiny, Svatý Bartoloměj, kde pravděpodobně uvidíte hollywoodské hvězdy, nebo třeba Antigua a Grenada s malými hotýlky, nebo Aruba s prostornými resorty a plážemi.

Karibik je také jako stvořený pro svatební cestu na jachtě nebo velkém cruiseru. Zaoceánské cruisery jsou samostatná kapitola, jsou to velké plovoucí hotely pro tisíce hostů, kde máte svou kajutu a k tomu dokonalé zázemí pro zábavu. Cruisery během jediného týdne stihnou proplout celý Karibik s několika zastávkami na vybraných ostrovech.

Pokud chcete na svatební cestu soukromí a klid, doporučujeme buď samostatnou vilu, nebo jachtu, což je vlastně vila na vodě. Můžete mít svou jachtu privátní (včetně služeb kapitána), nebo si pronajmete novomanželskou kajutu s plnou penzí na pohodlném katamaránu. Na svatební cestu na jachtě je ideální BVI, vhodné i pro ty, kteří se plaví poprvé. Britské Panenské ostrovy jsou jako velká laguna s mnoha krásnými zátokami.

Svatební cesta v listopadu na Zanzibar

Na svatební cestu na Zanzibar do Tanzánie se můžete vydat také v listopadu. Není to daleko a navíc s minimálním časovým posunem. Zanzibar má krásné bílé pláže a doporučujeme zde podniknout výlet za kořením, plavání s delfíny nebo šnorchlování. Jsou tu výrazné odlivy a pokud se jim chcete vyhnout, ubytujte se na severu v Nungwi.

Svatební cesta v listopadu na Srí Lanku ještě raději ne

V listopadu se láme počasí na Srí Lance – na východě skončila sezóna a na západě teprve začne. Počkejte si raději na prosinec.

Svatební cesta v listopadu na Bali

Na poznávací svatební cestu se můžete vydat na Bali. Strávíte třeba týden na pláži s výlety po ostrově, které již máte v ceně. Nebo se na pár nocí můžete vydat do srdce ostrova a jeho kultury – Ubudu.

Pokud je Bali váš sen a zároveň chcete svatební cestu za co nejnižší cenu, můžete si vybrat období od listopadu do února. V tomto období přichází deště, které se vyprší hlavně v noci, přes den mohou přijít tropické přepršky. Pobyt to nezkazí, ale musíte s tím předem počítat. Teplota je stále kolem třiceti stupňů a vlhkost vzduchu je vyšší než v létě.

Kam ještě na svatební cestu v listopadu? Pokud se vám nechce nikam daleko, vyberte si Kapverdské ostrovy, které mají kolem 24 stupňů. Svůj ostrov si můžete projet na čtyřkolce, užijete si široké pláže, nové resorty a bohaté all inclusive.

Svatební cesta v listopadu na Kanárských ostrovech

Nedaleko jsou také Kanárské ostrovy, tedy Ostrovy věčného jara. Listopad je vhodný na cestu, pokud chcete vidět více ostrovů a procestovat je, protože už Vás nebude pronásledovat velké horko.

Svatební cesta v listopadu na Fidji

A pokud přece jen chcete utéct daleko a pokud možno na „opuštěný“ ostrov, vyberte si Fidži. Je to luxusní destinace s luxusními robinsonádami, ostrůvky, které mají jen pár vilek a hostů. Samozřejmě je nenajdete na hlavních ostrovech Vanua Levu nebo Viti Levu, kde jsou sice ceny nižší, ale sem se jezdí za zábavou, mnohdy až příliš divokou, a pravou romantiku tu nezažijete.

Svatební cestu za nízkou cenu nemusíte nutně řešit cestou mimo sezónu. Jednak můžete využít naše slevy a benefity pro novomanžele, jednak máte svatební cestu levněji, když ji plánujete s předstihem. Na svatební cestu v exotice nespoléhejte na last minute – čím dříve svatební cestu v exotice rezervujete, tím máte lepší cenu letenek a výběr těch nejlepších resortů. Naopak např. měsíc před odletem (a později) máte nejvyšší cenu letenek a velmi omezený výběr.

Pokud navíc ke svatební cestě chcete také připojit svatbu v zahraničí, pak právně platnou svatbu plánujte minimálně 6 měsíců předem kvůli dokumentům, úřadům a dostupnosti. Romantickou symbolickou svatbu na pláži můžete mít třeba i za týden, pokud je dostupný termín.

Při plánování svatební cesty se kromě počasí dívejte i na kalendář, protože pokud je ve Vámi vybrané destinaci např. zrovna státní svátek, může to ochromit provoz na několik dní.

Nevíte, kam na svatební cestu v listopadu? Obraťte se na našeho sponzora cestovní agenturu YachtRomance a její nejširší nabídku svatebních cest se slevami a benefity pro novomanžele.

​Pozn. v jednotlivých měsících a destinacích uvádíme standardy vypozorované za mnoho let, neovlivníme však rozmary počasí ani živlů.

Použité foto: Four Seasons, Maledivy

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :