Použité foto: resort Komandoo 4*+, Maledivy

Právě jste řekli své životní lásce “ano, budu tě milovat v dobrém i zlém” a toužíte se odměnit za napínavé svatební plánování romantickou svatební cestou na pláži. Nebo rovnou spojíte vaši svatební cestu se svatbou u moře.

Tak či tak vás čekají nezapomenutelné zážitky, které se zapíší do vašich srdcí navždy. 

Svatební cesta nemusí být jen obyčejným zájezdem se skupinkou neznámých lidí kamsi do resortu, který je spíše kompromisem, než-li tím, co si opravdu přejete.

V rámci komunikace s cestovní kanceláří o vaší svatební cestě budete projednávat také základní témata popsaná níže. Jejich výčet, který si tu uvedeme, není samozřejmě kompletní a spíše slouží k nastínění zákulisí práce specialisty na romantické zážitky a pobyty v zahraničí.

1. Slevy a benefity pro novomanžele na svatební cestě

Jedna z prvních důležitých věcí při výběru svatební cesty jsou slevy a benefity pro novomanžele, které např. specialista na svatební cesty, CK YachtWedding, novomanželům nabízí. Proč nevyužít toho, že máte čerstvě po svatbě nezískat něco navíc 🙂

Slevy a benefity pro novomanžele platí většinou 6-12 měsíců po svatbě, záleží na destinaci a hotelu. S ohledem na pandemii Covid v roce 2020 CK YachtWedding u řady svých produktů prodloužila kvalifikační lhůtu až na 24 měsíců od svatby.

Slevy pro nevěsty jsou různé, např. na Mauriciu svatební cestovka YachtWedding ve vybraných resortech nabízí až 100% slevu na ubytování včetně stravy pro nevěstu. 

Příjemné jsou také benefity pro novomanžele v podobě romantické večeře při svíčkách na pláži zdarma, lázeňských služeb apod.

2. Kdy chcete na svou svatební cestu odjet?

Každá destinace má v průběhu roku své sezóny a ty je důležité respektovat. Může se to týkat celé lokality, jako je třeba Karibik, který nedoporučujeme pro pobyt od května do listopadu. Jinde se sezóna mění v rámci části destinace, i když je tak malinká.

Svou svatební cestu na Mauriciu, který má spoustu mikroklimat, budete muset plánovat také s ohledem na to, že během roku jsou vhodné k pobytu různé jeho oblasti.

3. Je počet hvězdiček, které označují kvalitu služeb, pro svatební cestu na pláži zásadní?

Zde platí, že není resort jako resort. Každý odborník cestovního ruchu vám řekne, že v jednotlivých destinacích jsou mezi hotely se stejným počtem hvězdiček rozdíly.

Kvalita pokojů napříč hvězdičkami může být zcela odlišná nebo naopak podobná. Pokoj vyšší kategorie v tříhvězdičkovém hotelu může stát stejně jako základní pokoj v pětihvězdičkovém a kvalita služeb může mít téměř stejnou úroveň.

Předpokládá to ale osobní znalost resortů, na základě které vám cestovní kancelář poradí. Proto doporučujeme, obzvlášť v případě svatební cesty, abyste se poradili s odborníkem na romantické pobyty pro danou destinaci.

4. Pojedete na svatební cestu s dětmi nebo jen ve dvou?

Pokud jedete bez dětí, pak vám doporučujeme resorty pouze pro dospělé, které jsou klidnější a vyladěné pro potřeby párů na svatební cestě – např. jako oblíbený butikový resort Paradise Cove 5* na Mauriciu.

Pro pobyt s dětmi automaticky doporučujeme větší pokoje pro větší komfort, hlavně když jedete za romantikou, protože je velký rozdíl být s rodinou ubytováni na pokoji o rozloze 30 m2 nebo 50 m2.

Některé resorty umožňují propojené sousední pokoje dveřmi, což je výborná varianta pro starší děti.

Pokud uvažujete tak, že větší pokoj nepotřebujete, protože tam moc nepobudete, nějakou dobu tam stejně strávíte a i ta musí stát za to.

Větší pokoje mívají navíc balkon nebo terasu, kde můžete za šumu moře relaxovat a které vám přinesou pěkné zážitky z večerního posezení.

5. Co chcete na své svatební cestě dělat?

Zábava a aktivity jsou také velmi důležité pro to, abyste mohli prožít svou svatební cestu podle vašich představ.

Někomu stačí to, co nabízí resort, jiný vyhledává párty mimo hotel.

Jsou destinace, např. Řecko, které mají letoviska s bary, restauracemi a obchůdky. Na druhou stranu existují klidnější destinace.

Večer na svatební cestě na Maledivách zakončíte nejspíš příjemnou procházkou nebo tanečkem v hotelovém baru.

Svou svatební cestu na Zanzibaru můžete kupříkladu spojit s poznáváním místní kultury a výlety. Na Zanzibaru má např. CK YachtWedding exkluzivně pro své klienty na svatební cestě jako dárek romantické focení na pláži zdarma. Odnesete si tak úžasnou vzpomínku na svou svatební cestu do exotiky.

Každá destinace je jiná, a proto byste si měli s cestovní kanceláří nastavit ta pravá očekávání.

6. Na svatební cestě v ráji nezapomínejte ani na spokojené plné bříško

Láska prochází žaludkem, proto je zásadní, aby vám v cestovní kanceláři dobře poradili v případě, že nebudete mít All Inclusive.

Možná si nebudete mít kam skočit nakoupit. Na své svatební cestě můžete být ubytováni v úžasném resortu, který je ale daleko od zbytku světa a s polopenzí si budete muset přikupovat jídlo a pití v resortu, což se může prodražit a hlavně je to starost navíc.

Na svatební cestě na Seychelách se například All Inclusive zpravidla nenabízí, protože se snadno najíte v blízké restauraci mimo hotel nebo si odskočíte do obchodu.

Na svatební cestě na Maledivách nebo na Mauriciu je tomu naopak, jednotlivé resorty se nacházejí na samostatných ostrůvcích nebo dál od civilizace, takže daleko od obchodů.

7. Co si přejete na své svatební cestě vidět kolem sebe, tedy kromě pláže ;-)?

Výběr toho pravého místa pro svatební cestu u moře souvisí i s přírodou.

Někdo se rád dívá na západy slunce, na zelené hory v dáli, někdo chce vidět jen pláž.

Odborník na svatební cesty by vám měl být schopen říct, co se kolem hotelu nachází. Za tímto účelem např. pořizuje CK YachtWedding vlastní autentická 360° sférická videa a fotky, abyste se mohli pořádně rozhlédnout a vcítit do jednotlivých resortů. Pomůže vám to vybrat si ten pravý resort pro vaši svatební cestu snů.

To je jen špička ledovce, co takový specialista na romantiku musí mít na paměti, s čím pracuje, a co by se mělo promítnout do výběru vašeho resortu pro svatební cestu na pláži, abyste prožili nádherné nezapomenutelné a hlavně ničím nerušené chvíle. Přejeme vám, abyste si maximálně užili svou svatební cestu snů.

Použité foto: resort Komandoo 4*+, Maledivy

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :