Použité foto: archiv YachtWedding.com

V říjnu už se nám stýská po létě, ale naštěstí to za sluníčkem ještě není daleko.

Kam za teplem v říjnu?

Kam na svatební cestu v říjnu? Nejblíže je samozřejmě svatební cesta ve Středomoří – v Řecku, na Sardínii nebo ve Španělsku. Lákavé jsou nízké ceny zájezdů. Zkuste třeba svatební cestu v Řecku jako kombinaci více řeckých ostrovů, pro pobyt na pláži i poznávání. V druhé polovině října odletí poslední charterové lety a sezóna ve Středomoří skončí.

Svatební cesta v říjnu na Kanárech

Z blízké exotiky doporučujeme v říjnu svatební cestu na Kanárských ostrovech. Zde se teplota stále drží spolehlivě nad dvacet stupňů, rozdíly jsou mezi jednotlivými ostrovy i jejich lokalitami. Pokud nemáte rádi velké horko a chcete i trochu poznávat, v říjnu se vám na Kanárech bude líbit.

Svatební cesta v říjnu v Emirátech

V říjnu se také můžete vydat na svatební cestu do Emirátů. Můžete se zastavit na nákupy v Dubaji a pak pokračovat na pláž do Ras al Khaimah nebo Fujairah, se svatební cestou all inclusive.

Svatební cesta v říjnu na Kapverdách

Další blízkou exotikou na svatební cestu v říjnu jsou Kapverdské ostrovy. Teploty tu klesají pomalu na 25 stupňů, což je velmi příjemná teplota, pokud nechcete jen relaxovat na pláži, ale také podnikat výlety na ostrovech. Třeba na čtyřkolce.

Svatební cesta v říjnu na Zanzibaru

V říjnu pokračuje sezóna v Indickém oceánu. Celoročně je tu pro Vás Zanzibar (Tanzánie), pro svatební cestu na bílé pláži nebo safari. Safari v Africe si pečlivě vybírejte, důležité jsou i takové „detaily“, jako jakým vozem pojedete a kde budete na noc ubytovaní. Zanzibar má časový posun jen dvě hodiny a je tak ideální i pro ty, kdo trpí pásmovou nemocí. Nepotřebujete tu žádné očkování.

Svatební cesta v říjnu v ráji Mauricia, Seychel a Malediv

Rájem Indického oceánu jsou Mauricius, Seychely a Maledivy. V říjnu mají všechny tyto tři destinace sezónu, a tak se můžete těšit z nádherných písečných pláží a luxusních kvalitních resortů. Říjen a listopad navíc patří na Mauriciu k nejkrásnějším měsícům.

Maledivy jsou all inclusive a mají nadvodní vily, Seychely jsou zase větší ostrovy s bohatší nabídkou aktivit a výletů do národních parků. Mauricius má jak all inclusive resorty, tak krásné pláže a zábavu. A k tomu největší slevy pro novomanžele!

V říjnu ještě trvá sezóna na východní Srí Lance. Když si chvíli počkáte, v prosinci se to otočí a začne sezóna na západním pobřeží, které má lepší infrastrukturu a více kvalitních resortů. Svatební cestu na Srí Lance doporučujeme spojit s výlety nebo malým poznávacím okruhem ve vnitrozemí za místní mystickou kulturou a přírodou.

Lahůdkou mezi svatebními cestami je spojení Srí Lanky a Malediv. Na Srí Lance pohodlně cestujete a poznáváte (legendární chrámy, čajové plantáže, přírodní parky apod.), na Maledivách na pláži se sněhobílým pískem pak už jen relaxujete s koktejlem v ruce.

Svatební cesta v říjnu na Bali

Kam dále na svatební cestu v říjnu? Doporučujeme Vám Bali, kde je stále sezóna, ale přitom nižší ceny než v červenci a srpnu. Bali v říjnu je tak řešení, jak se vydat na levnou svatební cestu do exotiky a zažít nejen písečné pláže, ale třeba i šnorchlování, potápění a výlety na ostrově do džungle, chrámů “pura” nebo na tržiště. Místní obyvatelé Bali jsou velmi milí, i kvůli nim se budete chtít na Bali opět vrátit.

Svatební cesta v říjnu v Polynésii

Sníte o svatební cestě na Bora Bora ve Francouzské Polynésii? Říjen je vhodné období pro návštěvu. Navštivte hlavní ostrov Tahiti (třeba kvůli černým perlám), ale na svatební cestu si vyberte vzdálenější ostrovy, protože na ně se dostane méně turistů.

Bora Bora je symbolem romantiky, ale za úvahu stojí např. také Moorea, která vyjde levněji a má krásné laguny. Pokud chcete svatební cestu na robinsonádě, vyberte si třeba ostrůvek Raiatea, Huahine nebo Tahaa.

Když už hovoříme o robinsonádách – pokud hledáte krásný malý ostrůvek jen pro sebe nebo pár dalších hostů, klid a romantiku, tak taková Vás čeká na Fidži. Samozřejmě když se vyhnete Vanua Levu a Viti Levu a pojedete nebo poletíte hydroplánem kousek dál. Fidži patří mezi luxusní destinace pro svatební cestu. Pokud nechcete letět tak daleko, ale přesto hledáte na svatební cestě romantiku a hlavně klid, zaměřte se na Maledivy a Seychely.

Soukromí a klid jsou ten největší luxus, jaký na svatební cestě můžete mít. Tyto požadavky splňují privátní plážové a nadvodní vily, soukromé ostrůvky s malými resorty třeba jen s pěti pokoji, nebo cenově srovnatelná, či dokonce dostupnější varianta – jachty. Svatební cesty na jachtě zajišťujeme po celém světě, vždy podle Vašich požadavků. Můžete mít svou privátní jachtu s kapitánem, nebo třeba jen novomanželskou kajutu na velkém katamaránu s plnou penzí.

V říjnu do Karibiku raději ne

Do Karibiku v říjnu raději nejezděte. Stále ještě panuje sezóna hurikánů, což není nic, nad čím by člověk mohl jen tak mávnout rukou. Ještě měsíc počkejte – od konce listopadu Karibik otevírá své brány.

Svatební cestu za nízkou cenu nemusíte nutně řešit cestou mimo sezónu. Jednak můžete využít naše slevy a benefity pro novomanžele, jednak máte svatební cestu levněji, když ji plánujete s předstihem. Na svatební cestu v exotice nespoléhejte na last minute – čím dříve svatební cestu v exotice rezervujete, tím máte lepší cenu letenek a výběr těch nejlepších resortů. Naopak např. měsíc před odletem (a později) máte nejvyšší cenu letenek a velmi omezený výběr.

Pokud navíc ke svatební cestě chcete také připojit svatbu v zahraničí, pak právně platnou svatbu plánujte minimálně 6 měsíců předem kvůli dokumentům, úřadům a dostupnosti. Romantickou symbolickou svatbu na pláži můžete mít třeba i za týden, pokud je dostupný termín.

Při plánování svatební cesty se kromě počasí dívejte i na kalendář, protože pokud je ve Vámi vybrané destinaci např. zrovna státní svátek, může to ochromit provoz na několik dní.

Nevíte, kam na svatební cestu v říjnu? Obraťte se na našeho sponzora cestovní agenturu YachtRomance a její nejširší nabídku svatebních cest se slevami a benefity pro novomanžele.

​Pozn. v jednotlivých měsících a destinacích uvádíme standardy vypozorované za mnoho let, neovlivníme však rozmary počasí ani živlů.

Použité foto: archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :