Použité foto: resort Zuri Zanzibar 5* a archiv YachtWedding.com

Každá žena chce vypadat nádherně ve svůj svatební den a nevěsty, které chtějí mít svatbu na pláži, nejsou výjimkou.

Proto je důležité, abyste měla takové svatební šaty, ve kterých si budete připadat krásně a budou to ty pravé pro vás. 

Na svatbu u moře se spíše hodí lehčí šaty bez korzetu a obručí, ve kterých se budete cítit svěže.

A jako bonus je i snadno zabalíte a přepravíte do své svatební destinace.

Přeprava svatebních šatů

Už máte své vysněné šaty, ale obáváte se, jak zvládnou přepravu na vaši svatbu na pláži? Nemusíte se bát! 

Pokud budete cestovat na svou svatbu u moře letecky, doporučujeme se předem informovat o možnostech přepravy svatebních šatů do vaší svatební destinace. Některé nevěsty si mohou dovolit své svatební šaty složit do příručního zavazadla, jiné nikoliv.

Na pravidelných linkách, např. u společnosti Emirates, má svatební cestovka YachtWedding proto pro své nevěsty domluveno, že si svatební šaty, které mají v pouzdře na šaty, mohou vzít na palubu. Na žádost je letušky vyvěsí ve své kabince. Aerolinky Turkish Airlines a Qatar Airways nabízí podobnou službu, je to ale vstřícnost palubního personálu, který má na palubě omezený úložný prostor. To ostatně platí i u  Emirates a kdyby najednou bylo letadlo plné nevěst, tak šatní skříňky personálu samozřejmě nelze nafouknout.

Jinde je letušky dají k sobě do úložného prostoru, aby se vaše svatební šaty nemačkaly s ostatními příručními zavazadly. 

Charterové letecké společnosti tuto službu bohužel zatím neumožňují. Nevěsty si své svatební šaty sbalí do příručního zavazadla nebo si je nechají odbavit v zavazadle do podpalubí. Často to řeší tak, že si přikoupí pro své svatební šaty další zavazadlo. 

Při cestě letadlem vždy doporučujeme vzít si svatební šaty a snubní prstýnky na palubu a neodbavovat je v kufru, který se může při přepravě zpozdit nebo úplně ztratit.

Na cestu autem, například na svatbu v Chorvatsku, doporučujeme svatební šaty zapouzdrovat a buď pověsit na držátko nad zadními dveřmi, nebo položit na zavazadla.

Co když se během cesty svatební šaty pokrčí?

Pokud se vám svatební šaty během cesty za svatbou na pláži pokrčí, nezoufejte, mnohdy je stačí ihned po příjezdu na hotel vyndat z pouzdra a pověsit na ramínko. Pravděpodobně nebudou potřebovat ani žehlení, protože vlhký přímořský vzduch drobné nedostatky vyrovná, eventuálně můžete šaty vyvěsit přímo do koupelny.

Právě vyvěšení šatů (včetně ženichova obleku) na ramínku ve sprchovém koutu, který jste před tím pořádně napařili párou z horké vody, dokáže s pokrčenými šaty úplné divy.

Některé hotely umožňují půjčit si žehličku a žehlící prkno. V hotelích vyšší kategorie bývají žehličky na pokoji nebo vám na recepci nabídnou službu profesionálního žehlení, a to i pro ženicha. Cena této služby se vždy domlouvá na místě, dle náročnosti úprav.

Na některých svatebních místech existují veřejné prádelny, které se mimo jiné specializují na údržbu svatebních šatů, včetně žehlení.

U některých citlivějších materiálů a složitějších střihů může hotelová služba žehlení odmítnou s poukazem na případné riziko zničení.

Koupě svatebních šatů přímo v zahraničí 

Nechce se vám řešit přeprava svatebních šatů na svatbu na pláži a tak uvažujete o jejich koupi až na místě?

Určitě to nedoporučujeme, protože nemusíte sehnat zrovna takové, jaké byste si přála. Na místě nemusí být nejen dostatečný výběr, ale může se stát, že nebudou mít zrovna vaši velikost, nebo vám někde nebudou sedět a už nebude čas na jejich úpravu.

Každá země má své zvyklosti, co se týče svatby. V Itálii, kde můžete mít například pohádkovou svatbu v Římě nebo úchvatnou svatbu na Lago di Garda, se šaty nepůjčují, ale rovnou kupují. Tradice půjčování svatebních šatů zde prostě chybí.

V exotice, například šaty na svatbu na Zanzibaru, nebo na Srí Lance, zas mají díky místním tradicím naprosto odlišný styl. Na Mauriciu najdete převážně indické svatební šaty ve stylu sárí. Proto pro vaši vysněnou svatbu na Mauriciu nedoporučujeme spoléhat na místní obchůdky se svatebními šaty a doplňky. 

V dnešní době vám už řada půjčoven šaty půjčí i na delší dobu, takže nevěsty, které se budou vdávat v zahraničí, nejsou omezeny pouze na koupi šatů. Svatební šaty si samozřejmě můžete koupit nebo nechat ušít podle svých představ. Pozor ale na online čínské velkoobchody, abyste neměla prsa na zádech apod. 

Pamatujte na opálení, pokud se chystáte na svatbu u moře! 😉

Protože si řeknete svá “ano” na pláži pravděpodobně až několikátý den po příjezdu, měla byste mít na paměti i vaše opálení s ohledem na střih svatebních šatů – abyste neměla neopálená bílá ramínka plavek, která budou svítit ve svatebních šatech bez ramínek, nebo jinak opálený výstřih či rovnou rukávy. Na svatebních fotografiích by to bylo vidět.

Jaká je vaše zkušenost? Co byste doporučili ostatním?

Přejeme vám, abyste si ve svůj svatební den připadala jako princezna, byla šťastná a spokojená, a v pohodě a s úsměvem si užila každý jeho okamžik.

Použité foto: resort Zuri Zanzibar 5* a archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :