Foto: archiv YachtWedding.com

Výběr svatební kytice není žádná věda. Určitě stojí za to se jí alespoň trochu zabývat a tak se podívejme na několik atributů, které ji tvoří.

Než ale začneme, je důležité si uvědomit, že svatební kytice je jedním z naprosto základních doplňků, který vás promění v nevěstu. Měla by tak doplňovat vaše svatební šaty, nikoli je přebíjet.

Kytice bude na většině svatebních fotografiích před vámi a někdy bude hrát naprosto zásadní roli při fotografování.

Proto vždy berte v úvahu to, jak bude vypadat v kontrastu s vašimi šaty.

Barva svatební kytice

Nejprve se zamyslíte tedy nad tím, jakou barvou byste rádi doladili svou svatbu. Barva svatební kytice a celkově květin i dekorací bude určovat, zda bude vaše svatba velmi elegantní (například celá v bílém) či naopak spíše ležérní (třeba jako rozkvetlá louka). Nejdůležitější je, aby barva svatební kytice ladila s nevěstinými šaty. 

Druhy květin u svatební kytice

Druhy květin se volí podle toho, jaký bude mít svatební kytice tvar. V úvahu se bere nejen vzhled samotného květu, ale také vlastnosti stonku například pro kytice tvaru “květinopád”.  Více o barvě a druzích květin najdete zde.

Tvar svatební kytice

Další, co budete vybírat, je tvar kytice, který by měl odpovídat především vašim svatebním šatům a postavě. Samozřejmě budete vycházet ze svého vkusu a přání.  

Velikost svatební kytice

Hodně důležitá je také velikost svatební kytice, aby celkový look nevěsty byl proporčně vyvážený.

Více o tvaru a velikosti kytice najdete zde

Cena svatební kytice

Promyslete si také svůj rozpočet, protože není květina jako květina. Pokud se vám nechce řešit výběr svatební kytice na vaši svatbu v zahraničí vůbec, je zapotřebí, abyste svému dodavateli sdělili alespoň orientační rozpočet a barvu a on by se měl o vše pro vás postarat.

Např. svatební agentura YachtWedding, která se specializuje na svatby v zahraničí, svým nevěstám nabízí katalog předpřipravených designů svatebních kytic.

Pokud si z předpřipraveného katalogu nevyberete, tak YachtWeddingu pošlete vzorovou fotografii kytice, která se vám líbí (např. z Instagramu nebo referencí YachtWeddingu) a jejich floristé pro vás požadovanou kytici připraví.

Vzhledem k tomu, že budete svatební kytici nějakou dobu držet v rukou, je vhodné vybrat si takovou, aby byla pro vás pohodlná a nebyla například až moc těžká. Pokud tedy nechcete vaši svatbu spojit rovnou i s tělocvikem. Bohaté veliké kytice, jejichž zeleň sahá až ke kotníkům, proto nedoporučujeme. 

Jak správně držet svatební kytici

Svatební kytici byste měla také správně držet, aby na vašich svatebních fotografiích krásně vynikla. Nedržte ji příliš nahoře, aby se vám nezvedala ramena, ale ani příliš dole, aby se vám nezakulatila záda.

Mnohdy si to nevěsta neuvědomí, ale i úhel, v jakém nastavujete svatební kytici během focení, je důležitý. Fotograf by vás na to měl upozornit. Jinak budete držet kytici na fotografii, kdy k ní přivoňujete, jinak, když se bude fotit váš portrét. Zpravidla platí, že ji trochu natočíte směrem k fotografovi. 

Nevěsta se ovšem ohledně květin nemusí omezovat jen na kytici a to ani na pohádkové svatbě u moře. Mezi velmi oblíbené svatební tradice patří vplétaní květů do vlasů, ať už jednotlivě nebo jako květinová čelenka.

Přejeme vám, abyste si ve svůj svatební den připadali skutečně nádherně a s radostí se nechali zahalit do kouzla květin, které vám pomohou dokreslit pohádkovou atmosféru vašeho dne D.

Foto: archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :