Použité foto: archiv YachtWedding.com

Říká se, že svatba v máji nosí smůlu. Těžko posuzovat přísloví, ovšem my můžeme s klidným srdcem prozradit, že na svatební cesty se v máji jezdí ostošest!

Kam za teplem v květnu

​V květnu začíná sezóna ve Středomoří, a i když ještě není hlavní sezónou, ale řada destinací je již otevřena. Ke konci měsíce již standardně létají charterové lety do Řecka, Itálie a Španělska. Pokud si chcete užít svatební cestu na romantické dovolené ve svém oblíbeném letovisku za nižší cenu a ve větším soukromí a nevyhledáváte letní slunce, květen a červen vám budou vyhovovat.

Kam na svatební cestu v květnu, když se chceme vyhnout se špatnému počasí? V květnu raději nejezděte do Karibiku. Je jedno, který ostrov nebo část pevniny v Karibiku chcete, od května do cca poloviny listopadu byste sem jeli vstříc riziku špatného počasí. Deště, vysoká vlhkost vzduchu a později i hrozící hurikány určitě nejsou to, co chcete na svatební cestě potkat. Vyplatí se počkat, ať vás lákají sebenižší ceny.

Svatební cesta v květnu na Kapverdách nebo Kanárech

Pokud se vám nechce letět příliš daleko, zaleťte si na svatební cestu na Kapverdy, které jsou povařovány za blízkou exotiku. Kapverdy s novými resorty, kvalitním all inclusive a širokými písečnými plážemi jsou oblíbenou volbou. Druhou volbou jsou Kanárské ostrovy.

Svatební cesta v květnu na Zanzibaru

Relativně blízko je také Zanzibar, který je v květnu na svatební cestu také vhodný. Má krásné pláže, atraktivní výlety a pokud chcete co nejmenší odliv, vyberte si severní lokalitu Nungwi. Zanzibar je blízko, takže výhodný pro ty, kteří trpí pásmovou nemocí. Další výhodou je, že byť je to již Afrika, není tu třeba očkování.

Svatební cesta v květnu na Mauriciu

Květen opět přeje svatební cestě na Mauricius. Květen je příjemně nízká cenová sezóna a přitom krásné počasí. Vyberte si svůj resort na písečné pláži s benefity a slevami pro novomanžele kdekoli na ostrově. Budete se mít jako v ráji!

Svatební cesta v květnu na Maledivách, Seychelech nebo v Polynésii

Na svatební cestu v exotice v květnu se můžete vydat také na Maledivy, Seychely či do Francouzské Polynésie. Na líbánky jsou to velmi žádané destinace.

Rozmyslete si, co vám vyhovuje – Maledivy jsou all inclusive a mají nadvodní vily, na Seychelách je toho více, co podniknout (na Seychelách není běžné all inclusive, které naleznete jen v pár 5* resortech).

Hlavní ostrov Mahé na Seychelách je více komerční, ale nabízí bohatý program výletů. Pokud chcete jet dál, vyberte si na svatební cestu v ráji ostrovy Silhouette, Praslin, La Digue nebo třeba špičkový Frégate Island.

Bora Bora, svatební cesta snů ve Francouzské Polynésii, je vzdálený cca 24 hodin letu, plánujte si proto cestu alespoň na dva týdny, aby to stálo za to. Navštivte ostrov Tahiti, ale ubytujte se na dalších, turisticky méně zatížených ostrovech. Moorea je cenově dostupnější než legendární Bora Bora a má krásné laguny, kde si můžete např. zaplavat s delfíny.

Pokud chcete na svatební cestě vidět ze svého ráje co nejvíce, proplujte si Maledivy, Seychely nebo Francouzskou Polynésii na jachtě. Jachtu můžete mít celou pro sebe, nebo si jen pronajmout novomanželskou kajutu se servisem plné penze a profesionální posádky. Dejte ale pozor na výběr lodě, protože řada z nich je určena pro potápěčské túry a moc luxusní zázemí nemají. Ze svého tropického ráje na jachtě uvidíte nejvíce a po cestě se věnujete lenošení, potápění, šnorchlování a objevování nových ostrůvků.

Svatební cesta v květnu na Bali

Svatební cestu v květnu za poznáváním i relaxací podnikněte do Indonésie, na Bali, Lombok, Jávu… nebo rovnou všechny. Bali je skvělé na svatební cestu na pláži i poznávání, ideálně kombinaci obojího. Proto tu také nabízíme pro novomanžele výlety v ceně!

Svatební cesta v květnu na Fidji

V květnu pokračuje sezóna také na Fidži, v ráji malých ostrůvků. Opět platí, vyhněte se hlavním ostrovům Viti Levu a Vanua Levu, kam jezdí veselí australští turisté. Pravá romantika Vás čeká na vzdálenějších ostrůvcích Fidži.

Svatební cesta v květnu na Srí Lance

Sezóna je v květnu také na východní Srí Lance, která je ale oproti západní zatím trochu zaostalá co do zázemí a kvality resortů. Ale to nebrání pobytu na pláži na východě ani výletům do vnitrozemí ostrova. Na východě je sezóna do října, pak se vystřídá se sezónou na západě Srí Lanky.

Pokud chcete svatební cestu za nízkou cenu, nesnažte se to vyřešit tím, že pojedete mimo sezónu, nevyplatí se to. Je lépe svatební cestu plánovat s předstihem, tím se také ušetří. Na svatební cestu v exotice nesázejte na last minute – obecně platí, že čím dříve svatební cestu v exotice rezervujete, tím máte lepší cenu a výběr těch nejlepších resortů. Naopak např. měsíc před odletem (a později) máte nejvyšší cenu letenek a velmi omezený výběr.

Pokud navíc ke svatební cestě chcete mít svatbu na pláži, pak právně platnou svatbu plánujte minimálně 6 měsíce předem kvůli dokumentům, úřadům a dostupnosti. Platí to jak pro Středomoří, tak i exotiku. Romantickou symbolickou svatbu bez legalit můžete mít třeba i za týden, pokud je dostupný termín.

Při plánování svatební cesty se kromě počasí dívejte i na kalendář, protože pokud je ve Vámi vybrané destinaci např. zrovna státní svátek, může to ochromit provoz na několik dní.

Nevíte, kam na svatební cestu v květnu? Obraťte se na našeho sponzora cestovní agenturu YachtRomance a její nejširší nabídku svatebních cest se slevami a benefity pro novomanžele.

​Pozn. v jednotlivých měsících a destinacích uvádíme standardy vypozorované za mnoho let, neovlivníme však rozmary počasí ani živlů.
Použité foto: archiv YachtWedding.com

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :