Použité foto: Zuri Zanzibar 5*

Toužíte po krásné svatbě, na které proběhne všechno v klidu, kterou si užijete do poslední vteřiny. Svatební obřad je prožitek na celý život a měl by být takový, jaký si přejete a hlavně bez zbytečného stresu.

Jenže nyní v době epidemie se zdá, že se stresu vyhnout nedá a to díky obrovské nejistotě, která společností doslova otřásá.

Neustále měnící se vládní opatření kdy do poslední chvíle nevíte, jak to vlastně bude a hlavně zklamaní příbuzní a přátelé, kterým nakonec musíte říct “ty nechoď”.

Jedním z řešení může být svatba v zahraničí. Jak je to možné?

Svatby během pandemie

Bojíte se, že naplánujete svatbu a nakonec ji budete muset zrušit?

Představte si, že si všechno připravíte. Čeká vás krásná tradiční svatba doma v Česku nebo na Slovensku, na kterou pozvete 150 hostů, zaplatíte většinou nevratné zálohy za pronájem místa i catering, nakoupíte si dekorace, rozešlete pozvánky… . Uf, je to hodně práce a do příprav jste investovali nejen svůj čas, ale také dost peněz a samozřejmě emocí.

Najednou, měsíc nebo i pár dní před vaší svatbou, vyjde nové vládní opatření kvůli pandemii koronaviru, kdy svatba bude povolena jen pro 10 hostů. Tak to je noční můra! Možná se to změní, risknete to a budete celou dobu nervózní tak, že z toho nebudete moci ani spát?

Nebo svou svatbu zorganizujete znovu, ale tentokrát pro méně hostů? Které hosty pozvete a koho zklamete až se počet hostů, které budete moci pozvat na vaši svatbu, sníží? Budete svatbu kvůli covidu přesouvat na vhodnější místo pro malou svatbu, za které ovšem opět budete muset zaplatit? Navíc je velké riziko, že přijdete o své původní zálohy.

Podle našich zkušeností a vypozorovaných statistik se téměř ⅔ svateb z roku 2020 díky epidemii přesunuly na roky 2021 a 2022 a k tomu se navíc přidávají nové svatby. Proto už můžete mít problém najít nějaké pěkné svatební místo, které bude mít ve váš termín volno, a které vám bude vyhovovat.

Nepřejeme vám takovou situaci zažít, ale ze zkušenosti z minulého roku všichni víme, že se to může stát.

Výhody svatby v zahraničí během pandemie

V čem by vám pomohla změna svatby z domácího zámečku nebo statku v sousedství třeba na pláž do zahraničí?

Svatby v zahraničí bývají menší, nejčastěji jsou to jen svatby s nevěstou a ženichem. Ti se vezmou na své dovolené tak, aby jejich svatba, třeba na pláži, byla právně platná. Z běžné dovolené se tak jako mávnutím kouzelného proutku stane svatební cesta se slevami a benefity pro novomanžele

Když už mají snoubenci na svatbě v zahraničí svatebčany, většinou to bývá tak do deseti až dvaceti hostů – zpravidla podle toho, jak je to daleko (svatby ve Středomoří bývají větší, než svatby v exotice). 

Vždy se tak do vládního opatření dané země vejdete a váš dodavatel by to vše měla průběžně ověřovat a být v neustálém v úzkém kontaktu se svými kolegy v destinaci, jak to dělá např. svatební agentura YachtWedding.

Pojištění svatby

Pokud se rozhodnete pro svatbu v zahraničí, nemusíte se vůbec bát cestovat – pojišťovny a letecké společnosti nabízejí výhodné pojištění na Covid včetně storna, které myslí na spoustu situací. 

Svatbu v Česku pojistit není možné, ale svatbu v exotice v rámci svatebního zájezdu ano! Nepřijdete o svůj vytoužený zájezd, pokud by se například u vás potvrdilo onemocnění na Covid-19 a nemohli byste vycestovat nebo když vás umístí v destinaci do karantény.

Představte si o dva týdny navíc v nadvodní vilce na Maledivách jako bonus k vaší svatební cestě zdarma. Navíc letecké společnosti (pro případy spojené s Covid) již nabízejí flexibilní letenky, takže při stornu nebo změně úplně nepřijdete o své peníze.

Dilemata se svatebními hosty

Svatba v zahraničí vám ušetří také spoustu nervů s rozhodováním o tom, koho pozvat a koho ne. Na svatbu v zahraničí nemáte totiž povinnost nikoho pozvat, je to společensky přijatelné a naprosto v pořádku. Vždyť si jedete plnit svůj cestovatelský sen. Všichni pochopí, že je to něco jiného, než svatba na zámečku nebo na statku ve vašem rodném městě.

A tak například na svou exotickou svatbu na pláži na Mauriciu nebo na svatbu na Seychelách vyrazíte jen ve dvou, případně s sebou vezmete své děti. Někteří snoubenci se domluví se svými blízkými na společné dovolené a rovnou je pozvou i na svou svatbu na pláži.

Pokud byste raději zůstali v Evropě, řekněte si své “ano” na svatbě v Chorvatsku, např. na svatbě v Trogiru, odkud třeba můžete vyplout na svatební cestu na jachtě. Zde najdete rozhovor s nevěstou, která se vdávala přímo v Trogiru v Chorvatsku.

Svatba v Itálii, např. taková svatba na Lago di Garda, je také jedinečným zážitkem. Je to blízko, takže se tam snadno dopravíte auty. Vede tam více tras, pokud by třeba některá země kvůli epidemii covidu omezila tranzit.

Na svatbu v Řecku doporučujeme spíše cestovat letecky kvůli pohodlí. Na řeckých ostrovech najdete úžasná místa, jako jsou svatební terasy pro svatbu na Santorini, která jsou jako stvořená pro svatbu u moře.

Po návratu ze své právně platné svatby v zahraničí nebo symbolické svatby na pláži můžete uspořádat svatební afterpárty s promítáním svatebních fotografií a videa. Uzavření svého manželství tak oslavíte se všemi a navíc přesouvat takovou oslavu kvůli epidemii covidu je mnohem snazší než tradiční svatbu.

Symbolická svatba v ráji 

Symbolická svatba v zahraničí, třeba svatba na pláži na Maledivách, je skvělým řešením také pro snoubence, kteří se chtějí nebo potřebují právně vzít na radnici. Nepřijdou tak o svůj pohádkový svatební obřad, který může mít formu symbolické svatby na pláži někde v exotickém ráji, jako jsou například svatba na Mauriciu, svatba na Seychelách nebo svatba na Zanzibaru.

Tuto možnost hodně volí také páry, které se už během pandemie na úřadě vzaly a teď si symbolicky svatební obřad nahrazují na svatební cestě v ráji se slevami a benefity pro novomanžele, např. na svatbě na Maledivách.

Přejeme vám krásné zážitky z vaší svatební cesty a pohádkové svatby na pláži.

Použité foto: Zuri Zanzibar 5*

Sdílejte

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :