Použité foto: svatba v resortu Olhuveli Beach & Spa Maldives 4* Deluxe na Maledivách a archiv YachtWedding.com

Plánujete svůj den D, představujete si, jak jdete společně se svým vyvoleným k oltáři, vaše nožky se jemně boří do písku, s vašimi šaty si něžně pohrává přímořský vánek… .

Skoro vše již máte zařízené, jen vám vrtá hlavou, proč byste měla platit tolik peněz za svatební kytici.

Dokonce uvažujete nad tím, že si ji necháte sama uvázat na počkání v květinářství  na místě. 

Svatebními kyticemi a jejími jednotlivými atributy (jako je tvarbarva a druh květin) se zabýváme v jiných článcích. Každou nevěstu, která připravuje na svůj velký den svatební rozpočet, jistě zajímá, za co vlastně platí.

Platíte především za kvalitu, která je důležitá nejen u květin, ale také na straně květináře. 

Pokud si myslíte, že ušetříte tím, že si kytici necháte uvázat přímo v destinaci v květinářství, můžete se hodně spálit. 

Ne každé místní květinářství bude mít k dispozici všechny druhy a barvy květin nebo jejich dostatečné množství. Nemusí umět správně manipulovat s daným druhem květin a zvládat techniku úvazu či umět vytvořit vámi požadovaný tvar kytice apod.

V některých destinacích nemají svatební květináři kamenný obchod a zaměřují se pouze na svatební květiny a dekorace, což z nich činí opravdové špičky v oboru. Proto můžete zrovna narazit na květinářství, které běžně svatební květiny nedělá a neodvede kvalitní práci. 

Květiny musí být čerstvé, což poznáte zejména podle pevnosti květů a jejich svěží barvy. Než se k vám dostanou, urazí dlouhou cestu od pěstitele, většina to vezme přes Holandskou burzu květin až na místní trh v dané zemi, odkud putují do vámi vybraného svatebního místa a ke květináři.

Ten je musí správně uchovávat zpravidla v lednici nebo klimatizované místnosti, aby do vaší svatby vydržely, a aby se příliš neotevřely květy. Stejně tak musí již hotová svatební kytice zvládnout cestu až do vašich rukou. 

Dokonce i roční období a někdy měsíc rozhodují o dostupnosti a ceně jednotlivých květin. Někdy se dokonce stane, že se zkrátka zcela vyprodají a není je možno objednat ani z holandské burzy. Nebo si na svou svatbu přejete květiny, jejichž období zrovna není.

V případě, že zrovna ty, které si vyberete pro svůj den D, z nějakého důvodu nebudou k mání, dodavatelé vám doporučí vhodnou alternativu. Potom se nestane, že přijedete na místo a nemile vás překvapí úplně jiná kytice, než jste si přála. S tím vším musí náš květinář pracovat.

Vazba svatební kytice je také velice důležitá a vyžaduje určitou znalost techniky vázání květin tak, aby kytice vydržela podmínky podnebí v dané destinaci a momentálního počasí. Pokud se budete vdávat například v létě v 15 hod. na pláži na Krétě, bude to velký nápor slunečních paprsků nejen na vás, ale také na květiny. Ty musí vydržet i následné svatební fotografování.

Navíc každá květina vyžaduje při vázání do kytice jinou manipulaci, aby se nestalo, že vám květiny během chvíle na ostrém slunci uvadnou či jednotlivé květy ve větru odpadnou. Velmi zásadní také je, aby se vám kytice během toho, kdy se s ní budete fotografovat, zcela nerozpadla.

Pokud se vaše kytice bude skládat z několika druhů či barev květin, musí je květinář svázat tak, aby vše bylo z hlediska estetiky v rovnováze a rovnoměrně uspořádané.

Např. svatební agentura YachtWedding má u svých zahraničních dodavatelů vyjednané výhodné podmínky, proto i když se vám může zdát cena vysoká, pro danou destinaci rozhodně vysoká není. Svatební kytice nejsou jen nahodile převázané květiny mašlí, její vytvoření vyžaduje profesionální a umělecký přístup. 

Přejeme vám, abyste vy i vaše svatební kytice ve váš svatební den rozkvétaly krásou a harmonií.

Použité foto: svatba v resortu Olhuveli Beach & Spa Maldives 4* Deluxe na Maledivách

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :